Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy hónapja költözött el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hónapja költözött el a feleségem az édesanyjához. Magával vitte a 4 éves gyermekünket. Van e lehetőségem haza hozni a gyermekünket?

Figyelt kérdés

December elején derült ki, hogy november végén a feleségem megcsalt. 7-éves házasság volt. Mi után fény derült rá, hogy megcsalt, elköltözött az édesanyjához (anyósomhoz). Azóta minősíthetetlen a viselkedése, a környezetében mindenkivel (Anyuka, Apuka, testvérek, ismerősök), és persze velem is nagyon keményen összeveszett. Az új szeretőjéről tudni kell, hogy több rendőrségi ügye volt, (lopás, betörés, kábitószer problémák). 36-éves új szeretője összesen 2-év munkaviszonyt sem tud felmutatni. Többször kértem, a feleségemet, hogy ha el akar menni hozzá, akkor a gyermekünket hagyja a nagymamánál, vagy hozza el hozzám, de ODA ne vigye el, mert nem szeretném, hogy ilyen emberrel érintkezzen a kislányunk.

A legutolsó hétvégén elvitte magával titokban a gyermeket is, az új szeretőhöz. Én elmentem hozzájuk, hogy a gyermeket hazahozzam, de halálosan megfenyegetett a férfi, hogy kinyír, megől stb... ha még egyszer meglát ott. Rendőrt is hívtam, de ők széttárták a karjukat, hogy nem tehetnek semmit.

Mit tehetek, ha ettől az (új) környezettől szeretném megmenteni a kislányunk, és tisztességesen szeretném felnevelni? Albérletben élek már 8 éve, és tisztességes munkahellyel is folyamatosan rendelkezem, elég jó jövedelemmel. Még semmilyen hivatalos válóper, gyermek elhelyezés nem lett beadva. Hozzam el az ovodából egy délután magamhoz? Vagy mit tegyek, hogy megmentsem a kislányunkat?

Kérem segítsenek, mert nagyon el vagyok keseredve!



2014. jan. 5. 01:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
A válóper részét képzni a gyermek elhelyezés... Ott próbáld meg elérni hogy hozzád helyezzék a kislányt!
2014. jan. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem vállj el amint lehet,és ha szerencséd van neked ítélik a gyermeket. Mert így csak akkor tudod látni ha rárúgod az ajtót.Sajnos a jog nálunk nem veszi figyelembe a megcsalást a gyermek elhelyezésnél,pedig szerintem az egy nem rossz ötlet.Én mindenképp kérnék jogi tanácsot ügyvédtől,illetve a gyámügytől.Ennyit meg tudsz tenni.
2014. jan. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Küzdj a gyerekért.


[link]


"Azokban a válóperekben, ahol a szülők "harcolnak" a gyerekért, az elhelyezéseknél nagyjából fele-fele arányban döntenek az anya, illetve az apa javára.


"A gyermeknek az anyánál van a helye." Sokan gondolják úgy, hogy ez a vezérelv irányítja a válóperes bírák ténykedését. Ám a statisztika arról árulkodik, hogy a válás utáni "jó anyákról" és "rossz apákról" szóló előítélet a valóságban nem létezik. Dr. Grád András egykori bíró, pszichológus, jelenlegi alkotmánybíró és dr. Kőrös András, a Legfelsőbb Bíróság társelnöke a Pesti Központi Kerületi Bíróság ítéleteit vizsgálva arra jutott, hogy azokban az válóperekben, ahol nincs közös megegyezés, a gyerekek az eseteknek alig több mint a felénél kerülnek az anyjukhoz. Az apák küzdelme tehát korántsem annyira reménytelen, mint azt sokan gondolják"

2014. jan. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Hol van a kisgyerek hivatalos állando lakcíme? Ha ott, ahol együtt éltetek, simán visszavitetheted a rendőrökkel kiskoru lakhelyének önkényes megvaltoztatasa miatt.

Add be a valopert es kérj soron kívüli ideiglenes gyermekelhelyezest.

2014. jan. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Minél előbb add be a válókeresetet,bele foglalva a gyermek elhelyezést is!

Kiskorú veszélyeztetése címmel polgári per útján is indíthatsz eljárást!


