Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg én vagyok a szemét,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a szemét, amiért ebben az esetben el merem kérni a gyerektartást? Megint csökkenteni fogják az összegét?

Figyelt kérdés

3 éve váltunk el, 3 közös gyermekünk van. A gyerektartás eredetileg úgy lett megítélve, hogy fix összegű 3*25000Ft, később a bedőlt hitele miatt csökkentést kért, akkor módosították a fizetése 50%-ra illetve minimum 10000Ft-ra (netto 120000Ft a fizetése). Ez nagyjából 1 éve volt. Megpróbált meggyőzni, hogy mondjak le a gyerektartásról, de ebbe nem mentem bele. Most mmegint csökkentést akar kérni, mert nem tudja fizetni a hiteleit. Az az új indoka, hogy a szülei hitelét is neki kell fizetni, mert ők nem tudják és ő volt a kezesük. Így most havi 130000Ft körüli hitelt fizet, pontosabban nem fizet, mert nem tudja fizetni.

Mire számíthatok? Fogunk egyáltalán gyerektartást kapni vagy már azt sem?


2014. máj. 18. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Fizetése 50 %-nál több alapból nem vonható, ha előtte több volt persze hogy csökkentették, de másodszor nem hiszem hogy fogják. 75 ezer tényleg sok gyerektartás volt de 30 ezer egyáltalán nem az ha a minimumot fizeti.
2014. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

fogtok, a gyerekeket az elsők, pár éve, még min 28500 Ft-nak kellett maradnia a fizetéséből, most nem tudom mennyi a minimum, aminek maradnia kell


de a 120nettóból a bíróság le fogja tiltatni a 50%-ot a fizetéséből

2014. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Érdeklődj gyámügyön vagy ügyvédnél mert úgy tudom hogy az állam is megelőlegezheti nektek a gyerektartást , aztán később bevasalják rajta.
2014. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ha fizet az apa semennyit sem előlegez az állam. Alapból hogy 6 hónap nem fizetésnek kell eltelnie hogy egyáltalán állami megelőlegezéssel foglalkozzanak.
2014. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van bejelentett állása addig fizetnie kell a gyerektartást. Ha nem lenne állása akkor is kéne a minimumot fizetnie, ami azt hiszem most 9000 ft/gyerek. Azzal, hogy kinek mennyi hitelt fizet ki, senki nem fog foglalkozni. Emberileg ennyi eszük a nagyszülőknek is lehetne. A fizuja 50%-nál lejjebb egyik bíróság sem fogja adni 3 gyerek esetén.
2014. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Neked kell eldöntened, hogy továbbra is cirkuszolsz, vagy hagyod, hogy mentse a srác a menthetőt, ami a gyerekeid öröksége. Ha nem hagyod, és most a semmi 20 ezer Ft-ért futkosol a gyerekeidnek semmi nem lesz az apjuk után. Ennyire egyszerű.
2014. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
ha pedig a fazon összeroppan idegileg, se örökség, se 20 ezer, hanem nulla.
2014. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
A gyerektartás megállapításánál egyáltalán nem számít, hogy neki mennyi hitele van.
2014. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A hiteleit nem fizeti, mert nem tudja. 120000Ft-ból képtelenség 130000-et kifizetni. A fizetése 50%-át tiltják gyerektartásként, mert magától nem fizetett.
2014. máj. 18. 17:52
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Gyerek gyerek hátán, hitel hitel hátán. Egyáltalán, volt ezeknek alapja?

Megírnád, mi volt a baj?

2014. máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!