Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes folytatni egy kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes folytatni egy kapcsolatot ha már az egyik fél nem bízik a másik fél teljes megváltozásában?

Figyelt kérdés

Történet a következő csakhogy mindenki akitől választ kapok ércse.

6éve élünk együtt a párommal van egy 3éves kislányunk.Évek óta küszködünk a szex mennyiséggel,és az alkoholal.A szexről vitáztunk a legtöbet.Ő neki napi szükségletei voltak amit én vagy tudtam vagy nem tudtam teljesíteni,az évek során próbált ebből lejebb adni,de én úgy éreztem ha ő nem kapja meg akkor elvónási tűnetei voltak és nem volt jó társ.Pl:Nem lehetett vele beszélni,nem érdekelték a hétköznapi kisebb próblémák stb...Így nyilván mivel én vagyok a család anya azért többször is próbáltam neki megfelelni hogy ne máshol keresse a boldogságot.Ebből persze voltak nőgyogyászati próblémáim is.Kipróbáltunk 4es variációt is ami nálam ideig óráig müködött és erőt adott a szexuális vágyhoz.De egyépként szex terén nagyon egyoldalu volt a dolog.Így útólag visszagondolva,szinte kényszer volt számomra ez az egész.Ami szerintem elég nagy baj!

Az alkohol:Amikor megszületett a kislányunk megígérte h nem fog annyit inni,illetve lejebb ad a napi szintű piálásból.Addig harcoltam míg már csak és mai napig is szinte csak a hétvégén iszik a testvérével.Köröbelül talán annyit hogy spicces legyen,mert akkor a gyerekkel van mível én hétvégén dolgozom.Mindeközben 1-2 alkalommal rajtakaptam hogy a sufniba vannak azért Apósnak szánt üres borosüveg,vagy csak úgy kapott a kollégájától házibort.Amiről persze én tudok,csak jól adja elő,úgy hogy én azért valahogy ne szóljjam meg!

Régen arra fogta a piálást mert nem kap elég szexet.

Én sem vagyok azért tökéletes,panaszkodni sem akarok,minden embernek vannak hibái,biztosan nekem is.

Viszont!Itt a közös gyermekünk akit mindketten nagyon szeretünk.Lassan 2hónapja nyitott kapcsolatban élünk egymás melett.Én felvettem a barátaimmal a kapcsolatot.Hétvégente,el is megyek a gyerekkel együtt biciklitúrára,vagy kirándúlni,fagyizni stb.

Ő pedig felkeresett egy pszichológus és már 2 alkalommal volt nála,szóval úgy érzem mindent próbál elkövetni hogy ennek a kapcsolatnak ne az legyen a vége hogy külön költözzünk!Most újra mindent megigért,hogy változni fog!

Csakhogy nem először fordul elő ez ,és eddig mindig megbocsájtottam és most hogy végre a sarkamra állok akkor akarja megváltani a Világot?Mért kelett eddig erre várnom?


Az a bökkenő hogy én már annyirra eltávolodtam tőlle,hogy ha adnék is még egy esélyt,félek hogy a szex nem műkődne,mert most úgy érzem úndorom van a szextől.

Nyilván ő azt mondja erre hogy nem kell meg hogy ő sem gondol most rá.

Igen!Elhatároztam hogy szét megyünk,de mivel anyagi nehézségeink vannak nem könnyű a dolog.Kölcsönből fizetném az albérletet,ő is előlegből tudna elköltözni.

Nem egyszerű és mind eközben a gyereket is néznem/néznünk kell!

Szóval az itt a nagy kérdés hogy érdemes várnom hátha megváltozik,vagy ha már döntöttem akkor minden áron vigyem véghez azt amit elhatároztam?És ha együtt is maradnánk,és sikerülne minden próblémára megoldást találni,mivan ha majd 1-2év múlva vagy akár hamarabb is minden olyan rossz lessz mint volt?



2014. aug. 11. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem olvastam végig, de egy kapcsolatnak nem arról kéne szólnia hoyg az egyik megpróbálja megváltoztatni a másikat, mert fölösleges, és csak vitákat gerjeszt. Minek erőlteted azt, ami nem megy?
2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy nem illetek össze és nem kellett volna eleve egy ilyen kapcsolatba belekezdeni, pláne gyereket vállalni?

Egy ember olyan, amilyen. Ha neki a szexuális vágya ilyen nagy, neked meg ennyire nem nagy, akkor nem gondolnám, hogy bármelyikőtökkel is baj lenne, csak pusztán nem illetek össze. Neki egy olyan nőre lenne szüksége, aki szintén ilyen nagy étvágyú, neked meg egy olyan férfira, aki ennyire meg nem nagy étvágyú.

Az alkoholizmus egyáltalán nem jó, az meg pláne nem, ha nincs annyi szex, akkor inkább iszik. Ezt mindenképpen kell és lehet kezeltetni, mert teljesen mindegy, hogy ki miért iszik, az alkoholizmus egy egész családot is tönkre tevő dolog.

De a szexuális életetek pedig nem is lesz jobb. Mert hiába jár ő kezelésre, ha neki ennyi az igénye, akkor ennyi az igénye. Te hiába próbálnál napi szinten együtt lenni vele, ha az meg neked nem jó. Ebben nem tudod és nem is lehet megváltoztatni őt!

Szerintem itt alapvetően nektek nem kellett volna egy párt alkotnotok.

