Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az apa nem engedi a gyerekk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krisztina0100 kérdése:

Ha az apa nem engedi a gyerekkel a hivatalos kapcsolat tartást, sőt akadályozza, akkor milyen hivatalos következménye van?

Figyelt kérdés
Az apa azzal fenyeget, hogy nem engedi meg nekem hogy lássam a fiam a bíróság szerint megállapított időközönként, ebben az esetben mit tudok tenni? És ő milyen következményekkel számolhat?
2014. márc. 10. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Azonnal, a gyámhatóságot értesítve és bevonva perelni az apát.
2014. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jó esetben pénzbümtetést kap, rosszabb esetben pedig elveszik a gyereket tőle
2014. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt mondja, hogy én nem bánok jól vele, mert közöltem vele, hogy a gyerek furcsán viselkedik. Csúnyát mondott a kicsi, és szépen megkérdeztem tőle, kitől tanulta ezt, a csúnya szót? Erre csak nézet rám üres és félelemmel teli szemekkel és a szemem láttára pisilt be, utána berohant a szobájába bebújt az ágy alá, meg a szekrény mögé bújt és annyit mondott ne mondjam meg apának , mert bántani fog. Utána csak ült csendben az ágyon és nem szólt egy szót sem csak nézet maga elé üres tekintettel. És nem ez volt az első. Holnap megyek beszélni az orvossal miért lehet ez? És az apa azt mondta én miattam van, mert én csinálok biztos vele valamit. Szorong az a gyerek, mikor közelitek hozzá összehúzza magát védekező pózba, és düh kitörései vannak. És csak 6 éves. Ha az orvos kiállít egy olyan szakvéleményt, hogy negatív a gyereknek, hogy az apánál van akkor elvehetem tőle?
2014. márc. 10. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyiböl nem lehet megállapítani, hogy mi a baja a gyereknek,de ha szerinted nem jó helyen van az apánál, mert esetleg bántalmazza, akkor fordulj a gyámhatósághoz, és kérj szakértöi vizsgálatot.


Amennyiben megállapitják, hogy az apánál nem megfelelö körülmények közt él a gyerek, esetleg lehet esélyed arra, hogy egy újabb per után nálad legyen elhelyezve. De ehhez tudni kellene, hogy miért az apánál van most a gyerek - ugyanis elég szokatlan, hogy nem az anyának ítélik.

2014. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj maradjatok már a gyámhatósággal. Tök jól hangzik, csak nullát nem érnek. Tapasztalatból mondom, közelről látok egy ilyen esetet. Már érintve van a gyámhatóság, a családvédelem, a rendőrség, meg egymillió más hivatalos szerv. Ha az apuka ezt a fejébe vette, akkor mindent meg fog tenni, hogy így is legyen. Pénzbüntetés, meg elveszik tőle? Hol éltek? Soha ne ismerjétek meg ezeket a gyámhatóság és társait közelről.
2014. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert nem volt hova mennem, kidobott az exem az utcára, a gyereknek akartam jót, ezért egyeztem bele, de nem azért adták az apának, mert nem vagyok beszámíthatós anya. Pszichológushoz megyek holnap az óvoda orvosa, ő szakértői véleményt is adhat. Azzal már tudnék lépni a bíróság felé.
2014. márc. 10. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:
kiinduáslnak elég lehet, de a bíróság csak a saját szakértöje véleményét veheti figyelembe.
2014. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de legalább lenne valamilyen papír a kezemben, mert semmi bizonyítékom nincs ellene, csak a szavam és azt mondták így nem kaphatom meg a gyereket. Legszívesebben fognám és elhoznám, mivel a felügyeleti jogomat nem vették el, de gondolom azt nem tehetem meg. Nem tudom ki tudna segíteni nekem, mert nagyon jól jönne.
2014. márc. 10. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne egyedül menj a gyerekért, hanem tanúval. Ha nem adja oda a láthatás idejében, akkor a következő munkanap tegyél bejelentést a gyerek hivatalos lakhelyénél illetékes gyámhatóságnál. Nem az exed dönti el, hogy jó helyen van-e nálad a gyerek. Tegyél bejelentést, a fenyegetésekkel meg ne foglalkozz.
2014. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!