Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudnátok tanácsot, tippeket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok tanácsot, tippeket, praktikákat adni, hogy hogyan tudnék (legalább a gyerekek) előtt erősnek és magabiztosnak, és biztonságot sugárzónak tűnni, amikor elköltözik a férjem?

Figyelt kérdés

A gyerekek 2 és 4 évesek. Én meg már akkor sírógörcsöt kapok, amikor elképzelem a beszélgetést és hogy a férjem kilép az ajtón a bőröndjével. Nem tudom honnan legyen erőm, hogy a gyerekek lelkét ápoljam és mindent megadjak nekik, miközben elhagy a férjem és épp megyek vissza dolgozni. CSaládgondozóban már voltam pszichológushoz január 24-re kaptam időpontot, de a férjem most hétvégén fog elmenni és addig kéne pár jótanács.

Bp-en élünk és itt egyedül vagyok, mint a kisujjam (meg a gyerekek).


2014. jan. 3. 13:51
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Igen, ma este 6 után egy kicsivel mondtuk el (egész délután vártam, hogy mikor kezd bele a férjem, ekkor sikerült), s fél 9 körül ment el.

A 2 éves még nem fogta fel, várja haza apát, csak akkor sír, ha a nagyobbik nagyon szívbemarkolóan adja elő, hogy apa nem lesz itthon többé. A 4 éves kisfiam viszont kész felnőtt módjára éli meg: miért űzted el apát, miért hagyott el engem is, ha engem szeret; hogyan lehetne megoldani, hogy apával is lakhassak; nem szeretnék hárman élni, négyen szeretnék élni; ha apa megunja nélkülünk, hazaköltözik-e, stb. Nem győzöm megválaszolni a kérdéseit és persze sorra vétem a hibákat..., amikor megkérdezi miért van ez így. Pedig tudom, ne magyarázkodjunk egy négy évesnek, de ő meg meg szeretné érteni és kérdez és kérdez és kérdez. Még nem tudott elaludni.

2014. jan. 5. 22:59
 32/40 anonim ***** válasza:
Megtörtént az elköltözés...hogyan élted meg? Végül a gyerekek hol voltak?
2014. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, sikerült belépned azon anyák közé akik a gyermekeiket felhasználják az ócska játszmázásaikhoz, aztán csodálkoznak, hogy később miért lesz a gyermekük kezelhetetlen és kiborult.
2014. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már az ócsárolást! Én írtam kisregényt az életemről. Baromira nem egyszerű ilyen helyzetbe keveredni akkora kisgyerekkel sem, aki még nem érti mi történik körülötte, csak érzi a feszültséget, hát még akkorával, aki folyton kérdezősködik. Nem szabad neki magyarázkodni és nem is kell. Egyszerű, tőmondatokban válaszolj neki, ha kialakultak az új szokásaitok és apával is találkozik majd rendszeresen, akkor megnyugszik és el is felejti, hogy ti valaha együtt éltetek, így fog felnőni. Légy vele őszinte, de ne zúdíts mindent a nyakába, egy kédésre elég egy mondat válaszként. Miért ment el? Mert apa és anya már nem tudnak együtt boldogan élni. Engem sem szeret? De igen, téged szeret! Vissza fog jönni? Nem, mert apa és anya már nem nem tudnak boldogan együtt élni, stb stb. Nem kell magyarázkodni, sem a férjedre verni a balhét. Ahogy említettem én is kudarcot vallottam, mint nő, te is. Ez nem a gyerek hibája és ne is ő igya meg a levét!!!

Én is mindent ugyanúgy csinálnék, ahogy anno, éppen azért, mert az exem soha egy szóval sem említette, hogy bármi is hiányozna a kapcsolatunkból... Inkább csak félrement és ezzel minden megvolt oldva.

2014. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%

Sehol nincs ócsárlás, maximum megvetés. A pasi lépni akart és lépett, nem kell neki a nő,nem hatott rá a műsor amit anyuka csinált a gyerekeken keresztül, a gyerekek megrogyva, összezavarodva, félelemben.



Megérte? Volt értelme? Elérte a célját a kérdező?

Nem. Ezért kár volt a kisgyermekét kikészítenie és a lelki stabilitását összetörnie.

2014. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt igyekszem tenni én is. Nagyon hasonló a történetünk.

A költözés napja nagyon nehéz volt. Azóta viszont (leszámítva, amikor jött a férjem és elment este) egyelőre sokkal jobban viselem, mint előtte gondoltam volna. Nagyon fura. biztosan lesz még mélypont, nem hiszem, hogy ez ilyen "könnyű" volna.

A gyerekek már nehezebb kérdés. Szerintem eléggé megszenvedik. Tegnap este a kicsi feküdt le könnybe lábadt szemmel, hogy nem szereti, hogy apa elköltözött. Igyekszem nagyon odafigyelni rájuk és segítséget is igénybe fogok majd venni (pszichológus) hozzájuk, mert a kisebbik nem igazán tud még beszélni róla, nem tudja megfogalmazni, de látszik, hogy ő is rosszul éli meg. A nagyobbik pedig nagyon felnőtt módon reagál kifelé, de neki a kis lelkében hatalmas viharok dúlnak, s nem szeretném, hogy sérüljön.

Nehéz, mert a férjem nem akar válaszolni a kérdéseire, pl rászólt hétfőn, hogy ezt ne kezdje újra (miért költöztél el, ne menj el este).

2014. jan. 8. 12:05
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

35. Igen, mert a férfinak ilyen egyszerű, összecsomagol és lelép. Anélkül, hogy a gyerekeivel beszélne, hogy megtenne mindent, hogy a gyerekek minél kevésbé sérüljenek.

Szaranyázhatod a kérdezőt, de azt hiszem az apuka az, aki itt történetesen megbukott, mint szülő.

2014. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Attól mert valaki nem bír együtt élni a másik emberrel még szülőként nem bukik meg és nem ő volt az aki a gyerekeket felhasználta a taktikázásra, hanem a gyerekek édesanyja.
2014. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért bukott meg, mert elköltözött. Hanem azért, mert ahhoz már nincs bátorsága, hogy a gyerek elé álljon, és választ adjon a kérdéseire. Ekkora gyerekeknél még az elején minden nap át kellene mennie, beszélni velük, biztosítani őket róla, hogy szereti őket, sokat lesznek együtt, válaszolni az ezredszerre is a feltett kérdéseikre. Lassan szoktatni őket az új helyzethez. Ez nem kizárólag az anyjuk dolga lenne. (A nővérem gyerekei kicsit nagyobbak voltak már, mikor váltak. Ott így működtek a dolgok, nem is sérültek a gyerekek. Ha esélytelen volt, hogy az apa átmenjen, de nagyon igényük volt rá a gyerekeknek, akkor az anyjuk felhívta, kihangosította, tudtak beszélni) Nem az a baj, hogy az apa elköltözött, hanem hogy nem vesz részt abban a feladatban, hogy a gyerekek minél kevésbé sérüljenek, és hogy nem válaszol a kérdéseikre. Mégis milyen apa az ilyen?
2014. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Milyen taktikázásról beszélsz? Mire használtam fel a gyerekeket?
2014. jan. 9. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!