Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges, hogy gyerekelhelye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy gyerekelhelyezés, kapcsolattartás, tartásdíj meghatározását, kizárólagos lakáshasználati jogot kérjek, de bontóper nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy láttam, nincs előírva, hogy csak együtt kérelmezhető, viszont minden ügyvéd elképzelhetetlennek tartja. A bíróságon is azt az információt kaptam, hogy elméletileg járható út, de nem ez a jellemző. Tud valaki ilyenről?
2013. dec. 29. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem válsz el, akkor közösen nevelitek a gyerekeket, ergo nincs tartasdij, nincs híva elhelyezni a gyereket es kapcsolattartást se kell meghatározni.
2013. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hisz ha házasok vagytok közös vagyonotok van közös felügyelettel.

Másrészt azt ugye tudod,hogy ha kizárólagos lakáshasználatot kérsz akkor a másik fél tulajdon részére lakáshasználati díjat kell fizetned,havi 30- 35ezret is akár.

2013. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha a férjed olyan bolond, hogy beleegyezik, akkor igen. De bármikor meggondolhatja magát. Sőt. Amíg papíron házasok vagytok, akkor ha adósságot csinál, a felét fizetheted te is.

Ha a lakás közös tulajdon, akkor válás esetén sem ítélnek meg kizárólagos lakáshasználati jogot. A tulajdonából nem lehet kitenni senkit.

2013. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De mégis, hogy gondolod,komolyan érdekel?
2013. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez az igazi emberi gyarlóság!
2013. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3,5 éve költözött el a férjem, ekkor éppen pár hetes terhes voltam a 3. gyerekünkkel. Sztem nem nagyon kell ragozni, hogy miért szokták elhagyni a családjukat...

Aztán vhogy mégsem lett boldog, 6 hónappal később egyre többet járt haza, de nem jelentkezik be, hanem jön és azt tesz, amit akar. Ha nem vagyok otthon, azzal büntett, hogy vissza dobja a számlákat. Ellopja a mobiljaimat, a kocsi kulcsaimat, a bölcsődei felvételi igényléseimet. Mindezek mellett a rendőrség hazajár már hozzánk. A szelíd, kedves férjem egy erőszakos bántalmazóvá vált. A gyerekek előtt megver, ha valami nem tetszik neki. Fogalmam sincs, hogy hol lakik, nekem mondja el. Kapna láthatást, amikor elvihetné a gyerekeket.

A házunk az én tulajdonomban van.

Hogy miért nem válok???? Nos, az én férjem nem egy beteg, verekedős idióta, hanem egy nagyon kedves példás férj, apa. A hűtlenség elvette az eszét, biztos vagyok benne, hogy vmikor visszatér az agya.

Másrészt, ez a helyzet az ő döntése volt, ha valakinek dönteni kellene a válásról, az bizony ő. Nem fogom felmenteni a felelősség alól. Viszont szeretném magamat megvédeni ez idő alatt.

Mellesleg el nem tudom képzelni az életemet más emberrel, tehát van időm...

2013. dec. 30. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Hat ha ilyen hulye vagy, meg is érdemled.
2013. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!