Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az igen...

Mit tennétek ebben az igen kényes helyzetben?

Figyelt kérdés

Hello!

Nos, a problémam a kovetkezo:


Sajnos nemrég elhunyt az apai nagyapam, nagyim még él ( hal Istennek). Két gyerekuk volt, egy fiuk ( az apukam, aki mar régen meghalt) és egy lanyuk( a nagynénjém). Nagyszuleim hazabol 80% a nagyapam nevén volt. Kb 4 éve a nagynéném ugyanarra a telekre (!!) a nagyszulok haza mellé kozvelenul feléppitette a csaladi hazat, és ez a haz 100%-ban nagyapam nevén volt. Tegnap ota mind engem, mind az ocsémet azzal " bombaznak", hogy ne legyunk mar gonoszak, szemetek veluk, utasitsuk mar vissza az orokségunket ( ugye apa helyett mi leszunk az orokosok), mert ha nem tesszuk meg, ok foldonfutova valnak,ésatobbi, hogy ok ezt nem fogjak hagyni...

Most ez annyira " kétoldalu" ; egyrészt én arrol nem tehetek, hogy orokoltem nagyapam utan, masrészt meg irto nagy lelkiismeret furdalasom van, kulonosen a nagynéném haza miatt.

Most mit csinaljak???? Ti hogy dontenétek??? A " csaladi ( nem létezo) béke" érdekében az elkovetkezo hagyatéki targyalason visszautasitanatok az orokséget, vagy azt mondanatok, hogy " sajnalom, de ami jar, az jar, és mindent megteszunk hogy mindenki jol jojjon ki ebbol a helyzetbol? Marha ebbol jol ki lehet jonni...

Koszonom a valaszokat elore is!


2009. nov. 8. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

tudni kellene, hogy melyik háznak mennyi az értéke, és jogi hercehurcát sem tudom pontosan de én következőt javaslom:


van két ház, ami mindkét nagyszülő halála esetén a kettőtöké lenne. ezt felezzétek el. az egyik az övé (amiben lakik), a másik a tiéd. ennyi.


Nyilván nyert valamit azzal, hogy olyan házat épített, ami nem az ő nevén van. Most egye meg a főztjét.

2009. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hm..koszi a gyors valaszod..

Az a baj, hogy sajnos sikhulye vagyok mindenféle jogi dolgoghoz, nem is Magyarorszagon élek, hogy alaposabban utana tudjak jarni ( egyelore, de ami késik nem mulik), amit azonban tudok, az az, hogy - fogalmam sincs mi miatt- ez a két ingatlan " jogilag" egynek szamit.. :S

2009. nov. 8. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne utasítsd vissza az örökséget! Micsoda dolog, hogy így letámadnak? Ők legfeljebb csak szépen kérhetnének. Te meg megengedheted nekik, hogy továbbra is használják a házat. Akár még haszonélvezeti jogot is létesíthetsz a javukra (ha kifizetik az illetékét), hogy megnyugtasd őket, bár én ezt se javasolnám.
2009. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól mondod jogilag,hogy hozzáépítettek egy háznak minősül,de ezt amikor a nagynénéd építkezett tudnia kellett volna,hisz aki a tervrajzot csinálta,és aki engedélyezte az építkezést annak is tudnia kellene.De van egy másik megoldás.HA megvan a nagypapád régi(eredeti) házának a tervrajza,akkor a mostani állapotú ház tervrajzát is csatoljátok,és kérhetitek a 2 ház különbségének összegét..

Szóval a papádnak volt 100nm-es háza.A nagynénéd hozzáépített megint 100nm-es részt.Így a ház most 200nm-es.Ebből levonjátok azt a 80%-ot ami nektek jár.Ezt fizesse ki a nagynéni,és akkor övéké az egész ház..Vagy adjátok el,és a vételárból jár nektek a 80%. Ez megoldható(a húgom éppen most van abban a szituban,és ők így fogják megoldani),és így mindannyian jól jártok..Persze ha neked és testvérednek nem kell az örökség,akkor le is mondhattok róla.Bár a mai világban minden pénz jól jöhet mindenkinek..

