Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha bizonyítani tudom (hangfelv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha bizonyítani tudom (hangfelvétellel) hogy az anya nem kért gy. Tartást több mint 1 éve, de most mégis beperelt visszamenőleg, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom, a hangfelvétel nem bizonyító erejű egyik bíróságon sem, mivel egyszerűen manipulálható.
2009. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Magyarországon sem a hangfelvétel sem a videófelvétel nem számít bizonyítéknak.
2009. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Azonkívűl olyan nincs,hogy az "anya nem kért".

A gyermektartás a gyermek után jár,ennek már egy évvel ezelött is eszedbe kellett volna jutni magadtól.

ha perre adja fél évre visszamenőleg meg fogják ítélni.Hangfelvételt meg hiába készítesz nem fogadhatják el bizonyítéknak.

2009. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg létezik olyan, hogy az anya lemonad a gyerektartásról, de ez csak akkor érvényes, ha a bióság elött történt és a válási itéletbe bele van foglalva.

(Ez biztos, mert annak idején én is lemondtam (lemondhattam) a gyerektartásról.)


Viszont privát hangfelvétel nem bizonyiték, erre nem hivatkorhat senki.

2009. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Azt mondta ba....am meg a gy.tartásom neki nem kell.

Én meg azt mondtam jó akkor majd megkapja a gyerek ha 18 lesz, és addig nyitok neki egy megtakarítást.De most hogy megtudta hogy a jelenlegi páromtól is lett gyermekem egyből szüksége lett rá....ráadásul másfél éve nem engedi látni a gyerekem!

2009. dec. 12. 13:19
 6/23 anonim válasza:
51%

Miért kellene kérnie a nejének a gyermektartást?

Nem érzi ezt belső késztetésnek saját gyermekével szemben? A hangfelvételnek ilyen szempontból nincs

túl nagy jelentősége. A jog ebben az esetben szerintem

követi az alapvető emberi normákat: Mindkét szülőnek

kötelessége a saját gyermekéről gondoskodni. Bízom benne, hogy ezen a dolgon elgondolkodik és ez a kérdés

Önben ebben a formában többet meg sem fogalmazódik.

Tud reggelente tükörbe nézni úgy, hogy saját gyermekéről

nem gondoskodik?

Egyébként 5 éve az Én gyermekem is átkerült hozzám, addig

Én fizettem a gyerektartást, ugyanez exemről nem mondható

el. Eddig eszembe sem jutott, hogy bepereljem emiatt.

Amennyiben gyermekem tovább akar tanulni, azt már egyedül

nem tudom finanszírozni. Kénytelen leszek feldobni, hogy

exem is járuljon hozzá a továbbtanulás költségeihez.

Remélem el tudom kerülni azt, hogy ez jogi útra kerüljön.

2009. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha irásban két tanuval igazolva lenne, akkor még lehetne vele valamit kezdeni, de igy sajnos semmit.
2009. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Akkro pont jól jön neked a per. Megítélik a gyerektartást (azt úgyis ki tudod, fizetni, hiszen eddig gyűjtötted a banszámlára, veszteség nem ér) és ezzel egyidejüleg megítélik a láthatást is, tehát láthatod a gyermeked.
2009. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Hűha és olyan félelmetes,hogy másfél éve felé se bírtál nézni?

Na,nem kell a duma,mondjad inkább,hogy párszor esetleg felhívtad,aztán eszed ágába se volt menni a gyerekért.

Hányszor voltál bent a gyámügyön,hogy megjelentél láthatáson,aztán nem adta?szerintem egyszer sem.Szerintem úgy gondoltad,hogy nem fizetsz,nem mész,aztán gyerek letudva.

csak közben most meg fizetni kellene,és mivel a legjobb előjönni?Hát másfél éve nem engedi.

És te mit tettél ennek érdekében a másfél év alatt?Ja ,tudjuk,csináltál egy másik gyereket.

2009. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a válaszokat. Teljesen mindegy, hogy az anya kér-e vagy sem, az a gyereknek jár és kész! Végül is megnyitottad azt a számlát a gyereknek, mert az elég jó ötletnek tűnik, ha az exed olyan jól él.
2009. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!