Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vajon ha elvált apukaként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pezsgő kérdése:

Vajon ha elvált apukaként bemegyek a gyerekem sulijába tájékozódni, akkor hibát követek el?

Figyelt kérdés
A minap a nagy fiam sulijában jártam, és érdeklődtem az osztályfőnökénél a tanulmányi eredményeiről és magatartásáról. Erre azért volt szükség, mert természetes módon érdekel a gyerekem sorsa, és mivel az exem nem oszt meg velem semmit, ezt találtam a legkézenfekvőbb megoldásnak. Estére persze a látogatásom ténye a volt feleségem tudomására jutott, aki ezután sorban küldözgette a számon kérő sms-eket, nem értette, milyen jogon megyek be hétköznap a suliba megkerülve ezzel őt, miért érdeklődöm, miért beszélgetek a tanárnővel a fiam jegyeiről, viselkedéséről, szokásairól. Kifejtette, hogy nekem ehhez nekem semmi közöm nincs, a láthatáson kívül semmi más nem illet meg. Azt hiszem, még ha nem közös a szülői felügyeleti jog, akkor is kérhetek tájékoztatást fiam fejlődésével kapcsolatban. Kötelezettségeim vannak, de jogaim azok már nem?

2014. máj. 1. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogod, hanem kötelességed a gyermekedről tájékozódni és a gyermekedet felnevelni. A gyermek nem a volt feleséged tulajdona, ahogyan az iskola sem. Azonkívül a volt feleséged teljes tévedésben van: attól még, hogy kétheti láthatásod van, jogod van a gyermekkel a kapcsolatot tartani, telefonon akár minden nap felhívni, az életében részt venni. 100%-ig a gyerek szülője vagy annak ellenére, hogy a magyar bírói gyakorlat olyan amilyen.
2014. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Abból amiket írsz, hogy az ex sms-ekkel bombáz azt gondolom, hogy egy igazi terrorista, aki nem szereti a gyerekét, csak eszközként használna fel ellened. Ne ülj fel a zsarolásnak. Közöld vele, hogy ugyanúgy a gyerek szülője vagy, mint ő, és részt fogsz venni a gyerek életében ezentúl is.
2014. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt gondolom, mint az első, csak hozzátenném, hogy ha a tanártól tudta meg a látogatásodat, akkor az sem normális... :( Nagyon jól tudhatná, milyen feszültségek vannak elvált szülők között, és még képes árulkodni is a sértett anyukának? Eszem megáll... De ha csak egy pletykás barátnő anyuka "köpött be", az is megéri a pénzét, szomorú, hogy ilyen szarkeverő emberek vannak. :(
2014. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszélgetés után találkoztam a fiammal, ö dicsekedhetett, hogy bent jártam a suliban. Muszáj volt bemennem, mert semmit nem tudok az iskolában zajló dolgairól, így legalább képet kaptam róla. Látogatásomat azért nem jeleztem az anyának, mert sajnos nem vagyunk beszélőviszonyban, bár én ezt nagyon szeretném, már csak a gyerkőcök miatt is. Az iskolának előre jeleztem a látogatási szándékomat, amelyet ők örömmel fogadtak, majd időpontot is adtak. Tehát senki sem kavart be, csak a fiam dicsekedett, boldog volt, hogy találkoztunk, és hogy érdeklődtem.
2014. máj. 1. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Én is ugyanilyen viszonyban vagyok a gyerekeim anyjával, küszködöm vele 13 éve... :( Harcolj a jogaidért, ne hagyd, hogy a gyereket eszközként használja fel. Egy kisfiúnak szüksége van az apjára, arra, hogy suli után együtt lógjatok, fagyizzatok, hogy beüljetek egy kólát meginni vagy egy moziba... Nem az anya vagyontárgya a gyerek, te is teljes jogú szülő vagy. Ne félj az ex feleségedtől, csak fogatlan oroszlánok ezek a szerencsétlenek, akik a gyereküket eszközként használják. Nyugodtan foglalkozz a gyerekeddel, hívd fel minden nap telefonon (jogod van hozzá!!!). Most fejből nem emlékszem, de mintha láthatási időn kívül is jogod van találkozni vele, utána kell nézni. Beszélj egy ügyvéddel, és nézzétek át, mi a jogi helyzet.
2014. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Jogod és kötelességed is a gyereked tanulmányaival törődni. Ha a tanár ezt nem tudja, és a te drága exedet támogatja, azaz segít ellened nevelni és hangolni a gyerekedet, akkor az alábbiakat teheted:


1. panaszt teszel a kedves pedagógus felettesénél


(bizonyára nálánál jobb szakembereket is lehet alkalmazni, annyian vannak munka nélkül, vagy külföldön, akik egyébként kiválóan megfelelnének egy rossz és alkalmatlan tanár helyére);


2. panaszt teszel a Gyámügynél;


3. panaszt teszel az ügyvéded segítségével a bíróságon, ahol a válópet ment, és kérelmezed a gyermeked jogállásának megváltoztatatását (az azt jelenti, hogy nálad helyezik el a gyereked, nem a volt asszonynál)

ÉS ehhez igénybe veszel egy kiváló gyermekpszichiáter szakértőt is.


Ps: (Csak magánvélemény!) Hibát akkor követtél el, amikor elvettél egy önző, agresszív, hisztérikus nőt, aki a gyereket a saját maga birtoktárgyának tekinti. De gondolom, ezt már te is tudod, hiszen elváltál.

2014. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen szabályosan jártál el. Csak egyes nők tulajdonuknak tekintik a gyereket, és azt hiszik, az apa egyedüli joga, hogy fizessen tartásdíjat.

Ha kettőnél több sms-t kaptál, jelentsd fel a feleséged zaklatásért! Én biztos megtenném, mert nálunk is hasonló a helyzet. Ezen túl pedig a gyámhivatalnál is jelentsd fel, hogy akadályozni kívánja a kapcsolattartást, mert ehhez jogod van, sőt március 15.-től az új ptk. szerint már kötelességed is .

2014. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, így már tisztább fejjel és elszántabban állhatok ki az igazamért.
2014. máj. 2. 08:40
 9/9 anonim ***** válasza:

hány éves a gyereked?


eddig soha nem érdeklődtél felőle a suliban?

2014. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!