Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenképpen érdemes bíróságra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenképpen érdemes bíróságra menni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szétköltözünk a párommal, mert nagyon megromlott a kapcsolatunk, amit 2 éve nem sikerül helyre hozni. Főként én akarom, de most már ő is elfogadta, hogy ez a helyzet. Van egy kisfiúnk is. Sikerült megegyeznünk, hogy nálam marad a kicsi (fel sem merült, hogy nála, mert a munkája miatt lehetetlen lenne), és megállapodtunk a gyerektartás összegében is. Mondtam, hogy nem akarom semmilyen szinten eltiltani a gyerektől, jöhet hozzá, amikor akar.

Nem vagyunk házasok, szóval válóper nem kell. Lakás sincs, csak ingóságok (bútor, használati tátgyak), és egy kis spórolt pénz, amiket elosztunk.


Érdemes így bíróságra menni végzésért, vagy max. akkor, ha mondjuk nem fizeti a megállapodott összeget, vagy ne adj isten elmérgesedik a viszony a jövőben és problémák merülnek fel?



2014. ápr. 2. 09:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez mind a kettőtöknek az érdeke is.

Mi váltunk, mindenben megállapodtunk, a láthatásra meg azt mondtam, hogy az apa változó munkarendje miatt rugalmas legyen, én korlátozni nem fogom.

Erre a bírónő azt mondta, hogy ezt nem lehet, vagyis a határozatban lesz egy fix megállapodás (kéthetente hétvége és ünnepek fele az apának), viszont ettől mi közös megegyezéssel eltérhetünk, azt csinálhatunk amit akarunk ha az mind a kettőnknek megfelelő.


Azonban ha bármelyikünk is megszegné a megegyezést, akkor van mihez visszanyúlni. PL. lehet, hogy az apa rendszeresem nem hozza vissza a gyereket az előre megbeszélt időre ezzel borítja a programjainkat, stb, vagy akár az anya is elkezdhet kekeckedni, hogy mindig kifogásokat keres miért nem viheti el az apa, ilyenkor jön jól az, hogy van egy határozat, ami rögzíti, hogy mi az ami mindenképp jár.


A párodnak is ad egy biztonságot, hogy bár most azt mondod, hogy persze, elviheti bármikor, aztán ha a 3. hónapja nem látta a gyerekét mert mindig akkor "jön közbe valami", nem akkor kell szaladgálnia a bíróságra, aztán mire elér valamit, a gyerek már meg sem ismeri.

Neked is jobb egy tiszta helyzet, hogy mennyit fizet.


Nálunk is volt olyan, hogy bár megvolt a határozat, mi a pénzt is másképp rendeztük és a láthatást is, mert mind a kettőnknek az úgy volt jó.

2014. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!