Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ház tulajdonjog lekerülésére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ház tulajdonjog lekerülésére milyen lehetőség lehet még?

Figyelt kérdés
Van egy ház a nevemen, én szerepelek csak tulajdonosként, hitel van rajta, a volt párom a főadós.Ő birtokolja, és nem. Nem fizeti rendesen a törlesztőt, a közüzemiket, volt már ebből problémám. Nem lehet-e miatt semmi a nevemen, mert a tartozásai miatt elvennék tőtem. Nem együttműködő, évek óta hiteget, hogy eladja. Egymás nélkül nem is tudjuk . Csak vagyonmegosztást kérhetek utólag, akkor kötelehzeti a bíróság, hogy adja el, vagy elárverezik. Ettől csak azért tartok, mert ő fizetett mindent, és ha megitélnek valahány %-os megosztást, utólag ő követelheti tőlem azt a részt amit ő már befizetett. Nekem nem kell semmi, csak más megoldást már nem látok, hogy lekerüljön a nevemről a ház, nem lehet így semmim, nem tudok hitelt felvenni stb. Valakinek van ötlete mit lehetne tenni?
2014. jún. 27. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ő adós, ha a te neveden van a ház?
2014. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk adósok, ő a főadós, a kezes. A tulajdonos csak én vagyok. Nem igazán értem ezeket a dolgokat, hogy mint lehet.
2014. jún. 27. 13:07
 3/14 anonim ***** válasza:

A kérdésed értelmezhetetlen, amit akarsz, az kivitelezhetetlen.

Ingatlan birtoklásáról nem lehet csak úgy lemondani. Add vagy ajándékozd el, hacsak nincs rajta elidegenítési és terhelési tilalom. Ha van, akkor jelenleg nem tehetsz semmit.

2014. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Namost vagy kezes, vagy adós. A kettő együtt nem megy
2014. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk adósok. Ha a kezes mást jelent nem tudtam.
2014. jún. 27. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt nem értem az emberek miért mennek bele ilyenbe.

Mire vettétek föl a hitel? A házra?

2014. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:

Miután a ház a tied, hitelt te vehettél fel rá. Akkor pedig a "főadós" te vagy, ő a kezes. Ebben a felállásban a hitel visszafizetése elvileg a te kötelességed.


A volt párod nem birtokolhatja a házat, mert az a tied. Mit keres a volt párod a te házadban?

Nem hitegethet azzal, hogy eladja a házat, hiszen nem az övé. Te eladhatod, ha van, aki megveszi.


Mire vettétek fel a hitelt? Mire használtátok?

2014. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A hitel közös, együttélésünk alatt vettük fel. Én nem szerettem volna, de üzletelgetett, csere-berélt, befektetésnek szánta, ott is éltünk. A bank mondta, hogy ő a főadós, de mind a ketten egyetemlegesen tartozunk. Nem akarta, hogy a nevén legyen, üzleti okok miatt. Semmi nincs a nevén. Lettem én, bízva abba, hogy rendben lesz minden, és el lesz adva. A bank úgy járul hozzá az eladáshoz ha ő is hozzájárul, és fordítva, ő is aláírta a szerződést. Ő fizeti a törlesztőt, ő lakik ott. Nekem nincs annyi a fizetésem mint a törlesztője. Én azt szertném ha nem lenne a nevemen, de úgy látom megoldhatatlan.
2014. jún. 27. 13:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs a nevén semmi, hogy a csudába lett ő a főadós?
2014. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, én már csak aláírtam, mindent ő intézett. Eredetileg ő lett volna csak, az ő fizetőképességét vizsgálták, megkapta a hitelt de tulajdonos nem akart lenni, ezért kellettem én is. Azt mondta azért adták meg a hitelt így nekem , mert ő válllata a kezességet. Én Gyes-en voltam akkor és nem is dolgoztam.
2014. jún. 27. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!