Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi az esélye, hogy így a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye, hogy így a gyerkek hozzánk kerüljenek, tehát az apánál legyenek elhelyezve, ha én már mint "szerető" a képben vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátok vagyunk már óvodás korunk óta. Nekem is volt egy elhibázott házasságom, amiből már 3 éve kiléptem (3 gyermekem van) és neki sem sikerült túl fényesen a családalapítás.

Most ő is úgy döntött, hogy válik, de van 2 közös gyermekük és szeretné, ha a kicsik (2,5 éves kislány és 5 éves kisfiú) nála lennének elhelyezve.

Eddig még testi kapcsolat nem volt közöttünk, egyikünk sem túlfűtött ezen a téren, de nagyon jól érezzük együtt magunkat és mindketten úgy gondoljuk, hogy már sokkal többet érzünk egymás iránt mint barátság.

A felesége, bár eddig nem igazán foglalkozott a gyerekekkel most úgy tűnik, már csak bosszúból is megpróbálja magához venni őket. Azt mondta, ha be tudja bizonyítani, hogy én a férje szeretője vagyok, akkor nem lesz olyan bíró, aki a férjének adná őket.

Ez tényleg így van? Az sem számít, hogy eddig a férje és én foglalkoztunk velük, mert neki fontosabb volt a bulizás? Az anyjuk szinte nem is ismeri őket.


2014. máj. 23. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy Te vagy, vagy nem.

Ilyen kicsii gyerekek esetében, ha az naya jól ellátja őket,akkor ő kapja meg.

És itt a lakhatásra, élelmezésre gondolok, nem pedig arra, hogy mennyire foglalkozik velük. Sajnos...

Szóval, ha nem narkós, vagy ilyesmi, nem veszélyezteti a gyerekek TESTI épségét, akkor szinte esélytelen.

2014. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, nem támadni akarok, de nekem egy kicsit színes ez a történet.


Tehát a gonosz anyukát úgy kell elképzelni, hogy nem dolgozik, nem gondoskodik a gyerekekről, csak a buli meg a buli egész héten. Mert ugye nem egy heti egy csajos buli ihlette meg a kérdésedet.

Ez számomra egyáltalán nem életszerű, minthogy az sem, hogy elvegyék az anyától a gyerekeket, mint ahogy az sem, hogy közös jövőt tervezel apukával, de az ágyat még nem jártátok meg, csak barátok vagytok.


Szerintem az alábbi a helyzet.

Te vagy apuka szeretője, apuka nem akar tartásdíjat fizetni, ezért anyukát karöltve pocskondiázzátok, hogy megtudjátok mi állná meg a helyét a bíróságon ennek érdekében. Hát elárulom, a vádaskodással nem mentek semmire.

Nem fogják apukának ítélni és az új családnak a gyerekeket, esetleg akkor, ha anyuka neveli majd a kicsiket, és nem lesz rajtuk ruha, vagy el lesznek hanyagolva.


Hadd ne ítélkezzünk anyuka fölött, amikor a szerető vádaskodik. Olyan jó lenne ismerni anyuka szájából is a részleteket.

2014. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Saját tapasztalatból mondom, hogy esélyetek sincs. Magyarország kimondottan anyaközpontú, és csak nagyon ritkán ítélik a gyereket az apának.

A mi válásunknál mondhatom, hogy nekem csak a gyes volt+családi, a lakhelyünket bármikor el kell, hogy hagyjuk, és két beteg gyerekem van.

Az apjuknak biztos lakás, havi 250ezres fizetés, mégsem ítélték neki őket, mert én nem veszélyeztettem a gyerekeket.

Ma már boldog párkapcsolatom van, 3 szintes családi házban élünk és jól keresünk.

2014. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Az első hülyeséget ír, leragadt az őskorban - bár ezen a fórumon ez egy elég elterjedt, de TÉVES nézet!


A gyerekeket oda helyezik el, ahol jobb helyük van. Az anyának az ég világon semmi előnye nincs az apával szemben, mindkét szülő helyzetét vizsgálják.

Hogy te vagy, az csak egy tényező a sok minden más mellett.

2014. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Látom, már a harmadik is jön közben a hülyeségével.

Hagyjátok már ezt abba! Értem én, hogy a fórumozók 90%-a nő, és a nők imádják a saját fontosságukat hirdetni, de már a 90-es években meghaladta a joggyakorlat ezt a nézetet!!

Olvasgassátok kicsit a New York-i Gyermekjogi Egyezményt (ratifikáltuk!) - sokat tanulhattok belőle.


És inkább jogászokat kellene kérdezni, kedves Kérdező, nem a laikusokat, mert látod, hogy mondják a saját hülyeségüket csak.

2014. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy így az egyik fél szemszögéből látva történteket nem túl hiteles a történet, de nyilván én csak ezt tudom leírni.


Az anyuka egy 2 hetes, főleg szexről szóló kapcsolatban lett terhes. Az apuka pedig hirtelen fellángolásában vette feleségül. A második gyerek is csak becsúszott, elméletileg gyógyszer mellett. DNS teszt mindkét esetben volt, tényleg ő az apjuk.

Az anyuka valóban nem dolgozik, gyesen van és mellette tanul, mert a nagyobb gyerkőc miatt félbehagyta a középiskolát (most 24 éves, 11 évvel fiatalabb a férjénél). Az órákra (szombaton vannak) nem jár be, idén sem mehetett érettségizni, mert nem tett eleget a követelményeknek.

