Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mihez van jogom válásnál ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez van jogom válásnál ha minden a férjem nevén van a lakás ami már neki házasságunk előtt meg volt csak azóta fel újitotuk.2 autó 1 motor, és van egy közös gyerekünk?

Figyelt kérdés
A történetem amivel idáig jutottam,8 éve házasok vagyunk mindegyikőnknek a második házassága házassági szerződést nem kötöttünk.A házsaságunkból született egy gyermek.Négy éve ezelőtt le bukót egy növel azóta már négyel.most a legutolsó nő mindent ki tállal t amit el lehet képzelni közbe kiderült hogy családi csomagja van egy másikal.Ezért december 3.án öngyilkosságot követtem el.míg kórházba voltam mindent meg ígért hogy megváltozik ,de csak két napig tartott míg haza jöttem.Utána kiderült hogy míg kórházba voltam az egyik nőjét be hozta lakásba a gyerekeimhez.Karácsony szenteste be jelentette hogy válni akar.de nem tudom mihez lenne jogom.
2009. dec. 31. 20:13
 1/9 anonim válasza:
100%
Jogilag minden házasságban szerzett vagyonnak a fele a tied, teljesen mindegy, hogy azt ki vette! Bár megérdemelné, hogy egy büdös vasat se hagyj neki! Mindenesetre amit csak tudsz harcolj ki magadnak! Jobb lenne ilyen esetekben Olaszországban születni, mert megcsalás esetén a férfi egy büdös vasat nem kap! Minden az asszonyé lesz! :)
2009. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakást nem hiszem, hogy feleznie kell, de a többi cuccot mindent elkell osztani. Egyébként örűlj ha megszabadúlsz az ilyen szeméttől. Sok erőt, kívánok ehhez, és meglátod, egy idő után örűlni fogsz, hogy meglépted ezt a lépést, de ne egy új hapsi segítségével, hanem a saját erődből,hogy ne vállj újra kiszolgáltatottá.
2009. dec. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jo hogy megmenekultel, es nem haltal meg! Mi lett volna a gyerekekkel? Elhiszem hogy magad alatt vagy, de miert nem gondoltal a gyerekekre, hogy veluk mi lesz.

Egy ugyvedet keressel fel tanacsadas miatt. Egy tanacsadas nem draga, mindenkepp menjel el hozza es kerdezzel meg tole mindent. Az sem mindegy, hogy ki adja be a valast, te vagy a ferjed vagy kozosen.

Kivanok boldog uj evet neked, boldogabbat a mostaninal, es jegyezd meg, hogy a ferfiak 99%-a ugyanolyan!!!

Gyereket ne szuljel mar, minden egyes kapcsolatbol felesleges gyereknek szuletnie! El is kell oket latni, es nagyon nehez. Vigyazz magadra es a gyerekekre!

2009. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a lakás a férjedé volt már a házasság elött, akkor az az övé, de a felujitási összeg fele neked jár. Ha az autót meg motort a házasság alatt vettétek, akkor felezödik - meg minden egyéb, amit az eyüttélés alatt vettetek - , ha elötte, akkor az övé. DE ha van kölcsönötök, akkor az is felezödik, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.
2009. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szüleim nem rég váltak ek,anyám nevén volt a lakás még a házasság előtt,és mégis felezni kellett az árát,mert öt év után már nem számít,hogy mi kinek a nevén volt,utána már közös!Ez tuti így van,de kérd ki majd egy ügyvéd véleményét is,az a biztos!
2010. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne bezsélj hülyeségeket, az öt éves szabály nem létezik. A lakást meg azért kellett osztani, mert volt rá kölcsön, amit közösen fizettek és ha a lakás eredeti árából legvonják a kifizetett kölcsönt meg a maradék tartozást, akkor nem marad majdnem semmi.
2010. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lakásból biztos nem követelhetsz semmit,ellenben lelépési díjat azt igen.Van Egy ismerősöm,hasonló volt a helyzet,ott is a pasié volt a lakás.Ő 12 éve 700000 Ft lelépési díjat kért / 1 gyerek van / és a bíróság megítélte ,pedig csak 1 évig voltak házasok.Szerintem megérné egy ügyvédet fogadni.

Az öngyilkosság meg buta dolog,hiszen ott a gyermek,gondolj rá.Neki szüksége van az édesanyjára,mi lenne vele egy ilyen apa mellett ha Te nem lennél.Nagyon szurkolok Neked,minél többet zsigereljél ki ebből a pasiból,és tedd össze a két kezed ha megszabadulsz tőle,mert csak az életedet tenné tönkre.Nem érdemel meg!

Majd az élet megfizet neki a sok szemétségéért.Kitartást,és jó egészséget kívánok.

2010. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem beszélek hülyeséget,csak tudom már ,hogy mikor váltak a szüleim ,hogy volt,vegyél vissza,nem egy csitri vagyok,hanem egy 29 éves nő,azért csak tudom már mit beszélek,és különben is,nem viccből írtam neki,hogy keressen fel egy ügyvédet,nagy okos!A lakáson lévő hitel,meg a kutyát sem érdekelte!
2010. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jelenlegi párom 27 évi házasság után csak élvezeti jogot örökölt felesége halála után a közösen épített lakásból,mert minden a feleség nevén volt.
2010. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!