Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor, ha letagadja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha letagadja a feleség a gyerektartás eddigi fizetését?

Figyelt kérdés

A testvérem most válik. A gyerektartást odaadta a sógórnőm kezébe, illetve a gyerekek előtt adta oda mindig. ( a két lány 16 és 21 éves)A sógórőm mégis úgy adta be a keresetet hogy visszamenőleg kéri a gy.tartást, mondván: amiről nincs papír, az nem is volt...miközben a sógórnőm járt nálunk is időközben és nekem is elmondta hogy az öcsém fizetett neki rendesen. Állítólag én mint tanu ezt igazolhatjuk. igaz ez?


azonkívül amikor dec20-án beadta a keresetet a sógórnőm, jól tudta hogy a bátyámnak dec.15-el felmondtak, megszünt a munkaviszonya aznappal. A papírba mégis beírta a régi munkahelyét, hogy az a jelenlegi állása, illetve beírta hogy mennyi a fizetése. ez szabályos? dec. 20-án a bátyám már passzív táppénzen volt.


a gyerekeket teljesen az apjuk ellen hangolja, azt monda: letagadja a pénzt és idegileg, anyagilag is kicsinálja az öcsémet. Hivogatja őt telefonon szám nélkül, nem szól bele, éjszakákon át ez van....utólagosan ezt be is vallta.


az első megbeszélésük hétfőn lesz,az öcsém akkor fogja ezeket elmondani az ő ügyvédjének is, mivel a papírt csak pár napja kapta kézhez a válás beadásáról.



köszönöm


2009. jan. 26. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Most akkor az ocsed vagy a batyad?
2009. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Elkúrtam mert vannak tanúk...


Amúgy az ilyet fel kéne gyújtani. Ez elég durva féregség.

2009. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, az öcsém...csak közben a bátyámmal elemeztük ki a helyzetet! :-) már annyit beszéltünk erről, az ügyvédig meg még pár napot vári kell, én meg sajnálom a testvéremet, amiért ilyen álnokkigyó a volt neje!


akkor én és a férjem elég vagyunk tanunak? volt hogy a sógórnő előttem is leakarta tagadni a pénzt, amikor mondtam ne mondjon ilyet, mert tudom hogy kapott gy.tartást....persze elpirult, de mostanában már nem is jár hozzánk!

2009. jan. 26. 14:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nem semmi,elöljáróban ennyit.


Ugyan nem vagyok jogi szakember,de túl vagyok a párom jóvoltából egy elég kényes váláson,így talán pár jó tanáccsal segíthetek:

1.A párom(ma már a férjem) az ex-feleségével beadta a válópert közösen,majd elmentek közösen nyaralni a gyerekeikkel(mivel jó viszonyba voltak a válás ellenére),és a nyaraláson egyetlen forrónak hitt éjjelen megfogant a harmadik gyerekük.Az ex ezt egészen a 18.hétig tagadta,hogy ő terhes,csak akkor vallott már színt,mikor már csak a hülye nem vette észre,hogy babát vár.Én ekkortájt jöttem a képbe,a párom elmondta az exnek,hogy ő a baba ellenére is válni akar,de pont a gyerekek miatt nem kér vagyonmegosztást,minden örökségét és vagyonát rájuk hagyja,és még emelt gyerektartást fizetve gondoskodik róluk,de EL AKAR VÁLNI!Ebbe még az ex szó nélkül bele ment volna,de ekkor egy "jóakarónktól" megtudta,hogy bontakozik a szerelem közöttünk,és rögtön visszalépett a válástól.

2.Mi,immár párként tovább folytattuk a procedúrát,és kitűzték az első ún.békítőt,amikor még nagy probléma nem is akadt,de ott is kijelentette az ex,hogy ő bizony nem akar válni.

3.Kitűzték a tárgyalást,amire a tudtunk nélkül az ex beidézett engem,a szüleimet és a legjobb barátainkat tanúként,mondván,hogy hülyét csinál belőlünk a bíróság előtt,és nem fogják őket elválasztani,teljesen bezsongott.

4.Ügyvédet nem fogadott,hanem írt egy 11 A4-es oldalnyi beadványt,amin hamis dátumokkal teletűzdelt szexjeleneteket és mindenféle baromságot tüntetett fel,mondván,hogy ezzel majd jól kitol velünk.Magával tolt ki,mert a bíró csak nagy önuralommal tudta röhögés nélkül felolvasni,és mikor erre rájött az ex,ráordított a bíróra,hogy mit képzel,ő egy 3 gyermekes anya,bla,bla...minek az lett a vége,hogy szóbeli figyelmeztetést kapott,hogy amennyiben még egyszer sértegetni meri a bíróságot,úgy perre számíthat.Innentől nyugodott le,mert megijedt,hogy így a gyerekeket is elveszik tőle,és ment bele a válásba.


