Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS! A gyermekemről van szó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nitti1229 kérdése:

SOS! A gyermekemről van szó, fenyeget az apja, csúnyán beszél, idegesíti a gyerek! Mit tehetek, hová forduljak?

Figyelt kérdés
Öt éve élünk együtt a gyemekem apjával az ő szüleivel együtt egy családi házban! Kapcsolatunk megromlott,a párom csúnyán beszél velem,a kislányunkkal,aki 22 hónapos szinte semmit nem foglalkozik,a minap agresszió jeleit is mutatta! A legszörnyűbb az,hogy mindezt a pici lány előtt teszi! Mondtam neki,hogy elköltözöm,azt mondta menjek,de a gyereket nem vihetem,zsarol vele! Aztán azt mondta vigyem,egy hónapot lesz nálam,mert elpereli tőlem! A szüleimhez tudok csak és oda is szeretnék menni a kislányommal,de ők hozzánk. 500 km-re laknak! Kell a beleegyezése,vagy lehetséges egyáltalán,hogy oda menjünk? Megakadályozhat,ha netalán oda kerül a sor,hogy szinte menekülnék a gyerekkel? Teljesen normális családanya vagyok,aki el van keseredve! Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2014. júl. 2. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja! A gyámhivatalban érdemes lenne megkérdezned mit tudsz tenni, mert pokol lehet az életed.. sajnálom!
2014. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A gyerek nélkül semmiféle képpen nem mennék,őt nem hagynám el soha!
2014. júl. 2. 14:08
 13/18 anonim ***** válasza:
Menj be a bíróságra és kérd az ideiglenes gyerekelhelyezést és költözz. Ha össze vagytok házasodva a válást is add be egyúttal.
2014. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

# 7/13


Ez nem házasság függő. Leírtam, hogy gyerek állandó lakcíme nem változtathatja meg önkényesen egyik szülő sem. Apához vannak bejelentve akkor simán hazavitetheti rendőrséggel az apa, nem a férj nem az élettárs hanem az APA.

Számítana a házasság akkor a kérdező sem nevelhetné, hisz ha az apa nem házasság anya sem lehet az.

2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14-es, még mindig ezen lovagolsz? Nem erről van szó, a kérdezőnek valószínűleg majdhogynem menekülnie kellene otthonról. Ezért kell beadni az ideiglenes gyermekelhelyezésre a kérelmet, indokok azt hiszem a kérdező elmondása szerint vannak. Véleményem szerint ez akár belefér kiskorú veszélyeztetésébe is, ilyen esetben senkit nem érdekel, hova van bejelentve a gyerek lakcíme.
2014. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
átmeneti anyaotthonokból sem viszi senki vissza a gyerekeket, mert nem véletlenül vannak ott, és az is számít, ha elindítják a jogi procedúrát a gyermek elhelyezése és a bántalmazó (ami ugye nem feltétlenül tettlegesség kell, hogy legyen) ellen.
2014. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
4 éve változtattam meg a gyerek lakcímét, mert költöztünk. A lakcímkártya igénylő lapon egy aláírásnak volt hely, vagy maga a kérelmező, vagy a törvényes gondviselő. Én voltam ott, én írtam alá, és senki más.
2014. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xeniah ***** válasza:
Keresd fel a Családsegítő Szolgálatot (biztos van a közelben), ott ingyenes segítségnyújtást biztosítanak, jogi kérdésekben is tudnak tanácsot adni. Elmondják, hogy milyen jogaid vannak, mit érdemes tenned stb.
2014. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!