Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire szerencsés válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szerencsés válás esetén közös ügyvédet fogadni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyezünk a férjemmel, még a gyerektartásdíj összegében sem (nem így indultunk a válásnak), és hiába kérem az ügyvédet, hogy segítsen, elutasít. Azért lehet ez, mert közösen fogadtuk meg és fizettük a díját?

Ezért nem képviseli az én érdekeimet?


2014. jan. 5. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tud egy ügyvéd két különböző álláspontot képviselni?
2014. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, mivel jogilag ez nem lehetséges :D
2014. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennyire szerencsés...
2014. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem te nem vagy magadnál, vagy nagyon át lettél verve.


Olyan nincs, hogy közösen fizettük meg bíztuk meg!


NEM képviselhet mindkettőtöket, így ha te ebbe pénzt fizettél azt valójában a párod zsebébe tömted.


Neked pedig valójában NINCS ügyvéded!!

2014. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól át lettél verve kérdező.Keress magadnak ügyvédet mert neked nincs csak a férjednek amit jelen esetben te fizetsz.
2014. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor képviselhet mindkettőtöket egyetlen ügyvéd ha közös megegyezés van. Vagyis még a békítő tárgyalás előtt ügyvédnél letétbe van helyezve a hivatalos dokumentum a vagyon megosztásról, a gyermek elhelyezésről és a gyermek tartás összegéről. Ha ez nincs meg akkor két külön ügyvédet kell fogadnotok. (Legalábbis nekünk a válásnál szóról-szóra ezt mondta az ügyvéd)
2014. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért mentem bele, mert a békítő tárgyalás előtt mindketten ott voltunk nála, és megegyeztünk a tartásdíjban, elhelyezésben, kapcsolattartásban, csak a vagyoni részben nem. De mostmár a férjem a tartásdíjat sem akarja elfogadni, amiben előtte már megegyeztünk

Mit javasoltok? A második tárgyalás előtt keressek magamnak másik ügyvédet???

2014. jan. 5. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:

6: "Csak akkor képviselhet mindkettőtöket egyetlen ügyvéd ha közös megegyezés van."


Akkor viszont fölösleges. Mi is mindenben megegyeztünk, ehhez tartottuk is magunkat, így nem kellett ügyvéd. Ha megegyezés van, akkor csak pénzkidobás az egész.

Ha nincs, akkor meg külön ügyvéd kell.

2014. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, idézek neked az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló MÜK 8/1999. (III. 22.) sz. szabályzat 5.8. pontjából:

„korábbi megbízójával szemben az ügyvéd megbízást akkor vállalhat el, ha a korábbi és az új ügy között nincs összefüggés, korábbi munkáltatójával szemben pedig akkor, ha a munkaviszony (szolgálati, alkalmazotti jogviszony) legalább három éve megszűnt. A korábbi megbízó a korlátozások alól felmentést is adhat.”

Ha hivatkozol rá, és valószínűsíthető is, hogy a te képviseletedet is elvállalta korábban (azaz közös volt), akkor ez az ügyvéd a továbbiakban a férjedet sem képviselheti. Azt nem tudom, hogy egyáltalán etikus volt-e tőle, hogy mindkettőtöktől pénzt fogadjon el, miközben már a vagyonvitából valószínűsíthető volt, hogy nem fogtok megegyezni. Szerintem nem (pláne, ha elvette a pénzed, majd felvilágosítás nélkül szimplán elutasít), de neked kell eldönteni, hogy teszel-e lépéseket.

Mindenképp tanácsos egy új, megbízható ügyvédhez fordulnod, aki akár abban is segíthet, hogy ezzel a dologgal mit kezdhetsz. (Sajnos, bizonyos alapvető ismeretek nélkül nem túl könnyű, annak idején jó párral zátonyra futottunk az ismeretségi körünkben mi is.)

2014. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, csúnyán csőbe húztak. :(

Egy folyamatban lévő ügyben is válthatok ügyvédet? Ez hogy működik? Nekem kell megmondani a mostaninak, hogy köszönöm az eddigi munkáját, mostantól nem tartok rá igényt, vagy az "új" ügyvéd rendezi ezt el?

(mindkettőnktől negyvenezer forintot kért... a semmiért, mivel ott tartok, hogy nem vagyok képviselve az ügyben, de a férjem sem... folyton azt mondja, egyezzünk meg!)

2014. jan. 5. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!