Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki kötelezhető gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyunya85 kérdése:

Ki kötelezhető gyerektartás fizetésére, ha az apa nem képes fizeti? Rokon? Élettárs? Új feleség?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a gyermekjólétinél a gyerektartásdíj megelőlegezését.
2014. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kötelezhető, csak az apuka. Ha nem tud fizetni az állam megelőlegezi és behajtják rajta.
2014. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az apa.

Kérheted a fizetésének a letiltását, ha sok az elmaradt gyermektartás és van mit lefoglalni tőle akkor kérhetsz végrehajtást. Ha ez sem működik, akkor fel lehet jelenteni és az állam megelőlegez neked gyerektartást, de ennek a menetét nem tudom pontosan. Ha nem hajlandó kiegyenlíteni az államnak a számlát és fizetni sem hajlandó továbbra sem, akkor valószínű börtönbüntetés lesz a vége, a rabmunkából is ki lehet elégíteni a gyerektartást. Idáig nem valószínű, hogy elmegy a dolog, de talán a fizetési hajlandóság megjön tőle. Nem hiszem, hogy bevállalná a dolgot.

Nagyjából ezek a lehetőségek vannak.

Ha esetleg volt ingatlana, de azt hirtelen más nevére íratta, akkor a bíróságtól lehet kérni az eredeti állapot visszaállítását, hiszen feltételezhető, hogy fedezetelvonás történt.

2014. febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, majd a szomszéd, nem?
2014. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan hogy merult fel benned az, hogy barki mas kotelezheto lenne gyerektartasra, mint az aki megcsinalta????
2014. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a szitu csak fordítva. Páromnál van a gyerek a volt feleség nem fizeti a gyerektartást. Mivel nincs semmi a nevén, nem dolgozik, hiába van élettársa az senkit nem érdekeli így nem kapunk semmit. Mindig arra hivatkozik ha majd dolgozni fog akkor ad pénzt, de egyenlőre a másik gyerekére megy el a pénze. Most akkor kérdem én engem hol érdekeljen az ő gyereke arról az élettársának kellene gondoskodnia. Szóval bosszantó, a gyedet és a családi pótlékot is a nő vette fel, mert párom nem akart cirkuszt vele. Aztán csináltam én cirkuszt így legalább már a családit megkapja a gyerek, de gyerektartás még mindig semmi csak az ígérgetések, meg sajnáltatja magát, hogy nincs miből fizetni stb...párom meg nem akarja feljelenteni azt mondja örül míg nincs képbe...mi meg persze itt vagyunk 21-én és nekünk is alig van pénzünk..na mind1 de a lényeg hogy máson nem tudják behajtani. Megelőlegezi max az állam és ha lesz bejelentett melója akkor vonják majd tőle. de valahol évekig is elhúzódnak ezek a perek...
2014. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!