Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy hitelre vásárolt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy hitelre vásárolt házunk.2 hónapja örökltem egy pesti ingatlant (házat), azóta megromlott a kapcsolatunk és a férjem ki akar tenni az ingatlanból. Fenyeget, hogy oda vitet, és én takarodjak el ebből a frankhiteles ingatlanból, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagynám a fenébe, ha már így elzavar...
2014. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál.
2014. jan. 15. 01:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Adóstárs vagyok, szeretném tudni, hogy a jelenlegi barátnője átveheti-e ezt a "szerepet".
2014. jan. 15. 01:18
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy tudom, hogy eladhatod a részedet a házból hitellel együtt. Csak ugye ehhez az kell, hogy hajlandóak legyenek fizetni... Gondolom csak ki akar tenni a férjed és nem valóban rendezni.


Mivel gondolom úgyis válás szélén álltok, ezt a bíróság el fogja intézni. Olyan nincs, hogy csak úgy megtarthatja az egész házat és te még fizess is neki adóstársként. Valahogy próbáld higgadtan kezelni a dolgot. Próbálj meg összeszedetten elé állni. Mondd meg, hogy oké, ez a szitu, elválunk, de akkor próbáljunk értelmes emberek módján együttműködni. Kicsit olvass utána, meg itt is fog sok hasznos dolog érkezni. Ha felvázolod a férjednek, hogy mik a lehetőségei, akkor ha kis értelem szorult belé, akkor be fogja látni, hogy olcsóbb ezt tisztán, megegyezéssel lerendezni, mint évekig pereskedni, fizetni az ügyvédeket, a törlesztőrészletet, majd áron alul eladni a házat, amikor a bíróság kényszerít arra, hogy osszátok már meg végre valahogy.

2014. jan. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az örökölt ingatlan a tied, ahhoz a férjednek semmi köze.


A hitelre vásárolt ház és a HITEL IS viszont közös, válás esetén felezödik, azaz neked jár a ház fele értéke meg a hitel felét is kell fizetned továbbbra is. Az egyetlen eset, amikor a hitelt nem kell törlesztened, ha a BANK kienged a hitelszerzödésböl - de ezt csak ritkán teszi meg.

2014. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom,hogy ahhoz semmi köze.

Viszont "felajánlotta", ha kifizetem a mostani ház felét!!!! (amin hitel van), akkor nem rak ki. A rendőrség szarik az egészre, ha kiteszem a lábam, már nem életvitelszerűen lakok ott, így ők nem csinálnak semmit.

2014. jan. 15. 09:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ne sértődj meg, de mit akartál ebben az ügyben a rendőrségtől?

Szálljanak be ők adóstársnak helyetted, vagy hogy gondoltad? Ha nem tudok megegyezni semmiképpen, a polgári bíróság előtt tudjátok ezt rendezni a férjeddel.


Mellesleg: ha a fél ház a tiéd, teljesen mindegy, hogy életvitelszerűen laksz-e ott, vagy hogy ott laksz-e egyáltalán, a fél ház akkor is a tiéd lesz, ha ma este Ausztráliába költözöl.

2014. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sértődős.

A férjem felhívott, hogy ideküld 3 embert és ki fognak b...ni a házból, ezért hívtam a rendőrséget. Ott elmondták, hogy ha életvitelszerűen lakom itt, akkor beavatkoznak. Amennyiben én éppen elmentem akár egy fél kiló kenyérért, akkor már nem ez a helyzet, tehát nem avatkoznak be.

2014. jan. 15. 09:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az 5-ös hozzászóló jól írta, a ház, hitel közös, a hitelből nem tudsz kiszállni csak a bank hozzájárulásával, de ez a férjedre is igaz. Ha a bank nem enged ki, akkor mindenféle egyezkedés mellett is pórul lehet járni később. A közös házból nem tehet ki a férjed, ha erőszakkal megtenné (pl. akár csak zárat cserél), akkor a jegyzőtől birtokvédelmet kérhetsz.

Amíg nincs közös megegyezés, vagy bírósági ítélet a vagyonmegosztásról, addig – a legtöbb esetben – nem célszerű a közös otthont elhagyni. Ennek a lakáshasználati jog ellenértékénél is jelentősége van pl., lehet, hogy ő ezt már tudja. (A jogszab. szerint ez nem jár a kiköltözőnek, ha önként és a visszatérés szándéka nélkül ment el. Mindkét feltételnek teljesülnie kell, de fontos, hogy ha kirak a férjed, kétséget kizáróan igazolni tudd, nem akartál kiköltözni, és van is visszatérési szándékod, stb. Ha ez sincs, és birtokon kívül vagy, a férjed eléggé ki tud tolni veled.)

Egyébként az ilyen kérdés bonyolultabb, mintsem így biztosan jól alkalmazható választ lehessen rá kapni. Több olyan befolyásoló körülmény is van, amit nem ismerhetünk. Javaslom, olvasgasd a Jogi fórumon a válással, vagyonmegosztással, osztatlan közös tulajdonnal, és a lakáshasználatokkal kapcsolatos topic-okat. Sok hasznosíthatót találhatsz mások eseteiből, és jogászoktól is kérdezhetsz. Egyébként, nem ártana még most, idejében egy jó ügyvédet keríteni. Sok sikert!

2014. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Fogadok, hogy a történetnek van még olyan része, amit nem mondtál el nekünk...a férj sem olyan hülye, hogy a közös házból erővel kidobasson. Valamivel csak rászolgáltál erre...
2014. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!