Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén kinek ítélheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén kinek ítélheti oda a bíróság a két gyereket? 1 és 3 éves. A férjem a kicsit akarja. Mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
2009. dec. 24. 22:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorúakat általában az anyának szoktak ítélni, kivéve, ha elkövettél valami olyasmi súlyos bűnt (ellenük) ami miatt egyiket sem kapod meg.
2009. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kis gyereket nem ittélnek az apának pláne nem az egyévest akit még szoptatni kell.
2009. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég durva, hogy a férj a kicsit akarja. Úgy van leírva, mintha egy darab portékának lenne tekintve meg már most különbséget tesz köztük. Elég furcsa és szomorú! Szerintem az anyának ítélik. 1 évessel otthon lesz az apa vagy ő szoptatja majd?
2009. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mire lezárul majd a procedúra, a kicsi sem egy éves lesz már. Arról nem beszélve, hogy apuka adhatja bölcsibe, egyáltalá nem is biztos, hogy egy egy éves gyerek még szopik... (enyém mindkettő 9 hónapig szopizott csak, aztán nem kellett nekik).


De nagyon valószínű, hogy anyukának lesznek ítélve (első hozzászóló vagyok ismét).

2009. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ilyen hamar kaptam válaszokat, köszönöm, teljesen kétségbe vagyok esve. Nagyon csúnya válás lesz - a házasságunk sem volt szebb - a kicsit (kisfiú) mindig is látványosan jobban szerette. Viszont már nem szoptatom, úgyhogy ez nem lehet akadály. Természetesen nem tud ellenem felhozni semmit, amiért elvehetnék tőlem őket, de nem tudom, mi az eljárás ilyen esetekben - nyilván nem váltam még, főleg két gyerekkel, de tuti nem is fogok többet!!!
2009. dec. 24. 23:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
1. és 4. vagyok újra. Sajnálom, h igy alakult. Egyre figyelj kérlek, a gyerekek ne hallják a vitákat, ne érezzék a feszültséget. Most nagyon befogadók, és az idegrendszerük viszont még nem elég erős az ilyesmihez. Én is még most is "nyögöm" a szüleim zajos együttélését.. :(((
2009. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam még olyanról hogy a bíróság szétválasztott volna testvéreket... Mert a gyerekek szempontjából az is fontos, hogy a testvérükkel együtt nőhessenek fel, nem csak az, hogy az anyukájukkal!


Ha van is olyan, hogy a testvéreket szétválasszák, az csak a szülők együttes megegyezése után történhetett meg.


Csak akkor veszik el tőled a gyerekeidet, ha alkoholista vagy, nem gondoskodsz a gyerekekről, stb.


A gyerekek érdeke az lenne, hogy jó kapcsolatban lehessenek az elköltözött apukájukkal, azt kellene megértetni a férjeddel, hogy próbáljon normálisan viselkedni, ha nem akarja örökre elveszteni a gyerekeit!


Mi pl. 2,5 éve élünk külön a férjemmel, nem veszekedtünk, normális baráti a kapcsolatunk, akkor jön a gyerekekhez, amikor csak akar vagy amikor tud...

Minden nap itt van!!! :D

Viheti őket nyaralni, kirándulni, sétálni, együtt tanulnak, sokat beszélgetnek (én is örülök neki, hogy a gyerekeim nem szakadnak el az apukájuktól).

Minden hónapban becsülettel leteszi a gyerektartást, sőt ha külön-pénzekhez jut, azt is ideadja. (Ma karácsonykor is itt volt egész este.)


Normálisan is el lehet válni, kinek jó egymás mocskolása???...

2009. dec. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ne is mondjátok! Annyira kikészít, hogy hiába mondom, hogy ne a gyerek előtt, már csak azért is mindennek lehord előttük, meg ezt meg azt fogja csinálni, stb. Én kiheverem, csak őket sajnálom, hiszen annyira ártatlanok, nem tehetnek róla!!! Én is zajos házasságban nőttem fel, és nem tett jót - túlélem, de nem tett jót. Nem akarom, hogy a kicsikéim így nőjenek fel, hiszen szeretem őket, a legjobbat akarom nekik. Épp ezért megpróbáltam tűrni, mostmár csak beszélni, hogy szépen csináljuk legalább, ha már elkerülhetetlen, de mintha a falnak beszélnék.

Tipikusan azzal okoz már fájdalmat, (tudja, hogy közvetlenül nem tud), hogy előttük csinálja mindig a fesztivált. Nem normális. De az olyan nem is lehet az, aki csak bosszúból szétválasztaná a testvéreket, hogy velem kibabráljon!

2009. dec. 25. 01:20
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom, hogy ilyen helyzet alakult ki. szerintem is a bíróság nem fogja őket szétválasztani, és nálad fogja elhelyezni őket.


De miért ilyen kötekedős a férjed? nem lehet hatni rá valahogy? valamit te rontottál el hogy idáig fajult?

2009. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon nem árt elmesélni hogy nem lehet vele rendesen beszélni a gyerekek előtt pocskondiáz és ha erre még tanúid is vannak... egy gyermekpszichológus sok mindent kihúzhat még a picikből is.Az meg pláne milyen apa aki csak az egyik gyereket akarja?Hogy lehet egyiket jobban szeretni mint a másikat?Ha nem tudja tanúkkal bizonyítani hogy nem vagy jó anya semmi esélye.A magyar bíróság állati anyapárti pláne ha picikről van szó.Az én részeges erőszakos apámat a szomszéd vénasszonyok leírták mindenféle aranyembernek csak mert kifestett nekik ingyen és kinek ítéltek?Naná hogy nem neki.Utána évtizedekig nyaltak anyámnak mert tudták hogy szemetek voltak.Ne aggódj a tesókat nem választják el csak a legvégső esetben ha egyik szülő se tud rendesen gondoskodni róluk.Az ilyenből még a bíróságon is ki fog jönni a parasztság egy bírónak már piszok jó orra van az ilyesmihez.Te meg legyél állati higgadt értelmes jóindulatú akinek csak a gyerek számít a párod meg csak fröcsögjön minden szava ellene fog szólni.És ha mégis valaki az ő oldalára állna azzal nem árt megértetni hogy nem ellened fognak tanúskodni a tárgyaláson hanem a gyerekek ellen.
2009. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!