Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exférjem nem tartja be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exférjem nem tartja be a bírósági határozatban lévő dolgokat. Beszéltem már vele, nem használt. Forduljak bírósághoz?

Figyelt kérdés

6 évesek a gyerekeink.


Közös felügyelet van, heti 2x megy értük iskolába és váltjuk a hétvégét. Ennek megfelelően a gyerektartás is kevesebb, mint a szokásos.


Amióta új barátnője van, rendszeresen nem megy értük az iskolába. Ez azért gond nekem, mert akkor tudok pluszmunkát végezni, túlórázni. Már több, mint 1 hónapja nem ment értük, ami nekem komoly kiesés anyagilag.


Arra gondoltam, bíróságra megyek és kérem, hogy nálam helyezzék el őket és emeljék a tartásdíjat.


Szerintetek jogos?


2014. jan. 13. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Beszélj egy szülővel a suliba, és simán le tudod rendezni. A gyt emeléséből nem tudsz plusz jövedelemre szert tenni.Attól mert közös a felügyelet nem kevesebb a gyt.
2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jogos mondjuk közös felügyelet alatt egyáltalán minek fizetett gyerektartást, az is jogos tőle, hogy nem fizetne alatta.
2014. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De igen, kevesebb. Így állapodtunk meg.


Ingyen senki nem fog elvállalni heti kétszer két elsőst, akikkel tanulni kell.

2014. jan. 13. 10:53
 4/12 A kérdező kommentje:

Attól, hogy közös volt a felügyelet, miért ne lenne gyt? Ettől még vannak olyan kiadások, mint ruha, cipő, iskolakezdés, iskolai dolgok stb.


Egyébként két gyerekre fizet 20.000-t.

2014. jan. 13. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát akkor vagy én nem tudom mit jelent a közös felügyelet vagy a kérdező.Te is fizetsz neki 20000Ft-ot?
2014. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen bírósági úton rendezd, de előtte beszélj vele.

Kérheted a közös felügyelet megszüntetését, hiszen a vállalását nem teljesítette. Marad így a két hetente hétvége, és a teljes tartásdíj.


Persze a gyerekeknek az lenne a legjobb, ha apuka tartaná magát a megbeszéltekhez. No de ha nem, hát nem. Rendezd le hivatalosan.

2014. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, de ő nyilván nem fizeti be a sulit (minek fizetnénk 2x??) nem vesz télikabátot, nem vesz gyógyszert ha betegek, nem vesz füzetet, könyvet, ceruzát, nem fizeti be az osztálypénzt, az iskolai programokat, nem vesz cipőt, ruhát, játékok.
2014. jan. 13. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem nem jogos. Tudod, emberből vagyunk mindannyian, és ha valakinek az életében előáll egy új helyzet, akkor idő kell, hogy az új helyzetet kezelni tudja... tehát mondjuk a felvetésedben össze tudja szoktatni a gyerekeket és az új barátnőt, ki tudjon alakítani egy olyan életrendet, ahol helye van a párjának IS meg a gyerekeknek IS.

Ha fél év után írtad volna ezt, akkor azt mondanám, igazad van. Így azt mondom, hagyj időt...

(persze nyugodtan elmehetsz a bíróságra is, itt jól jön, hogy a magyar jogszolgáltatás olyan tetű lassú, amilyen)


Másfelől meg a kérdésed tényleg félreérthető a közös felügyelet nem azonos a megosztott gyermekelhelyezéssel, a felügyeleti jog úgy is lehet közös (az új Ptk-ban már ez lesz az alapértelmezett), hogy a gyerek valamelyik szülőnél van elhelyezve, annak a rendszernek már csak 2 hónapja van, amelyik automatice a gyermek elhelyezésével alapértelmezte a felügyeleti jogot is.

2014. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem először beszéld ezt meg vele, kérdezd meg miért nem megy a gyerekekért...

Ha csak kifogásokat gyárt akkor közölheted vele, hogy kéred azt, hogy nálad helyezzék el a gyerekeket és kéred a gyerektartás teljes összegét is.

2014. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lassan 1 éve megy ez, csak most durvult el annyira, hogy már több mint 1 hónapja nem néz a gyerekei felé. Eddig megoldottam a túlórát családdal, barátokkal, bébiszitterrel.


Nem tudom, talán nem közös felügyelet a neve. Nem voltak tárgyalások, megbeszéltük egy ügyvéddel hogy mit szeretnénk, azt adtuk be a bíróságra, ők meg jóváhagyták.

2014. jan. 13. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!