A tanácsom a következő,ha a bátyád jót akar magának,a következőket tegye:

1.Innentől kezdve csakis bankszámlára,vagy MINIMUM átvételi elismervénnyel adjon át pénzt,vagy postán utalja a gyerektartást,tehát LEGYEN nyoma!

2.A 21 éves "gyerek" után,HA jól tudom,már nem kellene az eddigi 100% gyerektartást fizetni,ezt már kérvényezheti kapásból az iratok beadásánál a bíróságon.Ha még tanul,akkor míg az első fősulit,vagy a továbbképzést be nem fejezi,köteles a bátyád tartást fizetni,de ha időközben megszakítja a tanulmányait,vagy befejezi őket,akkor a bírósághoz fordulva kérvényezni kell a tartásdíj megszüntetését.Ugyanez van a kicsinél,ha ő érettségi után elmegy dolgozni rögtön,ott HA jól tudom,már nincs tartási kötelezettség,csak az első nappali tagozaton elvégzett főiskoláig.

3.Én a bátyád helyében beszélnék a gyerekeivel.Ha a gyerekek tanúk voltak a pénz átadásra,be lehet őket idézni a tárgyalásra,miszerint ők látták,amint az apjuk átadta a pénzt(a probléma csak az,hogy ezzel az anyjuknak tesznek rosszat,tehát akár a kapcsolatuk is rámehet a dologra).Tehát inkább,ha teheted,vállalj tanúskodást a bíróságon majd,ahol elmondod,hogy a sógornőd beismerte,hogy a bátyád rendesen kifizette.

4.Valamint a bíróságnak írjon a bátyád egy beadványt,amiben a LEFÉNYMÁSOLT felmondó levelét mellékeli,hogy jelenleg nincs állása,nehéz anyagi körülmények között él.A mondvacsinált indokokat a bíróság nem nézi,a volt sógornődnek azt papírokkal kell tudni igazolnia,hogy mennyit keres pontosan a bátyád,csak ezt fogadják el.Ha a bátyád benyújtja a levelet,elképzelhetőnek tartom,hogy még a tárgyalásig sem jutnak el.

5.A fenyegető telefonhívások(zaklatás) miatt tehettek a rendőrségen feljelentést,nekik joguk van úgy tudom,a mobilszolgáltatótól kikérni a privát hívások listáját is(na ez nem 100%,de úgy hallottam),és ez alapján be lehet a volt sógornődet azonosítani,ami ismételten nem lesz jó ómen neki a kis hadjáratához.


Tehát összegezve:Lehetsz tanú mindenképp,mindent legalább szóban tudni kell bizonyítania az exnek is,és sztem írjatok egy ilyen beadványt a bíróságnak,ha az ügyről már érkezett a bíróságról a bátyád részére megkeresés,valamint az ingyenes tanácsadási napon én azért bemennék,és elbeszélgetnék egy jogi szakemberrel is.

Remélem segíthettem.

2009. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor mehetünk mi is tanunak? az öcsém azt mondja ha kell a gyerekeket is beidézteti tanunak, bár a nagyobbik gyerek úgy tett, ő is letagadja a pénzt, a kicsi mondta hogy ő tudja hogy az apjuk adott, de ne tanuskodjon már, mert fél az anyjától....de az öcsém ne fizessen már ezért duplán!


tényleg vannak ilyen gerinctelen emberek?

2009. jan. 26. 14:19
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm segítségeteket...szóval nem bátyus hanem öcsi! :-) igaz csak egy évvel, de most idősebbnek látszik mint én.

a nagyobbik lány főiskolás volt, de megbukott, és így kihagyott egy évet. Ám az anyjuk utánna is akar kérni pénzt (közben a lány dolgozott és m.nélkülin van most) mondván hogy folytatja a főiskolát ismét.


Egyébként a sógórnőt "megbünteti" a bíróság? hisz hazudott a gy.tartásról, a munkahelyről is....


a zaklatást többször jelentette a szolgáltatónak, most az ügyvéden keresztül akarják figyelmeztetni, illetve a bíróságon kérni hogy figyelmeztessék a sógórnőmet emiatt.

2009. jan. 26. 14:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a tesód kéri a két lányt tanunak,ha akarnak ha nem ,be kell menniük.És mivel a hamis tanuzást a törvény bünteti,más választásuk nincs,minthogy az igazat mondják,hacsak nem akarnak a pofátlan anyjuk miatt büntetést kapni.

A 21 éves gyerek után már nem kell fizetnie.Ha elkezdi újra a sulit,az már a saját kontójára megy...

