Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba megyünk 5 napra, mit...

Londonba megyünk 5 napra, mit kellene mindenképpen megnéznünk, és mi az, amit annyira nem érdemes?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nincs kell meg nem kell, nézd meg, hogy mik vannak ott, aztán döntsd el te, hogy téged mi érdekel.

[link]

Itt ha egy kicsit lejjebb görgetsz, láthatod, mennyi minden belefér egyetlen napba, ha megfelelő sorrendben látogatod a dolgokat. Szóval szerintem öt nap alatt semmit nem kell kihagynod. Egyébként is nagyon jó oldal, én mindig ezzel tervezem meg a városlátogatásokat. Megtalálod az összes látnivalót nyitvatartással, árakkal együtt, ajánlott sétautakat, kirándulási lehetőségeket stb..

2014. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Útikönyveim vannak, meg nézelődtem az interneten, igazából szubjektív véleményekre lennék kíváncsi, kinek mi tetszett a legjobban, mi az, mit semmiképpen ne hagyjunk ki, és mi az ami kevésbé jó.

2014. febr. 20. 22:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legnagyobb csalódás a London Eye volt. Semmi különleges nem volt,fel és le vitt, és kész. Ráadásul lassú is.5 perc után meguntam a kilátást.
2014. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oda a tériszonyom miatt amúgy sem készülök. :)

Nem volt szép a kilátás?

2014. febr. 21. 16:49
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom milyen extrákat várnak néhanyan a London Eye-tol azon kívul hogy fel- és levisz. :)

Nekem nagyon tetszett, mondjuk én imádom a magasságot és fentrol szemlélni a tájat. Karácsonykor a Hyde parkban is remek lehetoség volt megtapasztalni, illetve a most épulo O2-nél van egy "airline" ami átvisz a magasban a folyó egyik partjáról a másikra. Mint írtam, én odavagyok ezekért, de aki nem szereti vagy tériszonyos, akkor tényleg kihagyható.

Ott van Madame Tussaud, azt mondják jó, viszont ezért meg én nem rajongok (pontosabban elég kevés sztárt ismernék fel), így konkrét élményem nincs ezzel kapcsolatban. Pár méterre tole van valami horror-bortonos kiállítás (ennek meg nem mondom most a nevét) az érdekesnek néz ki, talán mi is bekukkantunk. Ott van a London Aquarium is. Jelenleg biológusnak tanulok és kedvenc kajám a tenger gyumolcseibol készult ételek, így nem csoda hogy én imádom :) Viszont ha Magyarországon élsz, akkor ott van Pesten a Tropicarium, ami szintén színvonalas, tehát a London Aquarium-ot tényleg csak akkor ajánlom, ha nagyon szereted a halas témát :) Egyébként ezek szinte egymás mellett vannak. Ha már vízrol volt szó, akkor a folyó mentén haladva ott lesz a Big Ben, a Tower Bridge, aminek az egyik partján maga a Tower :)

Mi a kozelben lakunk sokszor megyunk este sétálni ezen a részen, tényleg nagyon szép.

Parkoknál a Hyde Park meg a St James Park ami nagyon szép. Második kulonosen a kedvencem a rengeteg madárral és mókussal meg egyébként is egy gyonyuru békés hely. Kozvetlenul mellette a Buckingham-palota.

Aztán van nagyon sok múzeum is. Viszont itt neked kell tudni, hogy mi az ami érdekel. Például engem érdekel a biosz meg a festészet, így én szívesen ellátogatok egy-egy kiállításra vagy a természettudományi múzeumba. Viszont a torténelem halálra untat, így bármennyire szép is, a torténelmi múzeumo(ka)t még csak kívulrol láttam.

Mikor mentek?

2014. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Április végén megyünk.

Minden helyből, ahova eljutok, jó előre felkészülök, általában az utcákat is tudom kívülről. Londonról is elkezdtem már három útikönyvet, de annyira nagy, annyira sok minden van, engem pedig minden érdekel, de mivel csak 5 napunk lesz, ebben az út is benne van, muszáj szelektálnom.


