Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg van olyan törvény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van olyan törvény hogy a gyereket csak 3 éves korától viheti magával az apuka láthatáskor?

Figyelt kérdés
addig csak az anya jelenlétében láthatja? nekem ezt mondták a bíróságon
2014. máj. 27. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Én örültem volna ha viszi látogatja.Nem csak akkor amikor megítélik hanem amikor a gyerek igényli,na meg az apja is.Mit kell ilyenen kukacoskodni.Nem fogja meg enni azt a gyereket.Ha meg nem bír vele úgy is haza viszi
2014. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kukacoskodnék ha jönne s ismerkedne a gyerekével. Ha kötődne hozzá a gyerek s jól érezné vele magát vihetné
2014. máj. 27. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nincs ilyen a PTK családjogában, csak az van benne, hogy:

"A szülő felügyeleti jogának gyakorlását a bíróság vagy más hatóság törvényben meghatározott, kivételesen indokolt esetben, olyan mértékben korlátozhatja vagy vonhatja el, amely a gyermek érdekének biztosításához szükséges."


Tehát ez a 3 éves kor alatt nem vihető el, ez inkább bírói joggyakorlat.

2014. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen a törvényben leírva.

Olyan van, hogy ha anyuka kéri, akkor valóban 3 éves kor alatt nem lehet elvinni. De ezt csak kérésre. Amúgy, ha nem ténylegesen indokolt szerintem nincs erre szükség, mert apuka is szereti és félti a gyermeket. Persze más kérdés, hogy ha apuka valamiért alkalmatlan és felügyelet melletti láthatás kell, de akkor ott szerintem nem releváns, hogy mekkora gyerekről beszélünk.

2014. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

hmm.. mondjuk apuci a szülés előtt lelép majd 1-2 évig feléjük sem néz

megjelenik és el akarja vinni a gyereket mert hát ö az apja ....


mit tennétek ?

odaadod csak mert a törvény ezt írja ?


vagy előbb összeismerteted a gyereket apucival a jelenlétedben ?

és a gyerek és apuci is rendben akkor viheti ....


a gyereknek egy ismeretlen pasi az apja előbb kapcsolat kell köztük és az anya a kapcsolódási pont !

2014. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem az emberi oldala volt a kérdés, hanem a törvényi... (előzőnek szólt)
2014. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyerek még pelusos, szopizik nehézkes lenne több napra elvinni a lelki kötödésről nem is beszélve, és uram bocsá de az apák 90 %a nem is tudna mit kezdeni az üvöltő kölyökkel és nem is akarnák, tuti hogy a hisztiző dackorszakos gyereket 5 perc alatt megunák és ha nincs hova lepaszolni gáz van
2014. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!