Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, a feleségem nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, a feleségem nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

Amíg csak ketten voltunk, ment a fuvarozó cégem, ő meg pénztárosként dolgozott.

Megszületett a kislányunk, ő kap cirka 50 ezer gyed-et, én meg dolgozom éjjel-nappal, hogy mindent fedezzek.

Ez elég nagy változás, amíg korábban kb 1 hetet voltam külföldön, hát most már hármat... És már lassan nem bírom!

Amikor hazamegyek, akkor is csak egy halom szennyes vár, meg mosatlan edény, kosz, mert a feleségemnek nincs ideje a gyerek mellett takarítani, ebből is elegem van!


2 éves már a gyerek, mondtam a nejemnek, menjen vissza dolgozni részmunkaidőbe, a gyerek járjon bölcsibe, és így talán kevesebb teher szakad rám, meg neki is több ideje lesz itthon. Hallani sem akar róla. Most majd szépen 30 ezer forintos segélyen lesz itthon, én meg gebedjek meg... Meg persze vigyem haza a pénzt...


Hogyan vehetném rá, hogy dolgozzon ő is? Már próbáltam vele beszélni, semmi sem hatja meg!


2013. nov. 11. 12:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
83%

A nejed földhözverhetné a seggét, hogy félmunkaidős lehetőséget ajánlasz neki, szerintem ez minden anyuka álma (elég idő jut a gyerekre és a munkára is).


Ha ez nem elég neki akkor állítsd választási lehetőség elé... ez így mégsem mehet tovább, hogy puszta lustaságból eltartatja magát veled.

2013. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
44%
Elég undorító...
2013. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
58%

Hát, nehéz lesz meggyőzni. Lusta mint a főd. Talán fenyegesd be, hogy elválsz ha így folytatja.

Egyébként egy 2 éves gyerek mellett mindent meg lehet csinálni, főzés mosás takarítást. Én megcsinálok mindent 2 gyerek mellett minden gond nélkül, és még sokunknak sikerül akár pici baba mellett is, nemhogy még egy 2 éves mellett. Akarás, vagy nemakarás kérdése az egész.

2013. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:

Egyszer már eszembe jutott, mi lenne, ha elválnék tőle...

A lakást az apámtól örököltem, tehát az enyém. A nejem a gyerekkel mehetne albérletbe, a 30 ezer forintos segélyével, meg úgy, ahogy szoktam, bevásárolnék pelenkát, gyerekruhát, és ezen felül adnék még 20 ezret gyerektartás címen. Nekem pedig nyugodt életem lenne, nem érezném, hogy hajtanak...

Bűntudatom van, hogy ilyeneket gondolok.

2013. nov. 11. 12:40
 5/97 anonim ***** válasza:
37%
Azt nem értem, nagyon jól tudtátok, hogy kevesebb pénzetek lesz, ha ő otthon marad. Akkor miért nem mondtad, hogy bocs, nem kell gyerek, mert én nem akarlak benneteket eltartani, amíg te otthon vagy?
2013. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
71%

Mit mondd, miért nem akar visszamenni dolgozni?

Egyébként amit írsz a válásodról, reális. Csak egy a bökkenő. A gyerekedről is olyan hidegen írsz. Mintha nem éreznéd a gyermekednek. "A nejem a gyerekkel mehetne albérletbe" A gyerekkel vagy a gyermekeddel? Nem mindegy.

2013. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
71%

"Azt nem értem, nagyon jól tudtátok, hogy kevesebb pénzetek lesz, ha ő otthon marad. Akkor miért nem mondtad, hogy bocs, nem kell gyerek, mert én nem akarlak benneteket eltartani, amíg te otthon vagy?"


Ne legyél már értetlen! Azzal van a baj, hogy a neje legszívesebben még a gyerek ki tudja hány éves koráig elhelyélne otthon, holott szükség nincs rá, pénzre viszont lenne. Nem azzal van a baj, hogy szült és gyeden volt...

2013. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
71%

Örülhetne a feleséged, hogy legalább részmunkaidőben is dolgozhatna! Manapság nagyon sok anyuka van aki nem tud visszamenni dolgozni, mert nem vették vissza.


Én azt mondanám a drága feleségednek, hogy "figyelj Kicsim itthon vagy és a kicsi is már 2 éves, vagy visszamész dolgozni vagy oszd be azt a pénzt amit kapsz mert én nem adok neked többet! Nem fogok miattad belepusztulni a munkába mert te nem vagy képes visszamenni dolgozni, hanem tőlem várod, hogy hozzam a pénzt haza. Vagy visszamész vagy költözz el!"

2013. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 A kérdező kommentje:

Nem a kevesebb pénz a baj, hanem hogy a feleségem nem becsül meg semmit sem! Pont 1 hónapja mondta, hogy kinézett valami új babakocsit, majdnem 100 ezer forintért! 2 évesnek minek babakocsi? Szépen megy a lábán már 1 éves kora óta!


És nem az csapta ki a biztosítékot, hogy itthon volt 2 évig, hanem hogy miért akar még tovább? Így sincsen itthon ideje semmire, én pedig alig vagyok otthon, alig látom a kislányt, ez nem állapot!

2013. nov. 11. 12:47
 10/97 anonim ***** válasza:
83%

Én nagyon-nagyon komolyan megmondanám neki, hogy ez így márpedig nem megy tovább, és ha nem megy el dolgozni, akkor bizony örüljön neki, ha be lesz fizetve a rezsi és lesz étel, de semmi, azaz semmi más. Se ruhák, se karácsony, se cuki gyerekcuccok...

Ha pedig ez sem hatja meg: válás.

2013. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!