Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni akar és mondta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni akar és mondta szeretné ha a kislányunk vele maradna. Van esélye, hogy a bíróság neki ítélje?

Figyelt kérdés

13 éve élünk együtt első házasságomból van egy 15 éves lányom és van egy közös 2,5 éves kislányunk. Májusban kiderült terhes vagyok. Nem várt terhesség és én nem szerettem volna még egy terhességet, még egy gyereket ezért

úgy döntöttem nem tartom meg. A férjem Ő nagyon szerette volna és nem értett meg.. Egy hónapja 10 hetesen volt az abortusz. Azóta kapcsolatunk megromlott és válni akar de a közös gyereket Ő szeretné.Mindkettőnknek van lakása de Ő sokkal jobb anyagiakkal rendelkezik. Valaki tud hasonló esetről mikor az apának ítélték a közös gyereket.



2014. júl. 13. 13:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
55%
Túlnyomó részt az anyához kerül a gyerek. Főleg, ha lány, főleg, ha kicsi.
2014. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
23%
Nincs anyaközpontúság.
2014. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
37%

Én már váltam el. 3 éves volt akkor a kislányom, nagyon féltem hogy az apának ítélik mert nem volt épp munkahelyem, szüleimhez költöztem a picivel stb. De nekem ítélték!


Az estek 95%-ában az anyának ítélik a gyermeket, mert minden gyereknek szüksége van az anyai szeretetre/gondoskodásra. Ezt pedig az apa (valljuk be őszintén) nem tudja megadni.


A maradék 5% akik nem kapják meg, azok vagy cselekvőképtelen =( a gyereket sem tudják ellátni), drogosok, alkoholisták, bűntetettek stb. Tehát azok akiknél veszélyben lenne a gyermek normális szellemi és testi fejlődése.

2014. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%
Ha neked is megvannak a megfelelő lakhatási és megélhetési körülményeid, nincs esélye.
2014. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Hát őszintén szólva a lakhatás megvan a megélhetés már komolyabb gond. Anyaként nem szívesen mondanék le a gyerekemről és szeretnék neki mindent megadni, de nem vagyok benne biztos, hogy én jobb körülményeket tudnák neki biztosítani. Az apja nagyon gondoskodó. De rossza abba is bele gondolni, hogy nem én nevelem. Ti ragaszkodnátok hozzá vagy a gyerek érdekeit néznétek?
2014. júl. 13. 13:51
 6/40 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell gazdagabbnak lenned,nem a pénzesebbhez kerül a gyerek.

Van munkahelyed? Mert akkor 1000%-ék te kapod meg.Van aki munkanélküli,és anya,mégsem ítélik az apának,ha el tudja tartani (pl.szülők segítenek)

2014. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanannyi esélye van, mint neked. A válások nagy részében azért kerül a gyerek az anyához, mert az apa nem is akarja nevelni, tehát nem az anyának ítélik, hanem közösen ebben egyeznek meg. Ha nem egyeztek meg, akkor a bíróság dönt és a szülő neme nem számít. Főleg, ha nem egy szoptatott újszülöttről van szó.
2014. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs munkahelyem, a szüleimre nem számíthatok.
2014. júl. 13. 13:58
 9/40 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél vissza acélszív,én keresztény emberként ellenzem az abortuszt,de neked semmi jogod ítélkezni a kérdezőn vagy máson.Ijesztegetni meg végképp semmi értelme,hiszen nagy valószínűség miatt ő kapja meg a kislányt.A haragodat azokon töltsd ki akik engedélyezték hazánkban az abortuszt.Megjegyzem milyen érdekes,a halálbüntetést eltörölték,abortuszt engedélyezték...
2014. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
58%
Akkor miből tartanád fent a gyerekeket,meg a lakást? Gyesen vagy? Nincs hová visszamenni dolgozni?
2014. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!