Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mely esetben lehet kérvényezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mely esetben lehet kérvényezni, hogy másik bíróság tárgyalja a családjogi ügyeket?

Figyelt kérdés

Alapesetben azt olvasom, hogy minden esetben az alperes lakóhelye szerinti bíróság jár el. Hisz akit beperelnek (az lesz az alperes) az ne kerüljön hátrányos helyzetbe azért mert beperelték, és mondjuk felperes lakóhelye 200 km-rel odébb van. Tehát úgy olvasom, hogy ez esetben felperes lesz az aki vállalja, hogy x havonta ő utazik el az alperes lakóhelye szerinti bíróságra.

Viszont mi van akkor ha felperesnek ez nyilvánvalóan anyagi nehézséget jelent, hogy 200 km-rel odébb lévő bíróságra kell járnia?


2014. jan. 30. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Több mindentől függ szerintem.

1. Ha gyermek is érintett, akkor semmi szín alatt nem viszik át máshová az ügyet.

2. Mivel feltehetően a felperest érte vélt vagy valós sérelem, nyilván az ő lakóhelye szerinti bíróság lesz megjelölve.


Szerintem nem fogod tudni átkérni anyagiakra való hivatkozással, de kérdezd meg az ügyvédedet. Vagy adj meghatalmazást egy a tárgyalás helyén lakó ügyvédnek, aki eljár a nevedben.

2014. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az ügyben én vagyok a felperes és volt feleségem az alperes. Én perelem volt feleségemet. Nyilvánvalóan több körös peren kívüli egyezségen vagyunk túl, ami nem vezetett eredményre. Ezért vagyok kénytelen bírósági útra vinni.


Az én lakóhelyem nem változott, tehát én ugyanabban a városban élek ahol volt feleségemmel is éltünk a házasság alatt. Ő költözött el 200 km-rel odébb a gyerekekkel együtt. Tehát a gyerekek lakóhelye is most már alperes lakóhelye.

2014. jan. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!