Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kamaszok! Nektek milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kamaszok! Nektek milyen viszonyban váltak el a szüleitek? 14/L

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy a megfelelő kategóriába tettem-e fel a kérdést. Tulajdonképpen abban sem vagyok biztos hogy mit akarok kérdezni. Csak beszélgetni akarok valakivel erről az egészről. :(


Szóval sokat veszekedtek? Hogy egyezték meg? És hogy döntöttétek el hogy kivel akartok lakni? Tiszteletben tartotta a másik szülőd? És utána milyen a viszonyuk? Nálam például nagyon sokat veszekednek:( anyukám mindig azt mondja hogy elköltözik, velem együtt, apukám pedig ordítja hogy menjél csak, meghogy így raklak ki az utcára ahogy vagy, de aztán amikor látja hogy komoly a helyzet, lökdösi anyut:'( én ilyenkor ordítok hogy fejezzék be és megpróbálok kettőjük közé állni. Az egésznek az ital az oka:( amikor nem iszik apukám akkor nincs ilyen. Nagyon sajnálom anyukámat, amikor látom hogy sír, bántja az amit apu mond rá. Egyszerűen nem bírom elviselni a fájdalmát. Ha a válás kerül szóba, mindketten azt bizonygatják, hogy én velük fogok menni, ilyenkor aztán azt sem tudom hogy minek születtem erre a világra. Most is remegek a félelemtől hogy vajon veszekednek? Tudom hogy ez csak kettőjükre tartozik, de azt is tudom, hogy soha a büdös életbe nem fogják tudni ezt saját maguktól megbeszélni. :( Régóta gondolkozom hogy elmenjek a sulipszichológushoz, de ott állítólag a szülő is kell tudjon róla, és hát az enyémek ha meghallanák ki lennének akadva.:( Néha azt kívánom bárcsak meg se születtem volna:(...

Tud valaki segíteni? Beszélni erről? Bocs a hosszú szövegért:/ A normális válaszadólnak köszönöm szépen előre is!



2014. szept. 18. 23:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kérlek jelentsétek a szerkesztőknek, ha rossz kategóriába írtam, mert mostmár egyre biztosabb vagyok ebben.:/
2014. szept. 18. 23:47
 2/15 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológushoz nem kell szülői engedély

viszont, ha eldurvulnak a dolgok nane.hu-n nézz körül

2014. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj el a sulipszichplogushoz. nem vagyok biztos benne, , h igen, de azzal se torodj, ha tenyleg tudniuk kell rola. neked tenyleg az lenne a jobb, ha a szuleid elvalnanak, mert a mindennapos veszekedes teged emeszt fel belul. az en szuleim is szetmentek, de nalunk csak kozvetlenul a valas elott volt balhe, kiabalas, lokdosodes, stb. nem maradtak joban, de nalunk ez inkabb anyun mulott...
2014. szept. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Telorol hosszu lenne most meselni,de irj privatot,ha gondolod,szivesen meghallgatlak és adok tanacsot.Kb 5-6 eve valtak a szuleim,16/L vagyok.
2014. szept. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 fallenAngel97 válasza:
17F szia nekem se sokkal tér el a helyzetem! Csak nálunk nem a pia vitte a dolgot! Beszélni kell az iskola pszichologussal és meg látod milyen tanácsot tud adni! Nekem 3 éve történt az első másfél év nagyon szar lessz ha elválnak! De csak fel a fejjel és előrre nézz!
2014. szept. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzetedet :(

Én nem emlékszem a válásra, 2,5 éves voltam. Azota hetvegenkent apuval meg a felesëgévek vagyok, hétköznap anyával, a férjével és a mostohatesóimmal. Most jó a szüleim viszonya, nincs harag, mindketten boldogok az új párjukkal 13/l

2014. szept. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár veszekedés, de mi nem sokat érzékeltünk belőle. Mi apuval maradtunk, anyu elment az új barátjához. Ennyi nagyjából, nem volt gond belőle.


Neked viszont nehéz feldolgozni, úgyhogy tényleg beszélj az iskolapszichológussal szerintem.

