Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy nő válik, akkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő válik, akkor a férje vezetéknevét automatikusan törli a népesség hivatal (különösen az átvett Dr. Titulusra gondolok), vagy használhatja tovább élete végéig?

Figyelt kérdés

#név #válás #népességhivatal
2014. jan. 26. 16:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Azért 10-15-20 év után az ember már azonosul a nevével, pláne ha ezen a néven ismeri mindenki.

Nem pénzkérdés, nem lustasági kérdés, én nem cseréltem le, mert EZ a nevem, ami.

(És nem vagyunk haragban az exemmel, baráti viszonyban maradtunk, tehát semmi okom sem utálni, sem a nevétől undorodni, pláne, hogy a közös gyermekünk is az ő nevét viseli. Ilyen alapon azt is mondhatnám, hogy nem az exemmel van azonos nevem, hanem a gyerekemmel...)

2014. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, automatikusan.
2014. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
3%

Mekkora szemetseg a pasit eldobni de a nevet megtartani.

Ha a ferjed mar nem kell a nevet se viseld nincs jogod ra es ultra ciki ha tobb no szalad ugyanazon a neven.

2014. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

"Azért 10-15-20 év után az ember már azonosul a nevével"


Az emberek azért nem 10-15-20évesen házasodnak, így a születése nevére is pont igaz.

2014. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

ismerek egy nőt aki megtartotta a Dr. XY-né nevet, mert úgy gondolta hogy ezzel jobban érvényesülhet, több tiszteletet kap majd. mondjuk az nem kicsit ciki hogy utána egy élettársi kapcsolatból született neki egy gyereke, aki ugyebár az édesapja nevét kapta.


nekem eszem ágában nem lenne ilyen formában más tollával ékeskedni.

2014. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

# 13: Ez azért hülyeség, mert ilyen alapon akkor a férjtől származó gyereket is el kéne dobni, mert milyen alapon nevelem, ha a pasi már nem kell, akkor a tőle származó gyerek se kelljen?!

Egyébként is, ki mondta, hogy a pasi nem kell... létezik válás közös megegyezéssel, vagy a férj kezdeményezésére, stb.

2014. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

# 14: Csak a házasságban töltött 10-15-20 év rendszerint egybeesik a karrierépítéssel. Ha én pl. Tóth Juliska néven születtem, és Kovács-Tóth Juliska néven futottam be szakmai karriert, mindenki így ismer a szakmámban, ezen a néven jelentek meg a publikációim, akkor a Tóth Juliska névvel kezdhetném elölről az egészet. Ezért írtam, hogy a név mögött sokszor messze több van, mint a férjhez tartozás. Nekem az identitásom részévé vált a férjezett nevem, és eszem ágában sincs ezt eldobni. (Példának okáért: Agatha Christie élete végéig megtartotta az első férje nevét, mert ezen vált ismertté, akkor is, amikor már rég más felesége volt.)

És abba is gondoljatok már bele, hogy a név nem csak az exférjjel, hanem a gyerekkel is azonos!

A házasságom nem egy olyan dolog, amit ki lehetne törölni az életemből, nem is szeretném kitörölni! Része volt az életemnek, ahogy a nevem is, meg az is, hogy a nevet csak kaptam, de én töltöttem meg tartalommal.


És hogy ugyanazon a néven futna az új feleség is? Hány olyan család van, ahol a férfi anyját ugyanúgy hívják, ahogy a feleségét? És annyiféleképpen lehet ma már felvenni a férj nevét! Én pl. kötőjeles formában vettem fel, tehát ha az exem újraházasodna, akkor sem lenne ugyanaz az új feleség neve, mint nekem. De még ha nem is így vettem volna fel, akkor is az új feleségnek is lehetősége van más formában felvenni, és akkor máris nem ugyanaz a neve.

2014. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Hú itt a gyik-on mindenki micsoda karriert épít,mégis minden hónapban jön a mikkor jön már a családi kérdés.
2014. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Aki a karrierre hivatkozik és azért tartotta meg a nevét azoktól szeretném megkérdezni (nem bunkóságból pusztán kíváncsiságból), hogy ha lesz egy második férjük annak a nevét akkor már nem veszik fel, hanem akkor is marad az első férj neve?
2014. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

13 vagyok

Es ha jon egy uj pasi ??uj ferj akkor mi lesz a befutott carrierel?

Vagy a kovetkezo ferj partner szepen fogadja el hogy az elso ferj a nyero?

Nem tul jo magyarazat.

2014. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!