2009. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson lemondani az örökségről, hiszen akkor a másik házból sem kapnátok semmit, amihez a nagynénédnek semmi köze. Akkor kellett volna gondolkodnia mikor a nagypapád nevére lett íratva a ház. Szóval szerintem nyugodtan fogadjátok el az örökséget, és egyetértek az előzőekkel abban, hogy ők lakhassanak a saját házukban, de ennyi és nem több ami nekik jár.
2009. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:) Mindenkinek koszonom, aki valaszolt. Hat igen...nem lesz egy konnyu menet, nem akarok nekik rosszat, de gondolom ha veletek fordulna elo egy ilyen helyzet, nyilvanvaloan Ti is jogot formalnatok a torvényes orokségetekre.

Raadasul mikor rakérdeztem, hogy "azt akarjatok, hogy utasitsam vissza? nem, azt akarjuk hogy mondj le" De ha jol tudom, lemondani csak az orokhagyo életében lehetett volna..

jaaaaaaaj, pfff, nem kell ez nekem, ez a haboru, de azért szent sem vagyok, hogy hagyjam ezt..

2009. nov. 8. 12:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Ti már csak visszautasítani tudnátok az örökséget..

De,hogy őszinte legyek,én tuti nem mondanék le róla.Miért is?A nagynénéd tudta jól,hogy édesapátok halála miatt ti fogtok örökölni,és ő erre játszott,hogy ti csak"kölykök" vagytok(elnézést a megfogalmazásért),és úgyis az övé lesz minden..lelkileg akar rátok hatni,hogy ezt nem tehetitek meg,hogy nem mondok le róla...Én biztos,hogy nyugodtan hangon felhívnám telefonon,és elmondanám neki,hogy kell az örökség,de csak a törvény által előírt 80%,az ami jár!!

Valószínű,hogy vita lesz a részéről(minden lesztek csak kedves unokaöcsik nem),de elmondanám neki azt is,hogy már 4 évvel ezelőtt is tudnia kellett,hogy nem csak az övé a ház!!Attól meg nem kell félnetek,hogy pénze nem lesz,és nem adja el a házat így soha nem fog kifizetni titeket,mert kérhető fix határozatra a kifizetését..Ha addig az időig nem rendez le titeket a bíróság fogja eladni...Ezt is elmondhatod neki,ha idáig fajulna a vita,mert akkor már rá fog jönni,hogy ő fog rosszabbul járni...

2009. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mindenképpen kérj ügyvédtől tanácsot, és ragaszkodj következetesen ahhoz, ami neked jár. hogy jön a néni ahhoz, hogy ne legyél szemét? micsoda stílus ez? ezzel elmondta azt, hogy lenéz téged. ebből az következik, hogy ha te kerülsz valami miatt nehéz helyzetbe, ki fogja magyarázni magát, vagy egész egyszerűen megtagadja a segítséget, akkor is, ha lemondasz az örökség rádeső részéről.
2009. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal, hogy értelmes ember, ha házat épít, és ezzel a kiadással kockára teszi a saját családja anyagi biztonságát, akkor alap, hogy körültekintöen jár el. Az meg már milyen dolog, hogy még neki áll feljebb? Talán hibás vagy Te azért, hogy így elcseszte? Esetleg kényszerítetted, hogy oda építsen?


Nos, nagyon ki tudok bukni a tuskó emberekre. Ha tisztelettel közeledne hozzám, nyitott volnék bármilyen tárgyalásra, de ha úgy érzem, hogy nem, hát puffogjon az ügyvédemnek, és pont leszrom, hogy hol fog ö lakni. Még, hogy nem hagyja annyiban.. Hát ne hagyja!..

2009. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igy van, lemondani az orokségrol mar nem tudok, ha akarnék se. Mindenképpen meg fogom kérdezni egy ugyvédtol( magyarorszagon persze). Ma reggel beleolvasgattam itt is par ilyen témaju kérdésbe, illetve jogi oldalakba, és ott - ha jol értelmezem- az all, ha én a hagyatéki targyalason visszautasitom az orokségem, az nem jelenti azt, hogy én ezzel a gesztussal a nénjémnek adom a részem, hanem, igy jogilag " elhaltnak" szamitok majd én is, igy a visszautasitas utan az én leszarmazottam, a jelenleg 17 honapos fiam orokol..Es, mivel " halott" vagyok, a gyamhivatal fogja kezelni az orokségét..szoval, ugy vélem, minden erofeszitésuk ellenére nekik ez az ugy veszett fejsze nyele...Szoval elkezdtem rakészulni arra, hogy itt nagy harcok lesznek, de hat most ez van..
2009. nov. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!