Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan mikor a férjnek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan mikor a férjnek nem mondják meg, hogy a felesége beadta a válóoert?

Figyelt kérdés
Három hónapja,hogy elköltözött tőlem de azóta nem hajlandó az ügyben lépni semmit. Mikor én léptem és oda megkerestem,hogy írja alá a kereset levelet akkor rendőrt hívott rám, de rendőr előtt megígérte,hogy alá írja de nem írta. Ez nem volt elég még aznap este megjelent a lakásunknál az új pasiával és meg akart veretni vele csak akkor menetek el mikor rendőrt hívtunk
2010. jan. 18. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nincs összhangban a kifejtéssel...

Te vagy a férj, igaz? Te adtad be a válókeresetet? Hogyhogy írja alá a feleséged a keresetlevelet? Nem kell aláírnia!

Amit tehetsz, hogy szépen beadod a keresetet a bíróságra, az kitűzi az első tárgyalás idópontját, és erről küldenek egy levelet a feleségednek. Nyugodj meg, mindenképpen el fognak választani tőle, ha akarja, ha nem! (Igaz, így megnehezítheti a dolgot.)

A bíróságon pedig mondj elmindent, a rendőrséget, a fenyegetőzést, mindent. Ez nem fogja túl jó színben feltüntetni... Egyszóval ne izgulj, nem lesz baj, és nem kell aláírnia semmit.

2010. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy konkrétan a kérdésre volaszoljak,igen van ilyen(is)A munkatársam akkor tudta meg hogy a felesége el akar válni,mikor a postás a kezébe adta a bírósági idézést.A tööbit én se értem...
2010. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Így van de én arra lennék kíváncsi, hogy van olyan eset mikor nem mondják meg valamelyik félnek a bíróságon,hogy beadta a másik fél a váló pert. mert amikor elköltözött azt mondta,hogy ő már beadta novemberben de én azóta nem kaptam értesítést.Ő azt állította, hogy nekem nem mondják meg, hogy beadta a válópert ez letséges lenne?
2010. jan. 18. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:
jó , akkor nem vagyok 1dül, hogy a kérdés nincs összhangban a kifejtéssel.... Van olyan hogy csak 1ik fél adja be a válókeresetet, és a másikat postán értesíti a bíróság. De nem értem, ha beadta a válókeresetet a fent említett feleség, akkor most milyen keresetet kellene aláírnia?...
2010. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az idézést mindenképpen megkapnád, ha nem költöztél el.

Érdeklődj a lakhelyed szerinti illetékes bíróságon és, ha netán mégsem adta volna be, add be te. Ott össze kell futni a szálaknak, kiderül, ha hazudott.

2010. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki be akar adni válópert, akkor a másik félnek nem kell se aláirnia, se beleegyeznie. Viszont a másik kap a biróságtól idézést a válóperre - tehát legkésöbb ekkor megtudja. Ha ez a fél (nem a perinditó) nem megy el a tárgyalásokra, az sem jelent semmit, ennek ellenére a válást kimondják, az eljárást csak akkor állitják le, ha a beadó fél nem jelenik meg.
2010. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én azt szerettem volna ha közös megeggyzéssel válunk el mert tele a hócipőm a hazudozásaival.Ezért próbáltam meg alá íratni a kereset levelet amit a bíróságon adtak. mert azon a forma nyomtataványon neki is alá kellene írnia ha válni akar.De ez a dolog onnatól érdekes,hogy mióta elmenet se a válásról se másról nem akar beszélni. kerestem egy ügyvédet azt kérdezet tudom e hogy a feleségem mit akar a közös vagyonnal. na ezért kerestem meg, hogy ezt megbeszéljük de ő nem hejlandó.
2010. jan. 18. 12:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit megbeszélnetek, azonnal add be a válópert. Ő valamiért papíron nem akar válni (lehet, azért, mert addig az anyagiak fele neki jár, amit addig is összeszedsz, de ezt neked kell tudnod, lehet-e ez a motivációja?).

Nem adta be a válópert, mert olyan nincs, hogy téged ne értesítenének ki, tehát ő nem adott be semmit és nem is akar.

Ezért javaslom, hogy Te, egyoldalúan add be a keresetet SOS.

2010. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak adóság van a nyakamban és az is mind az én nevemen van ezért nemértem a dolgot miért nem akar válni. már beadtam a válópert kérdés mennyi idő múlva lesz ennek vége? Eddig ő akart válni én nem most meg én akarok és talán ő nem de miért? Mikor elhagyott olyan biztos volt magában most meg nem hajlandó semmire.
2010. jan. 18. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy csak adósságod van, az érthetövé teszi, hogy miért nem akar válni - a válás során ugyanis az adóság is "közös szerzemény", akkor is, ha csak a te neved szerepel a papiron, tehát válás esetén a felét neki kell fizetnie - kivéve, ha a kölcsönt te vetted fel még a házsságkötés elött.
2010. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!