Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS! A gyermekemről van szó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nitti1229 kérdése:

SOS! A gyermekemről van szó, fenyeget az apja, csúnyán beszél, idegesíti a gyerek! Mit tehetek, hová forduljak?

Figyelt kérdés
Öt éve élünk együtt a gyemekem apjával az ő szüleivel együtt egy családi házban! Kapcsolatunk megromlott,a párom csúnyán beszél velem,a kislányunkkal,aki 22 hónapos szinte semmit nem foglalkozik,a minap agresszió jeleit is mutatta! A legszörnyűbb az,hogy mindezt a pici lány előtt teszi! Mondtam neki,hogy elköltözöm,azt mondta menjek,de a gyereket nem vihetem,zsarol vele! Aztán azt mondta vigyem,egy hónapot lesz nálam,mert elpereli tőlem! A szüleimhez tudok csak és oda is szeretnék menni a kislányommal,de ők hozzánk. 500 km-re laknak! Kell a beleegyezése,vagy lehetséges egyáltalán,hogy oda menjünk? Megakadályozhat,ha netalán oda kerül a sor,hogy szinte menekülnék a gyerekkel? Teljesen normális családanya vagyok,aki el van keseredve! Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2014. júl. 2. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
De mi a baj tulajdonképpen? Mitől romlott meg ennyire a házasságotok?
2014. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

a bíróság a gyerekek felügyeletét mindig az anyának ítéli sajnos,mert más esetekben jobban járna a gyerek ha az apánál maradnának...

Nos nyugodtan pakolj össze és vidd a gyerekeket.Perelni fog? Na és? Lesz joga a láthatáshoz mivel nem csak tied a gyerek.

Első körben próbáld meg oldani a kis problémátokat ha végleg nem megy akkor pakolj.

2014. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem vagytok házasok, oda mégy a gyerekkel, ahova akarsz.

Ha házasok vagytok, akkor add be a keresetet, és kérj ideiglenes gyerekelhelyezést hivatkozva a távolságra.

2014. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
miért romlott meg a viszonyotok?
2014. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Második és harmadik válasz úgy baromság ahogy van.


A gyerekállandó lakcíme csak mindkét szülő engedélyével lehet megváltoztatni. Ha apai nagyszülők lakásában van a gyerek bejelentve ott kell laknia.

A gyerek szülő kapcsolatnak semmi köze a szülő szülő kapcsolathoz. Apasági után ha férj ha élettárs tökmindegy ugyan olyan apai jogai vannak.

2014. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Első lépésként kulturált körülmények között megbeszélni, mi legyen. Ha ez nem válik be, akkor bizonyítékot szerezni, káromkodást, agressziót és verekedést diktafonozni/videózni, tanú, látlelet stb. és akkor biztos, hogy nem ítélhetik neki a gyereket.
2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben. És hiába tűnik baromságnak a harmadik válasz - nekem ügyvéd mondta ugyanezt.

Ha házas vagy és csak úgy összepakolsz, nem adsz be válókeresetet, elviszed a gyereket - a férjed akár gyerekrablással is megvádolhat. Vigyázz magadra! A legjobb ha te is megkérdezel egy ügyvédet, nehogy bajba keveredj...A gyereket pedig nem veheti el olyan könnyedén tőled, ne félj. Ahhoz alapos érvekre van szüksége...

2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha agresszív a férjed, akkor fogj mindent és amikor nincs otthon, lépj le a szüleidhez. Mégis mit kezdene egy 22 hónapos gyerekkel egy agresszív férj, aki eddig sem foglalkozott vele?

Aztán majd ha már biztonságban vagy, akkor rendezd a jogi dolgokat.


Nem akadályozhat meg fizikailag. Én egy másodpercet nem maradnék. Úgysem fog perelni. A leírtak alapján magam sem gondolja komolyan, hogy majd ő nevel egy babát, csak zsarolni akar vele.

2014. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk megromlásának az oka a következő: Reggel elmegy itthonról 5 órakor dolgozni,este 9 órakor hazajön,amit nem munkával tölt,azt a törzshelyén szórakozza el! Nem iszik alkoholt egyébként csak ott jól érzi magát! Hazajön eszik,ha a kislány még fönt van,akkor vidd innen a gyereket,mert nem tudok tőle nyugodtan enni,nem hallom a tévét! Van,hogy úgy felhangosítja a tv-t,hogy rászólok! Nem jó a kaja stb. Az anyukájának aki 70 éves is sokszor mondja,hogy nem vagy normális istállóban a helyed például! Volt mikor egy kimaradást teljesen normális hangnemben szóvá tettem,a válaszok:Vigyázz mert neked nemsokára nappal is sötétség lesz,Nehogy ne ébredj fel reggel,meg hasonlók! Egyébként nem vagyunk házasok!
2014. júl. 2. 13:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Általában csak fenyegetőznek a gyerekelvétellel, miközben eszük ágában sincs nevelni őket. DE! Te semmiféleképpen ne költözz gyerek nélkül, mert akkor viszont magad alatt vágod a fát. Nem tehetnek ki téged a házból, akárkié is! Ha kizárnának, kidobnának hívj rendőrt! ha fenyegetőzik, avagy bántalmaz jelentsd fel a rendőrségen, a bíróságon nagyon nehéz alátámasztani ezeket a dolgokat, de ha van már nyoma hogy agresszor, nyert ügyed van! Minél előbb add be a válás és gyerekelhelyezési kérelmet! Anyudék addig csináljanak egy lakrészt a kicsinek, mert kimennek környezettanulmányra az önkormányzattól! nem számít hogy van-e saját lakásod, csak az érdekli a bíróságot, hogy a gyerek egészséges fejlődéséhez minden biztosítva legyen (pihenés, fürdés, tanulás) ne hagyd magad!
2014. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!