Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feljelentett. Mire számíthatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feljelentett. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden írni: válófélben vagyok a férjemtől, a per tavaly július 26. óta folyik. A gyermekelhelyezés kérdésében nem tudunk megegyezni. Közös kiskorú gyermekünk (4 éves) felügyelete megegyezés, illetve bírósági döntés hiányában jelenleg közös. A kislányt feltett szándéka elvenni tőlem. A több, mint 1 év alatt mára már eljutottam oda, hogy láthatom hétvégente, és néha hétköznap is 1-2 napot. Élettársam van tavaly óta, kislányom és élettársam között a kapcsolat nagyon jó. Élettársam teljesen el tudja látni felügyeletét, ha dolgozom. Nagymamához, játszótérre viszi, közös programokat csinálnak, játszanak, együtt néznek mesét, stb... Nagyon jó kapcsolat alakult ki köztük. A kislány egyre jobban szeret nálunk, és kb. 1 hete azt mondta, hogy szeretne velünk élni. Nem lett belőle kikényszerítve, hogy ezt mondja, semmilyen módon nem utaltam rá, hogy ezt kell mondania. Magától mondta egyik este, amikor éppen nálam volt és alváshoz készültünk. Másnap vitte vissza élettársam a kislányt az apukához (akitől jelenleg válok) és a nagyszülőkhöz, mert ők egy lakásban élnek. Apuka megkérdezte Hannát, hogy ki tömi a fejét ilyen hülyeségekkel, hogy lakjon nálam, mire a kislány rávágta, hogy anya. Apuka azonnal feljelentett. E-mailben értesített róla, hogy fel vagyok jelentve és készülhetek a 2 hetente 2 nap láthatáshoz, sőt jobb, ha már most felkészítem magam rá. Azzal vádol, hogy tönkreteszem a gyereket. Nem térek magamhoz, hogy ez mire volt neki jó. Soha nem oltottam a gyermeket az apja ellen, nemrég volt pszichológus szakértői vizsgálat, ahol a szakértő is megállapította, hogy nyoma sincs olyannak, hogy uszítanám a gyereket a felperes ellen. Az apa úgy tűnik ennyire nehezen nyugszik bele, hogy a kislány nálam is szeret és élettársamat is megszerette. Szerintetek mi lehet ebből? Lecsuknak? Köszi a válaszokat!
2014. szept. 8. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Milyen indokkal jelentett fel? Bizonyítéka sincs.

Ha meg tárgyalás lesz, elmondod a bírónak, hogy igazából mi történt.


Ha ilyen szemét a volt férjed, jelentsd fel rágalmazásért.

2014. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem csuknak le. Majd a gyermekelhelyezés során mond el, akkor lehet még egy pszichológiai vizsgálat. De te semmiképpen NE jelentsd fel az apát, mert ez csak rossz pont lenne nálad.
2014. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
dehogy csuknak le :) előttem szólóval egyet értek... jelentsd fel rágalmazásért... aztán elgondolkodhat milyen baromságokért jelent fel téged... szorítok, hogy megkapd a kislányod!
2014. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azért jelentett fel, mert őszerinte uszítom a Gyereket ellene, azt mondogatom neki, hogy mondja otthon azt, hogy velem akar lakni, illetve hogy azt mondom a Kislánynak, hogy ne szeresse őket. Ez egyáltalán nem igaz. Sosem mondtam ilyet neki, hogy ne szeresse őket, és azt sem mondtam neki soha, hogy mondja azt, hogy nálam szeretne lakni. Nem vagyok a Gyerekem ellen. Neki szüksége van ugyanúgy az apjára is. Próbálom végigcsinálni ezt az egészet nyugodtan, higgadtan, de nagyon nehéz úgy, hogy ellenem dolgozik.
2014. szept. 8. 16:11
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi, ez neki egy rossz pont lesz. A bíróság pontosan tudja, hogy mennek ezek a dolgok, a felek megpróbálnak egymás alá tenni, és az kerül majd ki győztesen, aki higgadtabb, kiegyensúlyozottabb tudott maradni. Tartsd be a szabályokat, továbbra se uszítsd a gyereket, a bíróságon meg őszintén mondj el mindig mindent. Szerintem neked fogják íténi a gyereket, ha apuka ilyen.
2014. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Megkérdezhetem, hogy miért nem fordítva van a dolog? HOgy a kislány veled és, és az apja viszi magához hétvégente, és néha hétköznap??

Nekem egy kicsit furcsa, hogy az apja az aki teljes felelősséget vállal a kislány felé, és te vagy a "hétvégi anyuka"

2014. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A lakás, amiben közösen éltünk, a férjem szüleié. Ők is velünk éltek az 53 m2-en. Amikor tavaly 1 hónap gondolkodási időt kértem, azt mondták, hogy menjek onnét, ahova akarok, mert a ház az övék. Július 05-én elmentem. Pár éjszakát barátnőmnél, néhányat nagymamámnál töltöttem. Anyukámékhoz nem mehettem, nem szeretném leírni, hogy miért nem. Lakás július 28án került a fejem fölé. A nagyszülők és az apa elzárták előlem a kislányt, nem vihettem el, alig láthattam. Volt, hogy rámhívta a rendőrséget a szüleivel együtemben. Lakásom, munkám van, minden körülmény biztosított, hogy velem lehessen a kislányom. Mégis mai napig amiatt küzdök a férjemmel, hogy egyáltalán láthassam a kislányt, vagy hétvégére elhozhassam. Eddig ez úgy ment, hogy ha ő úgy gondolta, akkor azt mondta, hogy nem hozhatom el, és akkor nem is hoztam, mert semmi értelme cirkuszt csinálni egy 4 éves gyermek előtt. Elfogadtam, hogy nem hozhatom. Ha úgy van kedve, akkor engedi, hogy elhozzam. Most éppen azt jelentette ki, hogy 2 hetente 2 napot fogja csak engedni látni. Hétvégén írtam neki, hogy ezen a héten szerdán is szeretném látni a kislányt. Akkor még igent mondott rá. Ez a 2 hetente 2 nap láthatási "jog"(?) tegnap "jutott eszébe".
2014. szept. 8. 16:37
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi az, hogy nem engedi neked latni???? Nem is ertem ki o egyaltalan? Kozos felugyelet van, ugyanolyan joga, kotelessege van mindket felnek. Siman nalad is lehetne allandoan is, es az apa vinne lathatasra, vagy egyik heten nalad, egyik heten apanal lenne.
2014. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem ertem miert engeded, hogy igy legyen, miert nem harcolsz a lanyodert???
2014. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A 4-es bejegyzéshez: ilyen feljelentést nem lehet tenni.

A rendőrség a BTK-ban írtak esetében vesz át feljelentést (azt is, haj,de nehezen).


Lehet, hogy a Gyámügy felé élt ilyen jelzéssel, de hát az nagyon más dolog.

Csak ne aggódj!

2014. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!