Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam meg a férjemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a férjemnek, hogy válni akarok, mert megismertem valakit?

Figyelt kérdés

A férjem külföldön él és dolgozik már 3 éve. A páromat 1 éve ismertem meg. Vele el tudom képzelni a jövőnket, vannak közös terveink, ez sajnos a férjemmel nem volt meg. A gyermekeim (5 és 3,5 évesek) is nagyon szeretik és ő is a gyermekeiként bánik velük. Hamarosan szeretnénk összeköltözni, de előtte le szeretném zárni a házasságomat.

Nem tudom, hogyan mondjam ezt el a férjemnek. Írjak neki egy levelet vagy telefonon (skype)? Számomra mindkettő olyan személytelen, úgy érzem, egy rossz házasság is többet érdemel ennél, de nem tudom, hogyan oldhatnám meg jobban. Egyáltalán mit és hogyan írjak/mondjak neki? Szóljak neki a páromról vagy őt ne keverjem bele?


2014. jan. 26. 08:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Így teljesebb a kép. Úgy közlöd ahogyan Neked jól esik! Ha volt itthon és egy nyamvadt telefont nem ejtett, még csak annyit sem, hogy gyertek a reptérre vagy vonatállomáshoz stb, h ha csak 5 percre is, de lásson benneteket akkor meg is érdemli, mert nem vagytok Neki fontosak!

Az ember azért, megy külföldre, hogy jobb legyen a családjának, nem azért, hogy Ő elvan ott, új életet is él valószínű Te meg itthon várd...

2014. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Baszus,és akor miből éltek?Anyám én még ilyet nem pipáltam életemben h mik vanak.
2014. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Küldj neki egy emailt, hogy beadtad a válási kérelmet a bíróságra. Ilyen előzmények után, bőven elég ennyi. Ti már rég elváltatok, csak a hivatalos forma maradt el. helyedben még a gyerekelhelyezési és gyerektartási kérelmet is beadnám minél előbb.
2014. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ammondó vagyok, hogy lassan kell adagolni a dolgokat, pl. kétnaponta. A levélírás, email szerintem jobb, mint az élő beszélgetés, mert a másik félnek hagy némi időt a gondolkodásra. Előbb csak fel kellene vetni az egyik fél távollétében zajló családi élet mikéntjét, majd fel lehet hozni, hogy miért nem látogatott a gyerekeihez, ha egyébként volt itthon, csak nem otthon és harmadszorra lehetne javasolni a válást (új kapcsolatodra tekintettel). Nem ártana valahogy kiszimatolni, hogy Neki van-e új kapcsolata valahol. Ez nyilván 1 hét alatt megoldható.A következő levélben meg pontosan le lehetne írni a te elképzelésed szerinti vagyonmegosztást, gyerek láthatást, esetleges gyerektartást stb.
2014. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Húúú de durva. Hát itt szerintem nem szorul a döntésed sok magyarázatra. Egyszerűen írj neki egy e-mailt, hogy mivel a házasságotok csak papíron létezik, szeretnéd felbontani. feltételezem neki is van valakije, vagy ha épp nincs is volt. Ti már nem vagytok egy pár, úgyhogy nem hiszem, hogy sok gondolkodni való lenne ezen.
2014. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

"A gyermekeim (5 és 3,5 évesek)"


Ezek szerint nem közösek a férjeddel??

2014. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15%
Hmm kie a gyerek ?
2014. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Frigg ***** válasza:
91%
Miért ne lehetne a férjéé mindkét gyerek?
2014. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem Londonban lakik veletlenul?
2014. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett?
2020. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!