Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent az, hogy a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az, hogy a gyereket pszichésen terheli a láthatás és hogyan lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés

További kérdéseim: Eltilthatja e a bíroság a gyerekét az apjátol és új családjátol,ha nem akar menni láthatásra?

Milyen bizonyítékokra van szukség,ahoz hogy az apuka ne vihesse el a gyereket láthatásra.

Joga van e ismerni a gyermeknek a féltestvérét,továbbá el e lehet tiltani tole?

Koaszonom


2014. máj. 15. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Te ki vagy az ex nej?Mert ha ilyen dilinyós vagy,tőled kéne eltiltani a gyereket.örülj neki az apa látogatja agyereket,az meg csak jó hatással lehet rá,ha megismeri az új tesót is.Miért kéne eltiltani tőle,mert neked nem tetszik?Tudod te hány kisgyerek sírja tele a párnáját mert az apja nagy ivben kullant rá?Miért nem akar menni?mert"anya nem fog szeretni ha mész"?Ha csak az apa nem üti veri a gyerek örül ha mehet.
2014. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia, exférj vagyok, Az exnejem agyszueményei a fent leírtak. Telebeszéli a gyermekunk fejét,hogy ne akarjon jonni nálunk. Azt szeretné,ha nem találkozna az új családommal. A fiam multkor azt mondta,hogy csak velem akar lenni éa a feleségem ne legyen ott. Kérhet ilyet az exem a bíroságtol,amennyiben sem pszichésen sem fizikailag nem teszunk kárt benne?
2014. máj. 15. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:

A bíróság elrendelheti pszichológus bevonását annak megállapítására, hogy a gyereknek miért van problémája a láthatással, illetve hogy befolyásolta-e valaki.

Csak úgy önként nem tilthatja el az anya a gyereket az apától és a bíróság sem szokott ilyen döntést hozni nagyon alapos indok - bántalmazás vagy nem megfelelö életmód - esetén.


Viszont amennyiben a gyereknek - akármilyen okból is - probléma, hogy a láthatásnál nemcsak az apa van vele, akkor érdemes legalább is a láthatási idö nagyobb részében olyan programokat keresni, ahol kettesben lehet az apával. SOk esetben ugyanis a gyerek féltékeny az új családra, akiknek sokkal több "jut" az apából és a közös hétvégét lehetöleg úgy szeretné eltölteni, hogy az apa nagyrészt csak vele foglalkozzon.


Ha az apa ezt figyelembe veszi, akkor idövel egyre kevésbé lesz probléma az új család, ha erölteti a velük IS közös programokat, akkor az ellenállás csak nöni fog emiatt.

2014. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Először is az exnej szemét h kitol a saját gyerekével. Viszont szerintem az is érthető, ha a gyerek apával akar csak lenni. Tegyük fel hogy 2 hetente hétvégén van nálad. Ami azt jelenti hogy a 2 hétből 2 napot foglalkozol vele. A másik gyerekeddel meg 14-et, ha őt is bele vonod minden programba az apás hétvégéken. Az idősebb gyereked meg persze, hogy érzi, hogy neki mennyivel kevesebb jut. Természetesen nem azt mondom, hogy nem kell a tesóknak közös program, de hadd kapjon szerencsétlen gyerek legalább egy napot, ami csak az övé.
2014. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg figyelembe kell venni azt is amit gyerek akar.és nem kell feltétlen arra gondolni, hogy az anyja uszítja? Az én férjem gyerekei is csak az apjukkal akartak kettesben lenni, sokáig így is volt. Soha nem erőszakoltuk volna rájuk, hogy az új családdal legyenek amíg nem akarnak.Idővel eljöttek, aztán gyakrabban jöttek, minden megoldódott. Ha ráerőszakolja a kedves apa az új nőt és testvért, majd jól megutálja őket.
2014. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 4/5


Iskola után mégis milyen közös programok lennének nap mint nap. Másik gyerekeknek is max hétvége van.

2014. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:

A szüleim elváltak és bennem valóban jó sokáig az volt, hogy nem akartam menni. Hogy ez mennyire volt belülről fakadó pszichésség vagy "anyai ellennevelés" azt már utotólag nem tudom, de szerintem volt mindkettő.


Nem akartam menni, hányingerem volt, folyamatosan sírtam apukámnál, hogy haza akarok menni. /mondjuk nekem 2 heteket kellett ott töltenem/


Idővel jobb lett a helyzet, beleszoktam. Próbálj ilyenkor a fiad kedvében járni, mindenben! Érezze, hogy most körülötte forog a világ. Hátha akkor feloldódik, hogy nem akarnak ott sem neki rosszat, szeretik és akkor beállhat a rend. Vigyétek sok helyre, játsszatok közösen! :)


Nagyon sok sikert kívánok, mert a huzavona senkinek sem jó!

2014. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tipikus hozzáállás, nálam is bepróbálkozott az exnejem ezzel. Persze szó sem volt arról, hogy a gyerekek nem akartak jönni, mert örömmel jönnek, csak ő úgy gondolta, hogy ha ezt hazudja akkor majd úgy ítél a bíróság. Ehelyett a bírónő jól kioktatta, hogy neki úgy kell nevelni a gyereket, hogy az akarjon jönni láthatásra, és úgy elutasította a keresetét, mint a sicc.
2014. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus bevonásával lehet az ilyesmit bizonyítani, de az ilyesmi megállapításához nem elég az anyai "nyomás", mert az egyből kiderül. Csak nyugodtan fogadjátok a gyereket, szeressétek, éreztessétek vele, hogy számíthat rátok. Az idő majd sokmindent megold, többek között azt, hogy megkedvelik egymást az új feleségeddel és a kistesóval is. Bármit tesz az anyja ellened csak akkor ér el vele valamit, ha tényleg igaza van, ellenkező esetben nincs mitől tartanod.
2014. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!