Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor vehetné el az apa a...

Symba3 kérdése:

Mikor vehetné el az apa a gyereket az anyától?

Figyelt kérdés
5 éve szétmentünk a lányom apjától, a gyerek nálam van elhelyezve, van egy élettársam 4 éve, együtt neveljük a kislányt. Az édesapa 2 évig nem is látta, nem is kereste a kislányt , pedig kéthetente van láthatása, de tavaly decemberig nem élt vele. Akkor megjelent és követelözött hogy adjam oda a gyereket péntektöl vasárnapig, én ezt megtagadtam arra hivatkozva hogy a gyerek el van töle hidegedve. Ő megfenyegetett hogy bemegy a gyámügyre és kér újra gyerekelhelyezést, mert én nem engedem látogatni. Valahogy sikerült vele megegyeznem, és a következö hétvégén szombati nap elvitte a kislányt ottalvósra a mostohaapja lakásaba. Ez kb dec.15-16 felé lehetett. Azóta nem jött újra a lányhoz, egyszer hivta talafonon január elején. Én elmentem ügyvédhez hogy szeretném lecsökkenteni a láthatást, mert nem szeretném ha a lány ott töltene 2-napot, meg egyébként az apa külföldön él valami növel, oda meg aztán végképp nem szeretném hogy elvigye. Az ügyvéd segített nekem megfogalmazni a beadványt, így kérelmet nyújtottam be a gyámhatóságra kapcsolattartás újrasszabályozása ügyében. Szerintetek mennyi az esélyem?

2012. márc. 16. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudja bizonyítani, hogy q..va vagy, hogy alkoholista, hogy vered a gyereket, hogy nem adsz neki enni, hogy elhanyagolod, semmi esélye nincs arra, hogy nála helyezzék el a gyereket.
2012. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Gondolod hogy itt nem ugyanazokat a válaszokat fogod kapni?

2012. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy normális anya vagyok, minden tölem telhetöt megteszek a gyerekemért, mindent megadok neki, semmiben nem szenved hiányt. Sem anyagi, sem érzelmi szinten. De azt hallottam hogy akármilyen is az anya vagy az apa, ha nem az anya a felperes, akkor húzhatja a rövidebbet.
2012. márc. 16. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:

na ez agy nagy baromság volt. válópernél csupán csak annyit jelent a felperes ls alperes kifejezés, hogy ki kezdte előbb az eljárást. nem pdig azt hogy kinek can esélye.


nálunk az édesapuka volt az alperes. édesanyuka a felpeers. egyszerűen anyuka ment előbb a bíróságra és adta be a papírokat. ennyi.


azóta mi neveljük a párom kislányát, mert anyukától elvette a bíróság. (pedig alperes volt párom)


tehát ez hatalmas butaság volt amit írtál.


így van, te már tettél fel kérdést, bár akkor még csak az újraszabályozást kérdezted most meg a gyermekelhelyezést.


egy szóval nem említetted az előző topikban hogy az édesapuka igényt tartana a kislányra. akkor meg? miért félsz?

2012. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát mert az apa ilyennel fenyegetözik, és sajnos hallottam már elég sok rémsztorit...
2012. márc. 16. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:

nézd úgy vélem ha tényleg minden redben körülöttetek, akkor nincs miért aggódni. tudod amelyik kutya ugat az nem harap. Mondani sok mindent lehet. Vszinű megáll a fenyegetés szintjén, és nem lép tovább.


Én úgy vélem esélye minimális arra hogy megkapja a gyermeket, viszont arra meg neked nincs esélyed, hogy csökkentsd a láthatást. ennyi

2012. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad feleslegesen.Az nem úgy megy ám,apuka gondol egyet aztán neki adják a gyereket.Ha 2évig nem látogatta,ezután sem fogja sűrűen.A láthatást viszont biztosítanod kell.
2012. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!