Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan oldjuk meg a gyerekelhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg a gyerekelhehyezést és a láthatást? Az exem szeretné, ha közös felügyelet lenne, én viszont tudom, hogy nem menne neki.

Figyelt kérdés

Nagyon rendes ember imádja a gyermekeinket is, de se nevelni se fegyelmezni nem tudja őket. Részben pont ezért válunk, mert úgy érzem, nem 3 gyermekem van hanem 4. Játszani, ökörködni, szabadidőt eltölteni szuperül tudnak, de ez nem elég. Az apjuk szeretné, ha fele-fele arányban lennének nála és nálam, de félek, hogy ez a gyerekekre nem gyakorolna jó hatást. Én úgy gondoltam, hogy a gyerekek nálam lennének és ő akkor jöhetne hozzájuk, amikor csak akarna/tudna, de a napi fix feladatok maradnának nekem. Eddig mindent meg tudtunk beszélni normálisan, hogyan oldhatnánk meg, hogy ebből se legyen veszekedés?

Már próbáltam a kapcsolatunk alatt is orvosolni ezt a problémát, de lassacskán feladtam.


2014. febr. 5. 08:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

"én viszont tudom, hogy nem menne neki"


O viszont tudja, hogy menne neki.

Ugyhogy akkor marad a birosag.

2014. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

"Nagyon rendes ember imádja a gyermekeinket is" Ez aztán egy komoly válóok.

Esetleg elgondolkoztál már rajta, hogy neked vannak irreális elvárásaid? A leírásod alapján ez inkább bosszúnak tűnik, és itt akarsz megerősítést.

2014. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent ez a szó, hogy gyereket nevelni? Miben nyilvánul meg az, hogy nevelek? 4-6 gyermeket nevelek, vagy mi ez a szó maga, mit foglal magába? Az, hogy ellátom, szülői kötelességem, az nem nevelés.

Szvsz. nevelni valakit annyit tesz, hogy szeretni és megtanítani neki, hogyan maradjon ember minden körülmények között. Megtanítani neki, mik a fontos emberi értékek, mire figyeljen, mit keressen és mit utasítson el, talán valahol ezt jeleni.

A gyerekeimmel való játék, önfeledt szórakozás nem ezt jelenti talán? Ez rossz hatást gyakorol rájuk, ha megtanulják, mi a szeretet? Attól lesz valaki jó szülő, hogy egy olyan általa alkotott szabályrendszer közé szorítja a gyereket, amiből állandóan ki akar törni? Persze, az életben vannak írott és íratlan szabályok, de ezt szeretet útján is lehet közvetíteni.

Milyen férjet szerettél volna magadnak? Aki annyit foglalkozik csak a gyerekekkel, hogy állandóan bünteti őket és balta arccal nézi őket, ahogy tanulnak?

Ennél hülyébb válóokot még nem hallottam.

2014. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanolyan joga van a gyerekekhez mint neked te undormány.
2014. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, akkor valóban csak a bíróság marad, ha nem tudunk megegyezni, de én ezt szeretném elkerülni. Az exemen kívül senki nem tartja jó ötletnek, hogy a gyerekek huzamosabb ideig nála legyenek.

Természetesen nem azért válunk, pontosabban szakítunk (nem vagyunk házasok), mert rendes ember és szereti a gyermekeinket, hanem azért mert ezzel párhuzamosan egy tizenéves kamasszá változott, aki mindenkinek segít, mindenkinek mindent megvesz, utána majd "anyu", azaz én megoldja, hogy miből éljünk. A kapcsolatunk elején nem volt ilyen, csak a gyerekek születése után változott meg ennyire, talán pont azért, mert az ő szülei alkoholisták voltak és nem törődtek velük.

Nagyon rendes és kedves dolog a részéről, hogy a gyerekeket elhalmozza ajándékokkal, de abból a pénzből, amiből a számlákat kellene kifizetni. Az is rendes dolog, hogy kisegíti a barátját, ha az rászorul, de egy 2,5 milliós hitelt felvenni ezért, az már túl megy egy határon.

