Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt férjem fizetésemelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt férjem fizetésemelést kap, akkor a százalékosan megállapított gyerektartás összege is emelkedni fog?

Figyelt kérdés

A gyerektartást eddig is vonták a fizetéséből, de most új pozícióba került, új szerződéssel. Ebben az esetben nekem megint kérnem kell, hogy vonják a fizetéséből vagy automatikusan vonatkozik az új fizetésére is.

A gyerektartás összege a fizetése 50%-a volt, most azt mondja, hogy nem hajlandó ennyit fizetni, kérni fogja a csökkentést megteheti ezt? Eddig 145000Ft volt a fizetése, most 180000Ft lett.


2013. ápr. 20. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
76%
Hány gyerekre kéred?
2013. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
89%

Igen, szazalekos megallapitas eseten ahogy a jovedelem valtozik, ugy valtozik a tartasdij is. Neked nem kell kérned semmit, ha eddig vonta a cég, ezután is vonni fogja. Más kérdés, hogy o valóban kérheti a csökkentést.

Mondjuk 90 e forint nem kevés tartasdij lenne.... Hány gyerek van? Háromnal is sokallom picit, de ha kevesebb van, akkor szinte biztos, hogy megnyeri a pert.

2013. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
78%

Hát ne haragudj, de az 50% eddig is rengeteg volt, ezt nem is értem.

Tuti nem fogják felemelni, azért van egy limit is: a gyerek szükségleteinek a FELE!

Vagy esetleg te is hozzá akarsz még tenni 90.000,- Ft-ot?

2013. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk érdekel, honnan a fenéből tudtad meg, hogy emelték a fizetését, merthogy semmi közöd hozzá.

Én nőként szégyellem, hogy mennyi olyan nő van, aki mindent ki akar facsarni a volt férjéből.

2013. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
43%
Ezért támogatom a fekete munkát. Apuka dolgozzon feketén, anyuka meg kapja be. Ebből a pénzből ,amit te elkérsz, hogy a seggedet se kelljen soha megemelni, családok élnek.
2013. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj ,hogy az elvált nőknél gusztustalanabb nincs. Állandóan csak a volt férjeiket lesik, hogy hol mit csinálnak. Nem hiába elváltak. Én gyerekes anyukával soha nem kezdenék, inkább leharapom a tökömet. Unalmas az életük, szánalmas. Persze adják a jó anyucit, aki annyit dolgozik, de közben ráérnek ilyenekkel foglalkozni.
2013. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
28%

Komolyan mondom, csak egy szánalmas pasi tud össze jönni egy elvált nővel. Olyan, aki normális nőnek nem kell. Azok érnek rá együtt vizsgálódni a volt férj után.

Impotensek, elvált anyuciknak pont jó.

2013. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
63%
Azért ne általánosítsunk, igen, sajnos elég sok van köztük, aki azt hiszi, amíg a gyerek tanul, addig ő majd jól él apu pénzéből. De sokan vannak, akik soha egy fillért sem kapnak, mert apuka inkább dolgozik feketén, csak fizetni ne kelljen. Persze megcsinálni jó volt a gyereket.
2013. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
61%

Egyáltalán nem biztos hogy bejelentik hogy emelkedett a bére, lehet hogy marad a régi szerződése hisz ez a cégnek és neki is jobb.


Mellesleg 50% rengeteg így is, szégyelld magad hogy + pár ezer forintra úgy csapsz le mint prostituált az üdülési csekkre! (remélem ismered a mondást és akkor érted, mi is a probléma a hozzáállásoddal)

2013. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
73%

Én elvált nő vagyok, és kapok gyt-t is, mégis azt mondom, hogy kissé túlzás lenne ennyit kérni. A volt férjem 30-at ad fixen, ez mindenkinek jó, ha kap emelést (amiért lássuk be, hogy ő dolgozott meg és nem én), akkor azzal gazdálkodhat, nem úgy van, hogy egyből megcsappan az arányos résszel. Nekem bőven elég, ez a kiadások fele, és bizony nem kerül havi 60-ba egy gyerek (egy-két extra kiadást leszámítva), hát 180-ba meg pláne nem.

Kicsit gondolj bele a másik oldalba, gyakorlatilag bárhogy kepeszt, olyan nagy eredményt soha nem tud elérni, mert a felére már le is csapsz.

Az sem kifogás, hogy a gyerek akkor is kapna ebből, ha együtt élnétek, mert szerintem akkor sem költenétek el ennyit rá.

Szóval a volt férjed nagyon is helyesen teszi, ha kéri a csökkentést, Te pedig a gyerekre koncentrálj inkább.


Ha esetleg beteg gyerek van, akkor persze más a szitu, akkor lehetnek nagyobb költségek, akkor tárgytalan, amit írtam.

2013. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!