Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt egy összezörrenésem ami...

Volt egy összezörrenésem ami lökdösődésben merült ki, a "sértett" viszont rendőrt hívott. Elvileg kapott látleletet valami lila foltról. A helyszínen több tanú és a hely tulaja is elmondta, hogy nem volt verekedés. Mire számíthatok mert feljelentett?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Könnyű testi sértéses tárgyalásra.


A jelenlegi jogi viszonyok között bizony csak a szerencsén fog múlni, hogy ártatlan vagy, vagy kapsz egy felfüggesztettet.

A legjobban akkor járnál, ha megegyeznél a feljelentővel, peren kívül.

2012. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 Szerintem rosszul látod a helyzetet.


Kérdező, tudja egyáltalán a nevedet a sértett, vagy ismeretlen tettes ellen történt a feljelentés? Tudja bizonyítani, hogy te okoztál neki sérülést?


Egyébként az ügy maga nevetséges, ha bíró elé kerül az ügy, tanúsítsz megbánást stb., nem lesz semmilyen komoly következménye.

2012. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pénzbüntetést fogsz kapni.

A ilyen ügy többnyire le van játszva az ügyészséggel előre.

A rendőrök véleménye sokat nyom a latban.

Majd visz ő is tanukat .Lehet soha nem láttad még őket.Azt fogják mondani amit kell.Azt hallani fogja bíró füle.

Amit te és a tanúid , abból csak azt ami ellened felhasználható.Már ha kapsz szót is a "parádén".


Volt már pár ilyen ügyem régebben.

Akkor úsztam meg legjobban amikor , önvédelemre tereltem.Azt mondtam :Ha nem ütök ,ütnek tovább engem.

De akkor meg sokba volt az ügyvéd.

Eh... fiatalcság, boloncság.

2012. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tudja a nevem mert a helyszínre kiérkező rendőrök felvették az adataimat.
2012. okt. 17. 22:48
 5/9 tavol elo ***** válasza:
Ha jol tudom egy sima lokdosodes is lehet garazdasag. Na de ez annyira kis sulyu tortenet, hogy szerintem senki semmilyen szinten nem fog vele foglalkozni plane ha nincs sulyos testisertes es rengeteg tanu allitja semmi komolyabb verekedes sem volt.
2012. okt. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A könnyű testi sértés, és a garázdaság is a tanukon műlik. Azon múlik, hogy ki hány tanút fog vinni, és azok mit fognak mondani. Ő kezdte, provokált, majd lökdösött, és te próbáltál védekezni, eközben lehet, hogy okoztál neki kis hámsérülést, akkor kaptok egy írásbeli ejnye-bejnyét, és kész.
2012. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az még számíthat hogy neki valószínűleg még nincs magyar állampolgársága?
2012. okt. 18. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem számít, Magyarországon a mi törvényeinket is be kell tartania, és a saját országáét is.
2012. okt. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mi volt??
2013. jún. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!