Tudom nem ide tartozik:de miért kell itt is lepontozni a hozzászólásokat?Minden ötlet,tanács segítség lehet a

kérdezőnek!Gondolom eléggé kétségbe van esve!!!

2014. jan. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Jogilag kell intezkedned, a feleseged elhagyott, akkor bekell nyujtani a valopert es a gyermek elhelyezest kell elinditanod. Jelenleg a gyermeknek is artasz, ha valoban szereted, akkor kimeld meg a gyermeket ezektol a jelenetektol, mivel felelmet keltesz benne! NE vidd el magadhoz az ovodabol, ebbol a harcbol a gyereket kikell hagyni, ez a te es a feleseged ugye! ...ne vidd el az ovodabol, mivel nem derult ki a soraidbol, hogy a gyermek veszelyben lenne,ezt bizonyitanod is kell!
2014. jan. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%
Hogy bírtál elvenni egy ilyen hülye k.urvát?
2014. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
# 4 Megkérdeztem egy jogász rokont (nem volt nehéz, itt van mellettem), és ilyen tényleg van. Ezt csináld szerintem, ha mihamarabb vissza akarod vinni az albérletbe a gyereket.
2014. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Hol a gyermek hivatalos, bejelentett lakcíme? Nálad vagy anyósnál?


Na, ahol van, oda lehet vinni a gyermeket.


Mivel nem volt gyermekelhelyezés, így közös felügyeleti jog van életben. Tehát egészen nyugodtan elmehetsz a gyermekedért az oviba és hazaviheted - feltéve ugye, ha nálad van a bejelentett lakcíme.


A Gyermekelhelyezést és a válópert (két külön ügy!) add be minél előbb, legjobb, ha te adod be, lássa a bíróság a szándékot. Kérhetsz ideiglenes gyermekelhelyezést is, amíg a per zajlik, az gyorsan megvan. Amit itt leírtál azt mind leírhatod a kérelemben is.


Egy szó mint száz, amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezés addig anyukának nincs több joga elvinni a gyereket, mint neked.

2014. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő, tanácsot.

Próbálok válaszolni a kérdéseitekre.

Az állandó lakcímünk 300Km-re van. Ott egyikünk se tartozkodik. Az albérlet, ahol él(t)ünk, jelenleg mindhármunk ideiglenes lakcíme.

(Hogy, hogy tudtam elvenni egy ilyen kur..t?) Hihetetlen, de a 7-év házasságunk alatt, mondhatnám, -leszámítva az utolsó 1-2 hónapot-, hogy mintaházaspárok voltunk. Csak olyan visszajelzéseket kaptunk, hogy ha van tökéletes házasság, akkor a mienk, az, az. A családnak, és a gyermeknek éltünk. Nagyon szerettem a feleségemet, és a gyermekünk a mindenem. Végig csináltuk a lombik programot, mert sajnos természetes úton nem volt lehetőségünk gyermekhez. Eljártunk nyaralni, wellness hétvégék együtt, stb. A "történtek" után, persze kiborultam, és sok olyan dolgot mondtam, amit utólag átgondolva, lehet, hogy erős volt. De borzasztó érzés ilyet átélni, megtudni. Próbáltam töbször is leülni vele, megbeszélni, hogy rendbe hozzuk a kapcsolatunkat, és átbeszélni, hogy mi romlott el, vagy mi történt az utolsó egy-két hónapban? De hajthatatlan volt rá. És nem mondott semmilyen konkrétumot, hogy miért választotta ezt az utat. A saját édesanyja is döbbenten nézett a helyzetre, és hiába próbált ő is segíteni, reménytelen lett a helyzet. A mai napig nagyon jó a viszonyom az anyósommal. Az én szüleim sajnos már meghaltak.

De visszatérve a témához: mostanra elfogadtam az életünk változásait. Viszont a gyermekünket nem szeretném olyan körülmények között látni, ahogy ezt a hétvégén láttam. Akkor van fűtés, ha sikerül fát lopni az erdőből, és ha el is lehet belőle adni, akkor van hétvégére még alkohol, és drog is. Erkölcstelen bűnöző életmód! Ezt nem tudom elfogadni, hogy ilyen körülmények között legyen, vagy nevelkedjen a kislányom, akár csak egy percet is. Ezért fordultam hozzátok, hogy segítséget, és tanácsot kérjek tőletek!

2014. jan. 5. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!