A hét legnagyobb részében nem alszik otthon. Vagy a barátnőinél van vagy a szüleihez megy, mert idegesíti a gyerekzsivaj. A szülei is tehetetlenek. Számtalanszor próbáltak már vele beszélni, de minden lepereg róla. Megmondja nekik, hogy ne szóljanak bele az életébe, semmi közük hozzá. Az ügyvéd már beszélt velük és vállalják, hogy mindezt a bíróságon is elmondják, mert szerintük sem lennének vele biztoságban a gyerekek.

A gyerekorvos és a védőnő is tudják igazolni, hogy anyuka egyszer sem vitte hozzájuk a gyerekekekt még státuszvizsgálatra sem. Vagy az apjuk viszi őket vagy én (meghatalmazást írtunk, amit az anyjuk is aláírt!!!). Az óvodában is engedélyezték, hogy én hozzam-vigyem a nagyobbat, szintén anyuka beleegyezésével. A nagyobbik a keresztnevemen szólít, a kicsi mivel sokat van nálam, van, hogy "nyanyának", mert a gyermekeimtől rá ragad.


Az ügyvéd bíztat minket, hogy minden rendben lesz, de amíg nem lesz meg a döntés addig egy nyugodt percünk sincs.

Volt aki azzal nyugtatott, hogy még ha neki is ítélnék őket, 2 nap alatt besokallna tőlük. Lehet ebben is igazság, de ez sem vígasztal.

Egyébként én sem tudom hova tenni anyuka viselkedését, mert attól függetlenül, hogy magáénak akarja őket, most is nálam van a kicsi (szabin vagyok), a nagyobbért meg én megyek ebéd után. Anyuka otthon van, nem tudom mit csinál. Hétvégén nálam lesz kerti sütögetés, amire az anyuka szülei is jönnek, anyuka szólt, hogy neki már van programja, nem jön, vidékre utazik... Utána meg a fejemhez vágta, hogy örüljek minden együtt töltött percnek, mert a válás után többet nem láthatom őket. Tehát szóban mindent megtesz, de ugyanúgy nem foglalkozik velük.

2014. máj. 23. 09:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyire belefolytál a gyerekek életébe, de még az ágyat nem jártátok meg az apukával? Hol éltek egyáltalán? Vagy te mint barát magadhoz viszed haza a gyerekeket? Vagy együtt éltek, de még nem szexeltetek? Hát ez felettébb fura viszony.
2014. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az anyának fogják ítélni.Az apukák szeretnék azt hinni hogy manapság már egyelő jogok vannak,de ez nem igaz,szerencsére.Aki elhagyja egy másik nőért a feleségét,az meg is érdemli,hogy csak kéthetetnte két napra lása a gyerekeit.
2014. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nagyon belefolytam a gyerekek életébe. Így utólag visszagondolva talán túlságosan is, de akkor nem láttam ebben semmi furcsát. Segítettem egy nagyon jó barátomnak, aki lehetetlen helyzetbe került.


A kisfiú születése után az anyuka depressziós lett, haza sem akarta vinni a kicsit a kórházból. A szülei segítségét elutasította, a barátomnak 1 hónap után vissza kellett menni dolgozni, végül átmeneti megoldásként én ugrottam át hozzájuk segíteni neki a kicsi körül. Utána már az is zavarta, ha ott hangoskodtunk és nekem is egyre nehezebb volt nagy pocakkal, 1-2 gyerekkel ingázni naponta többször. Végül úgy alakult, hogy reggel az apja áthozta hozzám a kicsit, este meg meg munka után jött érte és vitte haza. Utána ő vitte reggel oviba, én meg mentem érte és a sajátjaimmal együtt hoztam el, majd az apja vitte munka után haza. A kislánynál is voltak problémái az anyukának, pl. a kórházból saját felelősségre elment, csak erről a férjét elfelejtette tájékoztatni és egy hét múlva került elő, mintha semmi sem történt volna. A lányát nem is kereste. Utána megint eljárt a kezelésekre és mi is segítettünk neki, hogy legyen magára is ideje, egy darabig úgy tűnt, hogy javul a helyzet, de a picit sem igazán akarta ellátni.

Már én is dolgozok, igaz, csak heti 20 órában, így amikor itthon vagyok, a kislány velem van itthon, amikor dolgozok, családi napköziben van, mert bölcsibe nem vették fel.


Nem, nem lakunk együtt, sőt mostanában nem is tervezünk összeköltözni. A barátom, ha minden jól megy, június elején hazaköltözik a gyerekekkel a szülei házába.

2014. máj. 23. 18:32
 10/10 anonim ***** válasza:

" Azt mondta, ha be tudja bizonyítani, hogy én a férje szeretője vagyok, akkor nem lesz olyan bíró, aki a férjének adná őket. "


Ez nem igaz. Amúgy meg ahol mind a két fél küzd a gyerekért és alkalmas a gyereknevelésre, ott a bírósági statisztikák szerint fele-fele esetben ítélik az apának és az anyának, szóval esélyetek van. Azért kerül annyi gyerek válás után az apához, mert a legtöbb esetben nem is óhajtják a nyakukba venni a 24 órás, heti 7 napos felelősséget, egyszerűbb kéthetente hétvégén jópofizni.


Úgyhogy ha azt látjátok, hogy a gyermekeknek az apánál jobb helye van, akkor ne mondjatok le róluk.

2014. máj. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!