Amikor a két nagyobbb gyerek nála volt néhány napig, se oviba se iskolába nem vitte őket, mert nem akartak menni. Megtanította őket arra, hogy nem lesz ebből gond, csak nekem ne szóljanak róla. Enni csak édességet ettek, mert mást nem akartak, harmadik nap este jött a kétségbeesett telefon, hogy menjek, mert hánynak, fáj a hasuk, már büdös az egész lakás és nem tud mit csinálni...

2014. febr. 5. 09:44
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Na most nem azért, de 3 gyereketek van, ez azt jelenti, hogy minimum 33 hónapnak kellett eltelnie, ha sorban jöttek és te ezt az első gyereknél nem láttad?
2014. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Nálam is ez volt, 1 gyerekkel. Semmi kontrol, nem bírt reggelente felkelni, a gyerek így nem ment oviba, a koszos ruhába aludt, nem fürdette, orvoshoz nem vitte, ajándékkal halmozta el, hogy ne hosztizzen. Nagyon rossz volt ezt látni, hogy a saját apja nem tudja ellátni a gyerekét. Én kéretm a felügyeleti jogot, mert egy ilyen emberre nem lehet bízni a gyereket. Előtte még fenyegetőzött, hogy elveszi a gyereket, de még a tárgyalásra sem ment el. Kiegyensúlyozottabb a gyerek, 2 hetente ha megy az apjához, az kikapcsolódás, móka, és ez így jó. Mindenkinek. Ha közös felügyeleti jogot kértek, szerintem nem jó. Mi van, ha közben úgy gondoja, akkor viszi a gyerekeket amikor akarja? Összezavajra a gyerekeket, kell egy állandóság. Sajnos ha az apuka ilyen felelőtlen, nem lehet rá számítani. Nagyon rossz volt nekem is a bírósághoz fordulni, de nem volt más választásom.
2014. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
most komolyan miért kell bántani a kérdezőt? van olyan, hogy csak később buknak ki ilyen dolgok, nem rögtön az első gyerek megszületésénél és azért mert a házasságuk nem működik mint nő és férfi, attól még lehet valaki nagyon jó ember és jó apa! de ti komolyan úgy gondoljátok, hogy az a felelősség teljes apa és oda kell adni 2 hétre neki minden hónapban, aki csokival tömi a gyereket meg ha nem akar nem megy iskolába??? ebben a helyzetben én sem szeretném... Kedves kérdező! próbáld azt megbeszélni vele, hogy minden hétvége az övő (péntek délutántól) és hétfőn reggel még ő viheti iskolába-oviba a gyerekeket de délután mág te mész értük... így iskola-óvoda időben végül is nálad vannak, hétköznap rendesen tanulnak járnak iskolába-óvodába de az exedet sem hagyod ki a nevelésből (természetesen ha valami hétvégi programja van akkor bevállalod helyette csak szóljon előre Te is úgy tervezz) meg hétköznap is elmehet meglátogatni őket, elviheti játszótérre.. állatkertbe vagy ahova akarja, de este hétköznap nálad aludjanak... ha jó a kapcsolatotok szerintem ezt meg lehetne vele beszélni... (ha nagyon ellenzi felhozhatod ezt a hányós dolgot is, hogy gondolkodjon el rajta, azt se tudta kezelni...)
2014. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
* övé, *már :)
2014. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Ennek a embernem nem válás kellene, hanem szakember, aki segít neki megtanítani az önkontrollt, a dolgok közti különbségeket, az élet dolgainak fontossági rangsorolását. Amit leírtál abból nekem nem az jön le, hogy nem tudná ellátni és a jóra tanítani a gyermekeit. Csak elsőnek neki is meg kellene tanulnia a jó és a rossz közötti különbségeket. Ő szeret téged? Beleegyezett a szétválásba könnyedén?
2014. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!