Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges-e házasság előtt/kö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Peter303 kérdése:

Lehetséges-e házasság előtt/közben olyan nyilatkozatot kitölteni, hogy nem lesz semmilyen anyagi követelésünk az esetleges váláskor? Hol található erre sablon?

Figyelt kérdés
Mivel szerelmem külföldi, EU-n kívülről, csak házasság útján maradhat tovább Magyarországon. Aztán itthon csak én dolgoznék, ezért nem szeretnék kockáztatni.

2014. máj. 12. 03:42
1 2
 11/13 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Érthető, hogy téged mi motivál erre a házasságra. Az is világos, hogy a leendő feleségednek mi a motivációja.

Egyikőtöknél sem a szerelem, de hát a ti dolgotok.

2014. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A lényeg az, hogy a házasság létrejötte után alapítok egy céget, és ha minden jól megy, lakást és autót is veszek, amiben együtt laknánk.

Viszont, ha elhagy, mint eddigi párjaim, akkor ne vihesse magával azt, amiért csak én dolgoztam meg.

Vigye csak azt amit saját maga keresett meg.

Akkor tehát minden vásárlás előtt/után fáradjunk be ügyvédhez?

2014. máj. 12. 18:26
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

"A lényeg az, hogy a házasság létrejötte után alapítok egy céget, és ha minden jól megy, lakást és autót is veszek, amiben együtt laknánk.

Viszont, ha elhagy, mint eddigi párjaim, akkor ne vihesse magával azt, amiért csak én dolgoztam meg.

Vigye csak azt amit saját maga keresett meg.

Akkor tehát minden vásárlás előtt/után fáradjunk be ügyvédhez?"


NEM, nem kell mindig elmenni ügyvédhez, hanem a házasságkötés ELÖTT kell erröl megállapodást írni, amiben benne van, hogy mindketten csak a saját magatok által megszerzett vagyont vihetitek válás esetén - de ezt mindenképpen ügyvédnek kell megfogalmaznia.


Viszont a helyedben elgondolkodnék azon, hogy annak mi az oka, hogy "ha elhagy, mint eddigi párjaim" eddig mindenki elhagyott téged!

2014. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!