Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennél ebben a kényes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ebben a kényes helyzetben?

Figyelt kérdés
A párommal három és fél éve vagyunk együtt, az utóbbi időben nagyon sok balhé és vita volt köztünk, mert kiderült, hogy teljesen mások a terveink a jövőre nézve. A probléma annyira súlyos, hogy nagyon valószínű a szakítás (én fogok szakítani). Ami a kérdésemet illeti, mit tennél abban a kényes helyzetben, mikor mindkettőtök családja várja a közös karácsonyt, a barátaitok pedig várják, hogy veletek szilveszterezzenek? Nem akarom, hogy mindenki karácsonya és szilvesztere a mi problémánk miatt legyen elrontva. Mindenki készülődik, várja az együtt töltött perceket, nekem pedig nincs szívem sem a páromat elhagyni pont karácsony előtt egy héttel, sem mindenkit kitenni ennek a helyzetnek. Egészen biztosan puskaporos lenne a levegő, mindenki faggatna minket, hogy miért szakítottunk és ennek sem őt, sem magamat nem akarom kitenni. Várnál emiatt két hetet?

2013. dec. 16. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Három és fél év után megtennék ennyit magunkért.
2013. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. dec. 16. 09:47
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Ez tőled és a párodtól függ, képesek lesztek mosolyogva, alakoskodva végig játszani a boldog párt karácsonykor és szilveszterkor. Nehogy botrányba fulladjon az ünneplés. :(
2013. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnám megjátszani magam és valószinűleg ezért lenne elrontva a hangulat, ha annyira tarthatatlan lenne a helyzet nem várnék.
2013. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Botrányba nem fog fulladni, mert eddig is ha egy összejövetel előtt összevesztünk vagy valami nem tetszett egyikőnknek, akkor mindig megvártuk, míg hazamegyünk és lerendeztük négyszemközt. Sosem rendeztünk jelenetet, egyikőnk sem ennyire heves vérmérsékletű.
2013. dec. 16. 09:56
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy mindig lesz valami amiért halogatni lehetne a szakítást. (Meghalt a tengerimalaca, mindjárt Valentin nap, jön az évforduló, névnapja, az én névnapom, születésnapok...) tehát mindig lehetne valami okkal halogatni, de szerintem nem érdemes. Nem lenne sokkal rosszabb, hogy eljátszod, hogy minden rendben van, ajándékozás Karácsonykor, öröm és szeretet, aztán 1 hét múlva kiteszed a szűrét. Nekem jobban fájna az, hogyha tudnám utólag, hogy nem igazi szeretetből volt velem a párom, és nem szívből aándékozott, töltötte velem az Ünnepeket, hanem csak sajnálatból..
2013. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

A szüleimnek és a barátaimnak az a legfontosabb, hogy én boldog legyek. Ha nekem a szakítás jelenti hosszú távon a boldogságot, akkor jobban fognak örülni, ha szingliként karácsonyozok/szilveszterezek.


Miért lenne a ti problémáitokkal elrontva az ünnep? Pont a szakítással oldódna meg minden probléma.


Nem tudom, hogy sokan miért élik meg ekkora drámának a szakítást. Nem együtt, jobb külön --> szakítunk. Ennyi.

2013. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Te vagy aki azert nem szakít majd csak januárban, mert addig nincs hova mennie?
2013. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ.

Pl. hogyan terveztétek a karácsony? Én nem szívesen tölteném az ő családjával és vele, ha tudnám, hogy már vége. Inkább a saját családommal tölteném, nyugiban, szeretetben. És az én családom is biztos megértene és nem a (volt) páromtól függne a karácsonyuk boldogsága, hanem attól, hogy mi együtt vagyunk.

Ha szilveszterkor egy nagyobb baráti társaság lesz, akkor szerintem az hogy ti ketten pont nem tudtok elmenni, nem fogja tönkretenni az ő szilveszterüket. Egyáltalán közös barátok? Ha külön lennétek, akkor is mindketten ugyanott szilvesztereznétek?

2013. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ilyen helyzetben, ugyanis egyedül élek, bármikor szakíthatnék. Elég undorító dolog lenne tőlem, ha azért halogatnám, hogy nekem ne kelljen elköltöznöm. Nem élünk együtt, ő a szüleivel él, én pedig egyedül, pontosan ebből fakad minden gondunk, mert még mindig nem képes felnőni.
2013. dec. 16. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!