A London Eye-t kihagyom a tériszonyom miatt, ez szinte biztos. Ezekben a kapszulákban csak állni lehet, ugye? Nagyon jó lenne kipróbálni, de én még akkor is félek, ha felállok egy székre. Viszont erről az airline-ról még nem hallottam, ez is félelmetes? :)


Szeretem a viaszembereket, oda mindenképpen elmegyek, az Aquariumot kilőttem, mert már voltam ilyenben, nagyon tetszik, de szerintem itt lesz más, ami jobban érdekel. A horroros kiállításról is hallottam, attól valószínűleg meghalnék. :)


A festészetet imádom, tudom, hogy rengeteg idő kell majd ezekre. A fő látványosságokat mindenképpen megnézem, és hajózni is szeretnék. Az egyik barátnőm Camdent ajánlja mindenképpen, és a képek alapján biztos, hogy sok időt töltök majd ott.


Azért tettem fel a kérdést, mert öt nap alatt lehetetlen bejárni mindent, és nem valószínű, hogy még egyszer elmegyek még oda, tehát szeretném maximálisan kihasználni az időt.

2014. febr. 22. 01:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kilátás szép volt csak 5 perc után már nem volt mit nézni. De nem szeretnélek lebeszélni semmiről sem.
2014. febr. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Airline-rol pár kép:

[link]

Itt le is lehet ulni. A London Eye elott mindig nagy sor van, itt nincs. Én a párommal egyutt voltam egy kabinban, az elottunk és utánunk lévoben pl. senki nem volt. A kilátás annyira nem szép mintha a London Eye-ról tekintenél le, elvégre itt nem pont a kozpontban vagy 3 font egy út, vissza megint 3. Ha oyster kártyával mész, amit egyébként érdemesnek tartok megvenni, mert olcsóbban megúszod az utazást mindenhova.

2014. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De rendes vagy, köszönöm! :)

Hasonlóban ültem már, ezt talán kibírnám. :)


Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Londont 5 perc után meg lehet unni felülről... de tényleg szubjektív véleményeket vártam, neked is köszönöm.

2014. febr. 22. 20:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Én évente megyek ki egy hétre (idén lesz a 8. alkalom), de még mindig csak töredékét láttam a városnak. Pedig rohamturistának bőven beillek...


Én is azt tudom javasolni, hogy írj egy listát, milyen témakörök érdekelnek a legjobban. Aztán az alapján nézz szét a múzeumok / galériák / látványosságok között. Az sem mindegy, mennyit szánsz az 5 napos londoni tartózkodásra. Vannak kedvezmények, amiket igénybe lehet venni bizonyos helyeken, érdemes ezekkel élni, sokat lehet velük spórolni.


Mivel én már 7x is jártam kint egy-egy hetet és láttam rengeteg mindent, nem igazán tudok kiemelni semmit sem. Én eddig mindent élveztem, amit megtekintettem.


Szerintem túlértékelt a Madame Tussaud's, a London Eye, a London Dungeon és a hasonló horribilis összegbe kerülő, populáris néznivalók, így ezeket én tudatosan kerültem. Talán majd egyszer, ha már mindent láttam, ami jobban érdekelt, akkor áldozok rájuk, de egyébként annyira egyik sem hoz lázba. De persze vannak, akiket igen, szóval ez csak a személyes véleményem és nem azért írtam, hogy bármiről is lebeszéljelek.


Mivel írtad, hogy 5 napra mész, így javaslom, hogy egy hetes travelcardot (Oystert adnak már erre) vegyél 1-2-es zónásat. Ez most ha jól rémlik, 31.20 vagy 31.40 font, plusz 6 font deposit. (amit visszakapsz, ha visszaadod a kártyát) Utazás így a legolcsóbb. Persze ha ki akarsz menni az 1-2-es zónából, akkor érdemes kiszámolni, hogy olcsóbb az utazás. Az Emirates Airline például már 3-as zóna. Greenwich viszont az olimpia óta bekerült a 2-esbe - ami nagy könnyebbség.


Az útikönyvek jó támpontot adhatnak, de gyorsan avulnak, így az ott szereplő nyitvatartásokra, árakra nem szabad fenntartások nélkül gondolni. Londonban a legtöbb helyen évente emelnek árat. (nyilván az ingyenes helyek ingyenesek maradnak)


Fontos tudni, hogy az útikönyvek csak egy kis szeletét tartalmazzák a látnivalóknak, sokszor csak az unalomig ismételt legpopulárisabbak kerülnek bele. Pedig Londonban szó szerint rengeteg elrejtett vagy kevésbé népszerű drágakő van "eldugva", amiket érdemes felfedezni. Az időszaki kiállításokról, előadásokról már nem is szólva.


Szóval a kulcs tényleg azon van, hogy téged mi érdekel. És erre az 5 napra eszerint válogatnám össze látványosságokat.

2014. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!