Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartási díj-láthatósági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartási díj-láthatósági eljárásom van. Munkanélküli vagyok. Volt párom olyan beadványt tett, hogy a kerestem több mint 650e. Ft. /hó. Most bizonyítási eljárás folyik. Ez esetben mit jelent? Kijönnek ellenőrizni környezte tanulmányra? NAV?

Figyelt kérdés

#Bizonyítási-eljárás.
2014. febr. 11. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Van alapja?
2014. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"hogy a kerestem több mint 650e. Ft. /hó. "

ezt NEKI kell bizonyítania, a NAV max. annyit tesz, hogy visszamenőleg átnézi az adóbevallásaidat (természetesen az 5 év alatt befizetett jövedelem adó és egyéb járulékok befizetését is ellenőrzi, a munkáltatók bevonásával...)

Ha az exed nagyon ragaszkodik az összeghez, ne tán, még bizonyítani is tudja valamilyen módon(bár ezt, kétlem!), és Te nem fizetted meg ezen összeg adó és járulékterheit, Na, akkor mehetnek ki "környezet-tanulmányra" a NAV munkatársai. Bár ezt, "Vagyonosodási vizsgálat"-nak nevezi a szakirodalom!

2014. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan milyen az a bizonyítási eljárás. De a NAV akkor fog vagyonosodási vizsgálatot indítani ellened, ha a párod a NAV-nál jelenti be, hogy neked eltitkolt jövedelmed van, és azért valami konkrétumot is fel tud mutatni. Ebben az esetben megnézik a vagyoni helyzetedet, és hogy ez mennyire van összhangban az eddigi hivatalos bevételeiddel. Ha pl. van 3 balatoni nyaralód, de egész életedben minimálbérre voltál bejelentve, akkor ott van mit keresni. Egyébként a gyerektartás miatt nem hiszem, hogy bekapcsolódna az adóhivatal. Bizonyítani meg a volt párodnak kellene. Szerintem.
2014. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk az apa jómódú, de semmi nem volt a nevén, minimálbérrel van bejelentve, a bíróság környezettanulmányt kért, és ez alapján álapították meg a gyermektartást. Az apa nem akart semmit bizonyítani, meg sem jelent. Nekem kellett tanukkal bizonyítani, hogy luxus autókkal jár, palotában lakik stb...
2014. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Még az előzőekhez hozzátenném, hogy mivel a mai világban sokan nem azt jelentik be amit ténylegesen keresnek, a bíróság figyelembe veszi az életkörülményeket, és nem a hivatalos papírokat.
2014. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom, hogy van alapja, másképp ki sem írod a kérdést! Ha valóban munkanélküli lennél, akkor mi félnivalód lenne ugye a NAV-tól, meg honnan is venné az ex a 650e/hó összeget!

Én tudok olyat (közeli baráti köröm), akivel kapcsolatban a bíróság kilátásba helyezte, hogy kikéri a folyószámla-kivonatokat - mindjárt meg tudtak egyezni normális összegben!


Ha jól értem, sokkal jobb anyagi helyzetben vagy, ezért is félsz a környezet tan.-tól, de a gyereked után a munkanélküli státusod alapján akarsz fizetni.......

2014. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Mindíg annak kell bizonyítani, aki állít. Csatold be a fizetési papírodat, ami igazolja a te verziódat, aztán ő meg bizonygassa a hazugságát, ha tudja.
2014. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Ezt neki kell bizonyítani, hogy ennyi és ennyi a kereseted.

Utánanéznek, hogy van-e bejelentett munkahelyed, de ha munkanélküli vagy, már ott ki fog bukni, hogy az exed kamuzott. És lehet, hogy még őt veszik elő.

2014. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Gyermektartási ügy....!Igen most munkanélküli vagyok.De előtte vállalkozó voltam,s jól kerestem.Minden évben nyaraltunk több helyen,s van még házam több is.Vagyon per nem lesz,mert minden a sajátom.Ez esetben mit jelent a bizonyítási eljárás?
2014. febr. 11. 17:30
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, erre most mondok neked egy konkrét, 2 hónapos ügyet.


Nem célozgatok, csak elmesélem a barátnőm mostani esetét. Vállakozó társ, vagyonnal, egy gyerek 14 éves.

Valamikori vállakozó társból egyszerre minimálbéres alkalmazott lett (a barátnőm legnagyobb meglepetésésre megjelent a bíróságon egy papírral, miszerint ő 5 hónapja a nem tudom milyen cégnek az alkalmazottja egy röhejes bevételért)! A bíróságot nem hatotta meg, azért az nem úgy működik, hogy még az anya kerül bajba, mert védi a gyerek érdekeit (ugyebár gyerektartást akar, nem asszonytartást, vagy részt a vagyonodból, amihez neki semmi köze, ellentétben a gyerekeddel!), bizony hogy rátértek a megtakarításaira, egyéb tulajdonokra.

Vele végül a barátnőmnek sikerült kiegyeznie egy normális összegben, de szerinted ha most beadod, hogy egyetlen fillért sem tudsz fizetni, mert nincs bevételed, akkor mi lesz? Majd megmondják az anyának, hogy tegye takarékra a gyereket, minden másnap nem eszik stb. (persze most túlzok, de szerintem érted, amit mondok), mert neked nincs bevételed, ellenben vannak különféle tulajdonaid, amit természetesen megtarthatsz, a gyereked meg éljen a legalacsonyabb szinten?!

2014. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!