Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás ilyen esetbeln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Settlement kérdése:

Vagyonmegosztás ilyen esetbeln hogy működi?

Figyelt kérdés
Korábban írtam a fórumra,de nem elég részletesen. Tehát: 1989-ben kötöttűnk házasságot. 1992.-ben vettünk egy házat 750ezer forintért. A férjem szerint édesanyja adott 350ezret a többi volt csak a mi pénzünk. Tanui: anyósom, sógornőm és a sógornőm élettársa. Szerintem csak 50 ezer volt az ő pènzük. A házat csak a férjem nevére vettük. Azért nem érdekelt mert azt gondoltam házasságkötés után minden közös. Most azt állítják a pénz a férjem ajándéka. Semmilyen papírt nem írtam alá. Miért most mondják hogy ajándék volt a pénz? A férjem azt mondta hogy a kisebbik gyerekkel mehetek a híd alá. Elköltöztem. A bíróság tényleg nekik hisz? Miért hisznek nekik jobban és nem nekem?Én felajánlottam 50-50%-ot, Es gyerektartást sem kérnék, hiszen közmunkás bére van. Tényleg nincs esélyem az 50%- ra? Köszönöm

2014. jan. 31. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Arról hogy a szülő ad ajándékot a gyerekének egymásnak kell nyilatkozni abban a feleségének semmi aláírás kötelezettsége nincs. Tudják bizonyítani akkor nincs esélyed 50-50%-ra, hisz nem is volt annyi.
2014. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hoyg a házasság alatt vett ház (vagy egyéb vagyontárgy) kinek a nevén van, teljesen lényegtelen, mert a házasság vagyonközösség, és minden, amit ez idö alatt vettek, közös. Ez alól kivétel az öröklés, illetve a névre szóló ajándék.


Amennyiben bizonyítani tudják, hogy ennyit adtak ajándékba, és kizárólag a férjednek, nem pedig kettötöknek közösen, akkor ez a férjed magánvagyona, a többi felezödik.


De a bizonyításhoz nem elég, ha a közeli rokonok tanuskodnak, ehhez vagy írásbeli ajádnékozási szerzödés kell, vagy legalább két független tanu, aki nem rokon, nem barát, iletve semmi módon nem elfogult.


Ha nem tudják bizonyítani, akkor neked jár a ház fele értéke.

2014. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam ott a szerződés íráskor, mert anyósom nem engedte. Úgyhogy írhattak ajándékozási szerződést nélkülem.
2014. jan. 31. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha házasságban kaptátok azt a pénzt, akkor arról papír kell, hogy akkor azt kizárólag a férjednek adták...
2014. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Házasok voltunk, és én nem tudok ajándékozási szerződésről. Míg be nem adtam a vagyonközösség megosztásra a pert addig nem volt szò különvagyonról.
2014. jan. 31. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szerezz ügyvédet, ez a legjobb tanácsom...ki akarnak tolni veled ha jogos, hanem jogos akkor is...
2014. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy klassz apa: "A férjem azt mondta hogy a kisebbik gyerekkel mehetek a híd alá."


Amennyire nekem a joggal dolgom volt: a tény az, amiről papír van.

De azért én is ügyvédet javaslok, nagy a tét.

A gyerektartás meg az ő kötelezettsége a gyerek iránt, nem hiszem, hogy te lemondhatsz róla.

2014. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Remélem nem kerül elő ajándékozási szerződés. Ugyanis annak idején szó sem volt erről.
2014. febr. 2. 08:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy Te mennyit adtál bele a házba? Mert a leírtakból az derül ki, hogy nem sokat. Akkor meg nem is ige követelhetsz.
2014. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kérdés az, hogy Te mennyit adtál bele a házba? Mert a leírtakból az derül ki, hogy nem sokat. Akkor meg nem is ige követelhetsz"


Tévedés, EZ NEM kérdés, amit ugyanis a házasság alatt szereztek, az KÖZÖS, azaz fele jár mindkét félnek! Kivétel ez alól ebben az esetben csak az esetleges ajándékba kapott pénz: ha ugyanis a házasság alatt kap egy pár valamelyik tagja készpénzt, az is közös, KIVÉVE, ha bizonyítani lehet (írásos ajándékozási szerzödés), hogy CSAK AZ EGYIK félnek adta az adomanyozó.

2014. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!