Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Dr. Tornyossy Mónika igazságüg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dr. Tornyossy Mónika igazságügyi pszichológus szakértőről mit lehet tudni? Nálunk ő lesz a szekértő válás témában.

Figyelt kérdés

#válás #gyermekelhelyezés #rossz anya szindróma
2014. jún. 21. 19:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nekem nem volt szimpatikus.Sztem lekezelő. vannak jobbak is nála.
2014. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tamas777 válasza:
100%

Nálam nagyon sikeres volt, minden korábbi anyaggal és véleménnyel ellentétes, szakértői véleményére rögtön ítélet született a Budaörsi bíróságon. Bármit megtehetett, mondhatott. Én sajnos rossz oldalon álltam, nem az én "ismerősöm" volt.

Az exfeleségem pszichiáter kezelte, szorongás elleni szereket szedett évekig, nyilvános helyen hirtelen gyilkosnak kiabált, vagy kiabálta a babaúszás oktatót, vagy, ha gyermekünk hozzám akart felkéredzkedni ő kapta fel és ajtónak ajtófélfának rohanva szaladt, vagy csak egész nap maga elé bámult.

Erre én lettem hirtelen haragú szorongó, és ő nem, ő mindennek megfelelt…

2014. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nálunk három előző, nemzetközileg jegyzett és a szakmában a csúcson álló pszichológus és pszichiáter véleményét nullázta le. Nem is gyerekpszichológus, azt mondta a kisfiamra, hogy nem kell komolyan venni azt a kijelentését, mely szerint ő azon gondolkozik, hogy megöli magát. Az előzően több pszichológus által bántalmazónak megállapított anyát Tornyossy a legkiválóbb anyának titulálta, miközben a kisfiam állandóan arra panaszkodik hogy veri őket és mindenért ordítozik vele és a kistestvérével. (Egyéb elhanyagolásról most nem írok) A bírók nem hiába rendelik ki őt, a nálam eljáró bíró nem engedte, hogy kérdéseket intézzek hozzá a tárgyaláson, ha mégis sikerült kérdeznem, akkor felszólította a "szakértőt", hogy ne válaszoljon. Nem számít itt a gyerek mindenek felett álló érdeke, ez csak üres szólam, sajnos. Tornyossyt akkor és azért rendelik ki, amikor az anya pozíciója meglehetősen ingatag, erre gyorsan kijelölik őt szakértőnek, hogy legyen mire hivatkozni, hogy nála hagyhassák a gyereket. Közben meg szegény gyerek állandóan azt kérdezi mikor költözhet már hozzánk...
2014. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2016. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Endre_ válasza:
100%

A tisztelt szakértő asszony szakmailag megalapozatlan, a tényeknek sokszor szembemenő szakértői véleményével találkoztam. Véleménye kialakításánál fontos információkat nem vett figyelembe, pontosabban nem volt hajlandó figyelembe venni.

Ugyanakkor az egyik fél, valamint a megrendelő hatóság befolyásolásának tökéletesen "felült", így elfogult szakvéleményt készített.

Stílusa botrányosan pökhendi, lekezelő.

2016. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy....Még csak nem is Dr. Csak szimplán Tornyossy Mónika.
2017. júl. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nagyon rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban :( Bíróság által kirendelt szakértőként találkoztunk vele kb 1 éve. Tulajdonképpen sugárzott róla a meghallgatásokon, hogy csak egy dologra koncentrált: bebizonyítani bármi áron, hogy a gyerekeknek az anya mellett van a helyük. Alapvető és kulcsfontosságú tények felett átsiklott, de az általa már előre (!!) megalkotott vélemény alátámasztása érdekében mindent elkövetett. Tény: nagyon úgy tűnt nekem, hogy nála csak az anyák nyerhetnek! Nem is tudom mi kellene ahhoz, hogy egy apának adjon igazat? Stílusa több, mint 'bicskanyitogató'. Arrogáns, lekezelő!
2020. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Azt, hogy Tornyossy Mónika szakértése esetén csak az anyák nyerhet nek, az alábbi link is cáfolja.

[link]

2020. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tornyossy Mónika az egyik legjobb szakértő, Budapest környékén legalábbis biztos. A fentebbi esetekhez nem tudok hozzászólni, mert nem voltam érintett, nem ismerem, hogy ott mit mondott jogosan, és mit nem. Csak a sajátoméból tudok kiindulni.


Az én gyermekemet (apuka vagyok) az anyja már 4 éve egyre határozottabban idegeníti el tőlem, vele már évek óta kapcsolatot sem tudok tartani. Az anya viselkedését már családsegítők és gyámhivatali munkatársak is furcsállják, és anyuka a bíróságon is nem egyszer adta elő magát teátrálisan, elfogultnak nevezve a bírót és ajtócsapkodással hagyva el a tárgyalótermet. Beadványait téveszmék vezérlik, jelenlegi ügyvédje pedig lelkes segítőtársa ezeknek a téveszméknek a terjesztésében.


A bíró Tornyossy-t jelölte ki szakértőnek, amikor anyuka ámokfutását megelégelve szülői felügyeleti jogi kérelmet nyújtottam be anyukával szemben. Anyuka fél évig nem ment el a vizsgálatra, több idézésnek sem tett eleget, ahogy egyébként közben a gyámhivatal által egy védelembe vételi eljárás során elrendelt szakértői vizsgálaton sem jelent meg.


A bírónő elmeszakértői segítséget is lehetővé tett Tornyossy számára, aki ezzel élt is, így végül engem és anyukát is nemcsak igazságügyi pszichológiai, hanem elmeszakértői vizsgálatnak is alávetettek. Itt égre kiderült, hogy anyuka kevert típusú személyiségzavarban szenved, és alkalmatlan gyermekünk nevelésére. Rendkívül lesújtó szakvéleményt adtak róla, amelyet egyébként minden egyéb rendelkezésre álló peres anyag (beadványok, családsegítői beszámolók, stb.) alátámaszt.


Én tehát csak azt tudom Tornyossy Mónikáról mondani, hogy hulla pontosan látja a valóságot. Ügyvédemnek többször is volt vele dolga, olyankor is, amikor az ő ügyfele volt úgymond a vétkes valamiben. Tornyossy akkor is korrektül és pontosan leírta, hogy mi a helyzet, és nem feketítette be apukát akkor sem, ha egyszer nem volt miért.


Elfogadom, hogy sok férfi érzi úgy, hogy Tornyossy nőpárti, de az én esetem is azt mutatja, hogy ez nem igaz. A bíróságok komoly szaktekintélynek tartják, bíráknak is szokott továbbképzéseket tartani.

2021. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tamas777 válasza:
Feljelentettem lekezelő modora és részlehajló véleménye miatt, elvesztettem, de így már kénytelen volt a Budaörsi bíró is kizárni a továbbiakból.
2021. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!