2014. szept. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokáig tervben volt a válás. Apám alkoholista volt. Születésem után kezdte. Először csak pár üveg/doboz sör meló után, aztán egyre több és több, majd más és más ital. Anyámnak már ott be kellett volna adnia a válókeresetet, de csak később döntötte el, mikor már eldurvultak a dolgok. Apámnak voltak deliriumai is, ezeket anyám kezelte mert ápolónő. Apám leszokott pár évre, majd újrakezdte, ez ment 12 éves koromig, amikor is nagymamám agyvérzésben meghalt. Apám ettől kezdve elindult lefelé a lejtőn, már csak hónapokra tudott leszokni, majd már meg sem próbálta és eldugta a piát, hogy anyám ne lássa ha iszik. Hülyeség volt, mindenki látta rajta hogy részeg. Nem volt agresszív, mint a te apud, az enyém csak szimplán lesz*rt minket. Engem is, anyámat is és a két öcsémet is. Én nagyon apás voltam, sokáig ha veszekedtek anyummal mindig apám pártjára álltam, mert nem értettem mi van a háttérben, és ez anyámat nagyon bántotta. Nagymamám halála után kezdtem megvilágosodni, anya elmesélte mik történtek eddig otthon, én pedig szép lassan az évek során olyan szinten kiábrándultam az apámból, hogy az már-már gyűlöletbe ment át. Utáltam. Utáltam amit művel velünk, utáltam hogy adósságot halmoz adósságra, utáltam hogy anyám ki van készülve miatta idegileg,és utáltam hogy öcsémék ugyanúgy az ő pártját fogják, mint anno én. Apám bemesélte nekik, hogy anyám fejét én beszéltem tele ökörségekkel, és anyám most ezért ilyen vele. Egyszer felpofozott mikor beszóltam neki, felrepedt a szám. Itt még volt bennem egy minimális tisztelet iránta, így nem mertem visszaszólni/ütni. Később megtettem, akkor az ő szemöldöke repedt fel. Onnantól kezdve tisztes távolságban maradt tőlem, és én is tőle. Gyűlöltem...

Mindenki azt mondta nekem, hogy nem őt gyűlölöm, hanem a helyzetet amit maga köré teremtett. Nem hittem nekik.

Sz*rrá itta a szervezetét, a mája totálkáros lett, többször jött vissza a halál széléről. Majd mikor 18 éves voltam, elfertőződött egy seb a lábán, amivel kórházba került. Az vitte el. Vérmérgezés. Még csak nem is az alkohol.... ironikus, nem? :) Elitta a szervezetét, ami nem bírta legyőzni a legkisebb betegséget sem, persze hogy belehalt egy lábfekélybe...

Ő meghalt, anyám kikészült (természetesen így a válás gondolata csak gondolat maradt), én pedig érettségi mellett igyekeztem tartani benne a lelket. Azt a fél évet nem kívánom senkinek.

Örökség? Adósság. Nagy halom adósság. Nem hagyott ránk semmit, csak az adósságot meg a gyászt. Meg persze miérteket.

Most 20 vagyok, és sokkal nyugodtabb a család amióta apám nincs velünk. Rájöttem, hogy tényleg nem őt gyűlöltem, sőt, meglepve tapasztalom, hogy néha hiányzik is. Ettől függetlenül még mindig rengeteget agyalok azokon a bizonyos miérteken, bár a válaszokat már sosem fogom megtudni...


Bocsi a kisregényért, jól esett most ezt így leírni :)

Ha kérdésed van, vagy csak beszélgetni akarsz, írj nyugodtan privátot :)

2014. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Van még egy történetem, ez a barátom szüleinek a válásáról szól.

Igazából csak nagy vonalakban tudom, de ennél a sztorinál is látszik, hogy a legjobban agyerek szívja meg a válást.

12 éves volt a barátom mikor elváltak a szülei. Alkesz volt mindkettő, az anyja öngyilkos hajlamú, az apja meg félrekefélt. A veszekedések olyan szintűek voltak, hogy az anyja egyszer ki akart ugrani a harmadikról...

Aztán az apja összeszedte a mostani feleségét, de nem vallotta be, hogy van valakije. Persze a barátom anyja rájött, és el is váltak. A kapcsolatuk a mai napig nagyon rossz, meg sem maradnak egy légtérben... ha egyszer esküvőnk lesz, fogalmam sincs hogy hívjuk meg őket :D

A barátom az anyjánál maradt, most is vele él még, 28 éves. AZ apjával annyira tartja a kapcsolatot, hogy kb. 3 havonta eszébe jut apucinak hogy van egy fia, akkor felhívja, elviszi kajálni valahova, kiszúrja a szemét x euróval, és szevasz... Az egyetlenegy fia. Rajta kívül a mostani feleségének a fiait neveli, de őket úgy, mintha a sajátjai lennének... szánalom.

2014. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolapszichológus részletesen el fog mondani mindent, azt is, hogy kell-e valakit tájékoztatnia.

Itt tudsz még erről olvasni: [link]

2014. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!