Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 23éves házasság után beadtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Settlement kérdése:

23éves házasság után beadtam a válópert. Elköltöztem a lányommal. Szerintetek van esélyem a fele-fele arányú vagyonmegosztásra?

Figyelt kérdés
Annak idején 750 ezerért vettük a házat. A férjem nevére. Anyósom 50ezer forint foglalót.adott. A többi a mi pénzünk volt. Most azt állítják hogy 350ezer az anyósom pénze volt. Mivel nem voltam ott a szerződés írásakor mert megbíztam bennűk nem tudom mi lesz. Azt gondoltam akkor,hogy házasságkötés után vettük a házat,így mindegy ki nevén van. Februárban lesz a vagyonmegosztás.
2013. dec. 15. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Hát nem mindegy kinek a nevén van. Egybéként kinek a nevén van?
2013. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha a házasságkötés után lett véve, akkor közös vagyon, akárki nevén is van.
2013. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

#1

második mondat: "a férjem nevére".

2013. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van a ház, ha a házasság alatt vettétek, akkor közös.

Azt, hogy az anyós mennyit adott, bizonyítani kellene, söt, nem elég azt bizonyítani, hogy adott, hanem hogy kizárólag a fiának akarta ajándékba adni. Ugyanis ha kettötöknek adta, akkor az ugyanolyan közös vagyon, mint ha a ti pénzetek lett volna.

Csak bemondásra nem fogja senki figyelembe venni.

2013. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég nagy gond,ha már a vagyon megosztás a fontos,mikor egyszer szerették egymást
2013. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez így van, amit a házasság alatt vettetek az közös vagyon. Ha anyósod adott 50 ezer foglalót és van róla papír vagy odaállítanak tanúkat, akkor lehet, hogy azt az 50 ezeret megkapja anyósod, de a többi akkor is feleződik.
2013. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze utolsó mert a lakás is csak 750 ezret ér most szerinted?

Inflációról te sem hallottál még.

2013. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, teljesen mind1, hogy kinek a nevén van, a házasságban ez közös vagyonnak számít.

kimegy az értékbecslő, mond egy árat, és ennek a felét fizeti ki a házban maradó fél a távozó félnek.

2013. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nézd már meg a szerződést mi van benne, ki adta a foglalót...

amúgy meg a házasságkötés után vásárolt ingatlan közös tulajdon kivéve ha valamelyik bebizonyítja, hogy az a házasság előtti vagyonból volt véve

2013. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem könnyű 23 év után válni. Felajánlottam az 50-50%-ot. Gyerektartást nem szeretnék hiszen közmunkás bére van. Nem vagyok bosszúálló. Így alakult.....
2013. dec. 16. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!