Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért törekszenek sokan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért törekszenek sokan a válásnál arra, hogy kisemmizzék a másikat?

Figyelt kérdés

Nem arra értem, amikor egyik bántalmazza a másikat és bosszúból. Hanem pl:


Volt pár ilyen a környezetemben, és komolyan nem értem. Nem volt jó a kapcsolat egyikőjüknek sem. Elváltak. A nő meg gondolt egyet, és ha már a kapcsolata tönkrement, legalább neki legyen jó, szépen fogta magát, és valamilyen cseles úton totál kisemmizte a férjét úgy, hogy a volt férje hajléktalan lett.

Itt a ház 1/3-a volt csak a nőjé.


Másiknál teljesen a férjéé volt a lakás, a nő addig addig fúrta az ügyet, áskálódott, míg ki nem sikerült tennie az volt férjét a férfi SAJÁT lakásából. Pedig a nő eddig albérletbe lakott.


Mire jó ez? Persze van ilyen férfiban is, mégis legtöbbször nőkről hallok.


Miért az a cél sokaknál, hogy a másikat az utcára rakják, kisemmizzék úgy, hogy neki semmi ne maradjon? Milyen undorító hozzáállás ez?


A szüleim is elváltak, de ez mégsem fordult meg egyikőjük fejében sem, pedig megtehették volna.


Mire jó ez? Nem érzik magukat ezek után ezek a nők (vagy férfiak) rosszul? És most lehet vagdalózni a gyerektartással, stb.-vel, de ez nem azt jelenti, hogy a másikból hajléktalant kell csinálni.


Nem provokációnak szánom a kérdést, de tényleg nem értem.



2014. ápr. 21. 15:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Erkölcsi tartás, hűség, becsület, odaadás. Én ezeket az értékeket vallom, ezek az emberek vajon melyiket.
2014. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Olyat is ismerek (megint nő), aki csalta a férjét, férfi a saját házából kidobta. De a férfi régebben vett neki egy használt autót, ez a férfi nevén volt, a nő mégis benyújtotta a számlát és ki kellett neki fizetni....
2014. ápr. 21. 15:45
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
A vélt vagy valós sérelmek miatt így állnak bosszút egymáson. GYerekes, kicsinyes, és van egy ilyen "szint", ami alá ezek az emberek tartoznak.
2014. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért sokszor az ilyen történeteket egyoldalúan ismerteti valamelyik fél. Ugyanis az nem úgy megy, hogy valaki gondol egyet és kisemmizi a másikat, ahhoz, hogy ezt a bíróság jóváhagyja, igazolnia kell, hogy ez jogos követelés.


Az, hogy az egyiket az utcára rakja - annyiból érthetö, hogy ha elválnak, akkor utána érthetö okokból nem akarnak továbbra is egy lakásban élni, tehát az egyiknek ki kell költöznie.


Ezen kivül azt jóformán senki nem gondolja át, hogy egy - normális - keresetböl élö pár amiböl megélt együtt, az a jövedelem nem elég két külön ember megélhetésére. Ugyanis egy közös háztartás jóval kevesebb kiadást jelent, mint kettöé.

2014. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
A nők többsége nyerni akar a váláson. Ha már a házasságát nem tudta megmenteni, akkor legalább ennyi öröme legyen, hogy jól kiszúr a férjével.
2014. ápr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
A nök többsége NEM nyer a váláson!!!!
2014. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
11%

Úgy gondolom, az olyan válások ahol az egyik félrelépett vagy szándékosan csalta feleségt, rosszat tett neki, verte, bántalmazta stb stb, az meg is érdemli azt hogy úgy kisemmizzék hogy csak na.

Viszont, én igenis beiktatnék egy olyan törvényt, ahol tilos a kisemmizés akkor ha ráuntak egymásra a házastársak. Mert az adott helyzetben én úgy gondolom csak unalomból tették azt, egymásra untak (nem sokat írtál le az esetből, ez esik le).

Csúnya dolog, de sajnos nem az egyedüli. Ugyanakkor az sem az egyedüli amikor a férfi jog nélkül semmizi ki a nőt, holott a férfi volt a hibás a házasságtörésnél és még verte is.

Szomorú és kegyetlen világban élünk, tudom.

2014. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan lehet kitenni valakit a saját lakásából. Ezeket egyszerűen nem hiszem el, hogy megtörténtek. Ha házasság előtt vette a férj, akkor az különvagyon a válásnál. Azt megértem, hogy a közös élet alatt szerzett dolgokból minél többet akar valaki, de egy tőle teljesen független dolgot nem ítél meg neki semmilyen bíróság.
2014. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
2M forint értékű tulajdont hagytam a volt férjemnél, hogy mielőbb megszabaduljak tőle. Mégis, tudod mit? Nyertem rajta! Sosem kellett többet látnom. Nálunk inkább őt kellene megkérdezni, mi a f* sz ért vett el egy évre, ha utána kitalálta, hogy válni akar?
2014. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 settlement ***** válasza:
69%
Nem hiszem,hogy minden nő ki akarja semmizni a volt férjét. Engem megcsalt, megvert....felajánlottam hogy mindent felezzünk meg...azt mondta hogy addig harcol mìg az övé nem lesz minden. Èn költöztem albérletbe kiskorú gyermekemmel. Ja, és azt hitte ha lemond a gyerekéről akkor nem kell gyerektartást fizetni. Az alkohol teljesen tönkretette. Szerintem nehéz mindkét félnek. Valamint fontosnak tartom hogy nem szabad a gyerek előtt szidni a másikat.
2014. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!