Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, ha apuka manipulál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha apuka manipulálj a gyereket láthatás alatt? (LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítsetek, ti mit tennétek? Apuka az ő hétvégéje alatt folyamatosan azt beszéli bele óvodás kisfiúnkba hogy azt mondja hogy őt szereti a világon a legjobban, hogy mondja azt nekem, hogy apuka mikor jöhet hozzánk, hogy "mondd azt anyukádnak, hogy engedjen hozzám tobbet". Csak arra nem gondol, hogy a gyerek nem úgy adja elő, ahogyan szeretné, hanem elmeséli hogy az apukája kéri ezeket a dologkat hogy mondja nekem.

Valamint játékokkal manipulálja és mindenre azt mondja neki, hogy az anyukánál lévő játék nem jó, az a legjobb és a legszebb ami apukánál van. Hazajön a gyerek és nem akar játszani a játékaival, nem akarja felvenni a cipőjét, mert azt mondja hogy az apukám azt mondta hogy nála van a legszebb cipőm és ez nekem nem kell.


Fordulnátok hatósághoz a problémával? Apuka fanatikus bírósági pert indító...


Vigyem pszichológushoz?


Legyintsek rá???


Apukával nem tudok beszélgetni erről, mert ha látja hogy zavar, csak jobban élvezkedik :(


2014. szept. 15. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Vidd el pszichológushoz, ő megállapítja azt, hogy honnan ered a manipuláció, végső esetben apuka láthatását korlátozhatják.


Undorító, hogy mit képesek a szülők tenni a saját gyerekükkel.

2014. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Azért én az apuka vèleményét ismeghallgatnám. Ha meg nem vinnė el többet akkor az lenne a baj. Tipikus olyan anyuka vagy hogy mndegy mit csinál az apuka az akkor se jó.
2014. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem érted. A gyerek visít hogy nem veszi fel a cipőjét mert az apja azt mondta hogy az nem szép, csak az amit ő vett. Azt persze meg a gyereknek nem adja oda, hogy haza hozza. Ott kell hagyni az apjánál. Gyerek reggelente visít, ha fel kell vennie a cipőjét. Apja nevet.
2014. szept. 15. 11:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyints rá, de fel ne vedd ezt a kesztyűt.

A pszichológus nem rossz ötlet, rengeteg segítséget kaptam tőlük a gyerekeim mindenféle problémájával.

A gyerek azért szereti a tárgyait, a anyukás cipőjét is, erre emlékeztesd, meg hogy nincsen "leg".

2014. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Hiaba viszed pszichologushoz, az o velemenyet a birosag nem fogja elfogadni. A bíróságon kell kérni a lathatas ujraszabalyozasat. Az indoklásban leírod a történetet es kérd pszichológus/pszichiáter bevonását a perben.
2014. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 *Victorique* ***** válasza:
84%

Semmiképpen ne hagyd rá, mert teljesen összezavarja a gyereket. Viszont ez ebben az esetben nem feltétlenül pszichológus hatásköre, mivel az alap probléma nem a gyerekkel van, hanem az apukával (vagy apukát kellene pszichológushoz irányítani, de ez gondolom nem megoldható). Az ő viselkedésén kellene változtatni.

Ezért célszerűbb lenne a családsegítőbe mennetek, MEDIÁCIÓRA (szakember segíti a felek közötti kommunikációt, pont az ilyen ellentmondásos, durvább szitukra van kiképezve, hogy elegyengesse a dolgokat - úgy tűnik a férjed még nem engedte el a házasságotokat, ebben tud neki segíteni a mediátor, ami ugye alapfeltétele a normális kommunikációnak).

Időpontot kérsz, exednek meg beadagolod, hogy a gyerek érdekében kell menni - ami igaz is.


(pszi)

2014. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne ha engednél több láthatást az apának ahogy kérte. Egyáltalán miért nem engeded ezt neki, akkor nem kellene manipulálva megvenni a szeretettét ha nem csak 2 hetente hétvégén láthatná.
2014. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta hogy odaadnám , igen. De azért adjam oda, hogy ellenem nevelje? Annak nincs értelme és még jobban csak összezavarja a gyereket. Aki semmiről sem tehet :(
2014. szept. 15. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nem tudsz mit csinálni hivatalosan. Ilyen piszlicsáré bajokkal nem foglalkozik a birosag,mert a gyerek nincs veszélyben. Marha könnyen beszélnek azok akik azt mondják "add oda többet" akiknek nem voltak ilyen helyzetben. Amit én csináltam: fapofa apuka irányába. Gyereknek nem szidni apukat, viszont türelmesen magyarázni neki, akár viccel elütve, hogy miért jó az a cipő is. Hidegvér, rengeteg türelem, apuka ne lássa hogy bármivel is felhúz! Kitartás,ha te megingathatatlan vagy meglesz az eredménye előbb-utóbb! A gyerek érzi hol van nyugalom.
2014. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Picit megnyugtattál. Igazad van.
2014. szept. 15. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!