Amúgy a szex minőségre milyen? Nem lehet, hogy azért nem elég neki a mennyiség, mert minőségre nem olyan neki és azért vágyik rá állandóan, mert nem kap meg mindent, amire ő vágyik?

Én nőként, feleségként, anyaként vagyok nagyobb étvágyú, nálunk pont a férjem, aki kevésbé az, és van olyan, hogy nem feltétlenül a mennyiséggel lenne baj, csak néha másra, másképp vágynék és olyankor hiába volt együttlét, nem olyan volt, mint amilyenre abba a pillanatban vágytam volna. És ha valahol ez rendszeres, hogy nem azt kapja az egyik, amire vágyna, akkor ez hosszútávon hozhat ki folyamatos elégedetlenséget.

2014. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ertem. Evek ota kuszkodtok es csak most jut eszedbe, hogy ez igy nem jo. Egyebkent nem hinnem, hogy olyan jelentosen fog valtozni a parod. Piat meg mindig nem adta fel, hiszen spiccesen vigyaz a 3 eves gyereketekre. Nem is tudom, hogy engeded ezt, hogy birod ra bizni. A szex problemaval jar szakemberhez, de ki tudja, hogy hasznos vege lesz e.
2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2/3 -as

Pont akkor estem teherbe amikor én úgy éreztem vége a kapcsolatunknak.Volt szó arról hogy vetessem el,de mível terveztünk hogy majd valamikor legyen....így örültem is és nem is.Biztam benne,tudom sok nő bele esik ebbe a hibába hogy ha megszületik a gyerek minden más lessz.Nem bánom hogy van nekünk a kislányunk!A szex minősége eleinte nagyon jó volt,aztán mível nem kaptam meg a kellő tiszteletet,és magamba beszéltem hogy én vagyok a hibás úgy egyre jobban ment el a kedvem a szextől is.

2014. aug. 11. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, nyilván szereted a lányodat, meg örülsz meg minden, csak ha már akkor, amikor terhes lettél már gondok voltak a kapcsolatotokban, akkor miért kellett még bevállalni? Tehát miért nem lehetett előbb rendbe tenni a kapcsolatot és egy jól működő kapcsolatba belevállalni a gyereket?

szerintem ti már akkor tudtátok, hogy nem illetek össze, csak egyikőtök sem lépett. Most meg még kínlódtok tovább, úgy, hogy most már van egy gyerek, aki mellett nem olyan könnyű lépni, fontos döntéseket hozni, mert már nem csak magatokra kell gondolnotok, hanem elsősorban rá és így persze, hogy nehéz.

Szerintem mind a kettőtöknek el kellene menni szakemberhez, egy párterápiára. Mert itt neked is van bizony önértékelési problémád, mi egy más és neki is vannak gondjai. És ha ezeket rendbe tudnátok hozni, akkor lehet hogy más lenne, máshogy állnátok hozzá mindketten és jobb lenne.

De én akkor is azt mondom, hogy a hibát ott követtétek el, hogy nem a számotokra megfelelő párral alakítottatok ki kapcsolatot.

2014. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3/3

Kítartó nő vagyok,mindent elkövettem hogy én is változzak a szex terén.Sokat foglalkoztam ezzel hogy jobb legyen,de én sem tudtam megváltozni.

Mivel vidéki,és az ő családjába ez normális ha legurul pár sör,vagy 4-5dcl bor,attól ő még nincs berugva csak éppen jól érzi magát.Neki ez normális nekem nem!

2014. aug. 11. 15:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból csak azt tudom tanácsolni, hogy még addig szakítsd meg ezt a kapcsolatot, amíg módod van rá. Amit ő csinál veled, az lelki terror, és most hogy nem iszik hidd el el fog várni tőled olyan dolgokat, amiket te már nem szeretnél. Ha pedig nem teljesíted, újra inni fog, mert úgy fogja érezni, hogy becsaptad. Mindig te fogsz kijönni a végén hibásként. A vonzódás nem egy olyan dolog, amit akarattal vissza lehet hozni. Én is ebben a helyzetben voltam, és ha hamarabb gondolok bele, hamarabb ismerem fel azt, hogy lelki terrorban élek, akkor nagyon sok szenvedéstől meg tudtam volna magam kímélni.
2014. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

"Történet a következő csakhogy mindenki akitől választ kapok ércse."


Tündérem, eddig olvastam.


Az, hogy ostoba vagy, hogy a minimum helyesírással sem vagy tisztában, még nagy nehezen elmenne. De hogy te akarsz másokat kontrolállni és alapból hülyének nézed a másik embert, na az aztán mindennek a teteje.


Senki sem fog teljesen megváltozni, mert az ember leglényege mindig ugyanaz marad. A náladnál okosabb és rugalmasabb emberek képesek változni, és képesek arra, hogy a változásukkal a másik felet is segítsék a saját érési folyamatában, de ez messze nem egyenlő azzal, hogy az egyik fél arra akarja KÉNYSZERÍTENI a másik felet, hogy az mindenáron és gyökeresen változzon meg.


Ezt a játszmát a buta és erőszakos nők szokták játszani - és MINDIG vesztes játszma. Csak hogy tudd.

2014. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak hogy ércsem...van ennél lentebb is??...
2014. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De hogy te akarsz másokat kontrolállni"

Remélem, ez csak elütés volt...

2014. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!