Ez van nálunk is,csak nálunk a 18 éves lány még a középsulit sem fejezte be,és két éve levelezőre jár,mert nem bírta nappalin a tempót...:-)Most pedig kihagy egy fél évet,mert dolga van.Szept.től újra menne állítólag,de az már az ő problémája.Nem azért dolgozik az apja,hogy az ő lébecolását finanszírozza,mert őnagyságának nincs ideje tanulni.(bocs a kirohanásért,de nagyon a begyembe van...)

Szóval hívja csak a gyerekeket,az anyjuk pedig viselje a következményeket,mert nemhiyzem,hogy szónélkül hagyják.Ja,és hamis vádért is fel lehet jelentni,vagy rosszul tudnám?Ettől nem fél őnagysága?

Sok sikert!

2009. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


"Hosszanszóló" vagyok.


Igen,mehettek tanúskodni.

A lányokat illetően jó volt a sejtésem,miszerint az anyjuk szidalmai miatt nem akarnak,vagy nem mernek tanúskodni.


Én úgy tudom,hogy a nagy lánynak ebben az esetben már nem jár a tartásdíj,hisz MEGBUKOTT,ami azt jelenti,hogy rosszul tanult,és ilyen esetben a nagykorú gyermeket az apa már nem köteles eltartani.De régebben belinkeltem erre a hivatalos jogszabályt egy régebbi kérdéshez,utána nézek,és ide is belinkelem válaszként.


A bíróság abban az esetben bünteti meg a volt sógornődet,ha érdemben bebizonyosodik,hogy ténylegesen hazudott már a beadáskor is,így hazudott a bíróságnak is.Akkor számíthat büntetésre,ez olyan mintha hamisan tanúskodott volna.De ezt be kell bizonyítani,és ennek helyt kell hogy adjon a bíróság.

Ha Ti ketten a pároddal elmentek(ha lesz per egyáltalán) tanúnak,miszerint rendesen fizetett az ÖCSÉD:),ő pedig hoz másik 2 tanút,akik azt állítják(lehet,és valószínű,hogy ott sem voltak) hogy nem fizetett,akkor nehéz dolgotok lesz.Mondjuk arra rávenni embereket,hogy hamisan tanúzzanak,nem egyszerű feladat,tehát az Öcséd helyzete most jóval kedvezőbb,mint az exé.

Az előbbiekben leírt beadványt(amiben mellékeli a felmondólevelet is),amiben leírja,hogy ő fizetett tartásdíjat,ezt Ti tanúkként aláírjátok,és hogy nincs lehetősége fizetni többet,valamint visszamenőleg sem,mivel már fizetett,és hogy a 21 éves után már nem akar a fenti körülmények miatt fizetni,adjátok be minél hamarabb,amikor megérkezik a keresetlevél.

DE!Ügyvéd nem vagyok,ezt a tapasztalataim alapján írom,erre az ügyvéd a legjobb megoldás.

Remélem a testvéred tanul abból,hogy sajnos a mai világban már az egykori szerelmedben sem lehet megbízni.:(Persze tisztelet a kivételnek!

2009. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

a (volt) nej semmitől sem riad vissza....a gyerkeket teljesen elidegeníti mind a tesómtól,mind tőlünk. szinte már szóba sem állnak vele/velünk. Karácsony óta nem is keresik az apjukat. Ha a tesóm keresi őket, akkor immel ámmal szóba állnak vele, vagy éppen a nagyobbik kiabál az apjával(!!). A nagyszülőknél (anyuéknál) sem voltak hónapok óta, pedig 2 házzal arébb laknak.


Attól félünk hogy a két lány de leginkább a nagygobbik is tagadni fog...ma felakarta keresni őt a tesóm, de most mondta hogy éppen elment valahová, s nem tudja mikor lesz.


remélem visszakapja az a "nő" a "kedvességét".

2009. jan. 26. 15:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Még mindig "hosszan" vagyok.


Két linket is találtam,amit régebben linkeltem be(ezt rakom be 2.iknak),abban csak az van leírva,hogy mi a gyerektartás,és a vele járók,az első egy jogi fórum,ügyvéd válaszol egy szintén kérdezőnek,remélem a nagyját kitudjátok szűrni:

1. [link]

2. [link]


Igen,sajna,gondoltam,hogy ez lesz a lányokkal,bár azért az ember remélné és azt hinné,hogy egy 21 éves felnőtt nő nem annyira ostoba liba,hogy ne tudja helyre rakni az anyja hülyeségeit?!De úgy látszik,nem vagyunk egyformák.

Én rosszat nem kívánok,mert nem ismerlek benneteket,de remélem,hogy az igazságszolgáltatás jó helyre koppant a kalapáccsal(ha egyáltalán eljuttok odáig):)Sok sikert.

2009. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!