Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem egy ilyen...

Mit kellene tennem egy ilyen kényes helyzetben?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen FSZ szakon. Nincs munkám pénzem meg csak annyi amennyit az előző félévben összekuporítottam. Apám havonta több mint 200 ezret keres mégis tőlem kér pénzt szinte minden hónapban (pl ma 19.-én!!)már a hónap közepétől néha 2x is. Nem tudom mire költi a saját pénzét és hogy van képe az én kevés pénzemből kérni hiszen tudja hogy nekem is alig van és szükségem van rá. Ennek köszönhetően nemtudom hogy fogom megvenni a köv. havi bérletemet és elmenni majd pl állásinterjúra. Rá nem számíthatok ezért is kellett gyűjtenem. Szeretnék megszabadulni ettől a helyzettől


21/L


2011. júl. 19. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az az fsz szak?
2011. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hat ha meg akarsz szabadulni ettol a helyzettol, elso sroban ne legy annyira idiota, hogy apadnak kolcson adjal. Hiszen emlitetted milyen fizese van, nekem meg alig van penzed.

Nem ertem minek kell adnod penzt neki? Azert mert o kert, az nem jelenti azt hogy neked adnod kell, ha van, ha nem nagyon van. Nem nagyon ertelek...foleg, hogy nem szamol be neked arrol amit csinal a penzzel.

Legyen eszed s ne adjal neki tobbet, ha akarod hogy legyen penzed.

Amugy apad egy felelotlen, meggondolatlan hulye.

2011. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magyarázd el édesapádnak, hogy mennyi mindenre kell neked a pénz, és hogy meg vagy szorulva. Ha kér, miért nem kérdezed meg hogy mire kell?
2011. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Az nem mindegy, hogy apádnak abból mit kell kifizetnie - mert ha a fele elmegy törlesztésre, ezen kivül rezsi, stb., akkor lehet, hogy nem igazán marad neki sem belöle.


Azon kivül, ha nála laksz, akkor nemcsak kér, hanem ad is, mert a lakbér, a rezsi rád esö része, kaja nincs ingyen.


Ha nem tetszik, költözz el, és akkor a saját pénzedet magara költheted, nem kell mással megosztani, de akkor nem is kapsz semmit ingyen.

2011. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akitől kölcsönkérnek annak meg kell adni az esélyt, hogy nemet mondjon! Ezt m,ár több helyről hallottamm.
2011. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
f.sz szak ? LOL
2011. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz megszabadulni ettől a helyzettől, hogy hiába az édesapád, lehúzod a rolót!


Persze kell adni és költsön adni, de hónap felétől kvázi eltartod!


És munkát kell keresni (tudom nem könnyű).

2011. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kölcsönadás aranyszabálya: csak annyit adj kölcsön, amennyit akkor is nélkülözni tudsz, ha soha nem kapod vissza. Bárkiről is legyen szó. És tudj nemet mondani, szükség esetén a saját apádnak is.
2011. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az FSZ= Felsőfokú szakképzés egyetemen így hívják az OKJ-s képzést.

A 4. hozzászolónak meg annyit hogy: Jah bocs nemtudtam hogy nekem kell eltartanom a saját apámat és hogy fizessek azért hogy ott lakhassak. Képzeld a rezsi felét és bérleti díjat anyám fizeti és ő veszi a kaját is. Ő mégse kér tőlem sose pénzt. (sajnos ő is csak tétlenül nézi a dolgot fél tőle)

Az utolsónak: minden fillérek meglenne a helye.

2011. júl. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!