Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kaphat gyt emelést párom exe?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphat gyt emelést párom exe?

Figyelt kérdés

Párom 35 ezret fizet a fia után. Az exe megtudta h most már külföldön dolgozik,igy emelést akar.

De hiába keres ott jobban párom,fizetnie kell a kinti lakhatását étkezését. Valamint amig nem tudják eladni a lakást exével a fél hitelt neki kell állni,és közbe fizeti a magatehetlen öccsének az otthont és az idős szülők is rászorulnak a támogatásra. Félre tenni sem igen tud sokat.

Figyelembe veszi ezeket a tényezőket a biroság?


2014. jan. 25. 15:13
1 2
 1/19 Jégtánc ***** válasza:
80%
Nem veszi figyelembe.Külföldi kerestnél a magyar megfelelőét veszi figyelembe.Ha pl kint festőként dolgozik,akkor itthon ennek a szakmának az itteni fizetését veszi figyelembe.
2014. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
ha külföldön igazolt a jövedelme, akkor igen, kaphat emelést.
2014. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Jégtánc ***** válasza:
100%
Mármint nem kaphat emelést.
2014. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Első írja jól,ha kint pincér akkor a magyar pincéri fizetést eszik alapul, és nem hiszem hogy emelnének 35 ezren. A lakásra ugye kér lakáshasználati díjat a párod, mert az jár neki, ha nem megemlítheti azt az anyának.
2014. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2%

:-D Kedves jégtánc!

Ha jól értem,mo.-on egy festő pl.100e ft.-ot keres,külföldön mondjuk ennek a 3x-a a bejelentett jövedelme,de szerinted a 100e. Ft után kapná a gyt.-t?

Ha nem tudok érdemben válaszolni,nem írok baromságot!!!

Kérdező: ha meg lett állapítva 35e ft-ban a gyt. annyit kap. Ha a fizetésének X %-aként kapja a gy.-t ahogy a fizetése(bevallott) nő,úgy nő a gyt.összege!

2014. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól mondja, ha egy festő itthon 100 ezret keres és az apa kint festő akkor a magyar bíróság a 100 ezer alapján ítél. Így nem hogy emelné hanem még 15 ezerrel csökkenne is.
2014. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
6%
Ha bajod akkor ne kezdj gyerekes pasival!
2014. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Háááát akkor elnézést kérek, nekem borzalmas baromságnak tűnt elolvasva,tényleg azt hittem,csak valami poénból írta az első! Bocs a stílusért is!0:)

Én úgy tudom,h.a bejelentett fizetés után fizet,ha nem fix összegben van megállapítva!

Uh,most tuti lekapjátok a fejem,az előző válaszom miatt! Bocsi még 1x!:$

2014. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
De miért tűnik baromságnak? Azért az ottani fizetéshez ottani árakat is kell fizetni az apának.
2014. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tapasztaltam, hogy a bejelentett munkabér után állapítják meg a gyerektartás összegét, és nem úgy hogy otthon mennyit keres egy festő(akkor maradjunk a festőnél) és mennyit keres kint. Ugyanis nem lehet fix összeget mondani. Van festő aki havi 250 ezret is hazaviszi, és van aki csak 85 ezer forintot visz haza.

Jó magam is külföldön dolgozom, és nem vették figyelembe a gyerektartás megállapításánál. Mivel a magyar bíróság nem veheti figyelembe a külföldi munkabéremet, így a szokásos módon bírálták el a gyerektartást.

1 gyermek esetében Magyarországon bejelentett munkabér 20%-a vagy a jelenkori minimálbér 20%-a.

A bíróság ha 14.600 forintot állapított meg mert ez a minimálbér 20%-a..

Mielőtt még leordítanátok a fejemet, hogy szégyelljem magam, hogy csak ennyit adok a fiamnak, akkor leírom az előzményeket.

Mielőtt elváltunk volna mi egymás között megbeszéltük, hogy havonta 60 ezer forintot fizetek a fiam után. Természetesen ezen kívül mindent megveszek neki ha velem van legyen az új cipő, kabát vagy játék. Elvoltunk így egy ideig. Majd külföldre mentem, és én továbbra is fizettem amiben megegyeztünk, és 2 havonta amikor hazamentem, a fiam velem volt mindent megadtam ahogy szoktam (örömmel teszem)

De a volt feleségem kapzsi lett, és mielőtt beszéltünk is volna róla, a bíróságra ment, hogy emeljék a gyerektartás összegét, mert én külföldön dolgozom. Elég kínos volt, főleg, hogy meg is kellett jelennem a bíróságnál. A bíró ott helyben kimondta: Nem vagyok köteles külföldről származó jövedelmemet bemutatni, és mivel így nincs kézzel fogható pénzforrásom papíron, mivel Magyarországon nem adózom, nincs munkám, a bíró a törvényben megszabott lehetőségekkel él. Ahogy korábban írtam a jelenkori minimálbér 20%-a. Ha visszamegyek Magyarországra dolgozni, akkor a fizetésem 20%-a lesz érvényben. Jelenleg bíróság által kimondva csak 14.600 forintot kellene fizetnem, ami hivatalos papíron is rögzítve lett. Ettől függetlenül, én továbbra is havi 60 ezer forintot fizetek, de már mondtam a volt nejemnek, hogy amint a fiúnk 16 éves lesz, csináltatok neki egy bankszámlát, és onnantól kezdve az anyja csak a kötelező gyerektartást fogja kapni, és a többit a fiamnak küldöm el..

Szóval nem tudom az első honnan vette amit írt, és nem így tapasztaltam (az esetünk tavalyi eset, nem is olyan régi)

2014. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!