Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság és válás téma! Ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság és válás téma! Ha a férfié sosem lesz a gyerek válás után (ahogy itt állítják), és a férfié minden tulajdon (a nő meg csak beleül a jóba), akkor hogy lehet az, hogy a legtöbb hajléktalan férfi?

Figyelt kérdés

Mindig azt szokták mondani itt, hogy a nők a pénzre mennek, és a pasijuk házába költöznek. Azt is mondják, hogy váláskor sose kapja meg az apa a gyereket. De: a nő nem tudja elvenni a férfi házát, ha az a férfié volt házasságkötés előtt.


Azt szokták mondani, hogy ezeket a férfiakat kisemmizi a családjuk, ezért kerülnek utcára. Akkor most ez hogy van?


Kíváncsi vagyok, ezt hogy magyarázzák meg az ide írogató hímsoviniszták!



2014. júl. 15. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Elégé általánosítasz. Azért csak úgy nem lesz hajléktalan valaki.
2014. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ahol apuka akarja igenis kerülnek gyerekek hozzá, csak sok nem akarja.

Sok hülye férfi van akitől nem kell elvenni hanem otthagyja a nőnek gyerekre tekintettel. Én pl ilyent tudok,ahol a nő megcsalta és az a hülye pasi otthagyta a lakását, persze a gyereknek. Aha a gyereke 10 évvel később albérletbe él a a saját családjában, a lakásban meg a volt feleség egy másik férfival.


Sok hülye férfi van amit a nők kihasználnak.

2014. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Igen, általában a nőnek ítélik a gyereket. Nem tudom, ennek mi köze a hajléktalansághoz.

Az meg hülyeség, hogy a férfié minden tulajdon, a nő csak beleül a jóba. A legtöbb esetben hasonlóak az anyagiak. Vannak kirívó esetek persze. De oda-vissza. Ismerek én olyan férfiakat is, akik nem dolgoznak és a párjuk tartja el őket.

Hajléktalanok közt valóban én is több férfit látok. Talán azért, mert eléggé összefügg az alkoholizmussal, és a férfiak között több az alkoholista. Meg talán a nők nem bírják annyira az utcai életet. Előbb kerülnek be valamilyen intézménybe.

2014. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés borzasztóra sikerült. Ha azt nézzük, hogy egy dolgot ezer felől meg lehet közelíteni, akkor a te kérdésed talán abból az ezerből egyet se talált meg.


Ez a kérdés olyan csapongó, hogy még válaszolni se lehet rá, mert kb 20 dologra kellene egyszerre, miközben 50 másik kérdést boncolgatunk.

2014. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Mert a hajléktalan nő gyerekkel elmegy anyaotthonba,és nem utcán marad.
2014. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak eszembe jutott ez a dolog, mert itt minden kérdésnél egy csomóan írják, hogy a nők így úgy, bizony a férfiak. meg hogy csak azért kapja meg a nő a gyereket, mert egy férfinak sose adná a bíróság oda, mert nőpártiak.


Szóval felmerült bennem, hogy ez hogy lehet.:) Úgy jön ide a gyerekelhelyezés, hogy miért nem a férfival maradnak a gyerekek, ha úgyis az ő háza. És ha az ő háza, hogy lesz hajléktalan.


Itt sok (hülye) ember írja, hogy a nők kisemmizik a férfiakat, elperelnek tőlük ezt-azt, amiket lehetetlen a magyar jog szerint.:)))


Egyébként az anyaotthon nem hülyeség, erre nem gondoltam!

2014. júl. 15. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Nézzük azt hogy egyik fél sem kap munkát és fht vannak.

FHT összege 26500Ft.

Ahol van gyerek annak jár gyerektartás, családi, lakásfenntartási, gyerekvédelmi, vöröskereszt étel adománya, önkormányzat rendkívüli segélye meg még biztos van pár segély, amiből nem fényesen de valahogy el lehet élni.

Ahol nincs gyerek ott meg jár 25600fT ezer FHT amiből 10 ezer elmegy gyerektartásra, és 15600Ft hogy élne meg?

2014. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a lakás a pasié volt házasság és gyerek előtt, akkor elviekben a pasié marad. Nagyon sok pasi mégis inkább elmegy a saját házából, hogy az anya a gyerekekkel ott maradjon, hogy a gyerekekkel ne kelljen albérletbe mennie, hogy a gyerek ne sérüljön még jobban, elég neki a válási hercehurca. Ezeket tudom elképzelni, miért hagyja ott a tulajdonát a pasi. Ha közösen szerezték a házat, tehát a házasság ideje alatt vásárolták, akkor úgy tudom, teljesen mindegy, ki mennyi pénzt rakott bele, váláskor feleződik az is (kivásárolják egymást a felek, eladják és felezik, stb.).

Sok nő tényleg arra hajt, hogy összeházasodnak, szül pár gyereket, aztán elválnak, és viszi a fél vagyont. Ez viszont nem általános. Ahogy az sem, hogy a férfiak körében több az alkoholista- nem feltétlen, csak a nők otthon isznak, rejtett az alkoholizmus, esetleg funkcionális alkoholisták- a lényeg, hogy nem a külvilág számára látható helyen züllenek, így sokszor "titokban" marad. (Ettől még nem helyes se férfinél, se nőnél, betegség, amit gyógyítani kellene.)

Én így látom.

2014. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég általánosító...

Viszont a gyerekelhelyezés 50-50% ha mindkét szülő szeretné tovább nevelni őket.

Az összes válásból le kéne vonni azt a réteget ahol az egyik szülő önként lemond a gyermek felügyeleti jogáról, és a fennmaradó adatokat figyelembe venni.

Ennekutána jön, hogy levonjuk azt is akik, bár szeretnék tovább nevelni a gyereket, de erkölcsi, anyagi, vagy egészségügyi okok miatt nem ítélik neki. Gondolok itt bűnöző múltra, vagy épp felfüggesztettjé van, esetleg más ügyben büntetőpere, prostituált, nincs hol laknia, vagy ha van, a körülmények nem megfelelőek egy kisgyermek számára, esetleg függő, vagy önmagáról sem képes gondoskodni.

Na ami fentmarad azt kell figyelembe venni.

Amikor mindkét szülő képes a gyermekének megfelelő hátteret biztosítani.

Ezek a nehéz ügyek a bíróságon.

Bár szerintem ha ez összejön, tehát a szülők nem mennek át veszekedő hiénafalkába, akkor jó lenne a közös felügyelet.

2014. júl. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg zavaros a felvetésed...


Nem ideíró "himsoviniszták" véleménye miatt történik úgy a gyerek elhelyezés, ahogy történik:

Logikailag minden lehet, de meg kel számolni, hogy hányszor az anyához, hányszor az apához. Ennem semmiféle véleménynek nincs szerepe.


A nő nem tudja elvenni a férfi házát, abban igazad van. Csak az a ritkább eset, hogy a házasságkötés előtt a férfinek van háza, leginkább közös tulajdon, az meg feleződik.


"Úgy jön ide a gyerekelhelyezés, hogy miért nem a férfival maradnak a gyerekek, ha úgyis az ő háza. És ha az ő háza, hogy lesz hajléktalan. "


Most valami konkrét példa jár a fejedben, vagy azt gondolod, ez az általános helyzet?

2014. júl. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!