Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell gyerektartást fizetni ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell gyerektartást fizetni ha van már szakmája, de egyetemre jár?

Figyelt kérdés
A fiamnak van már asztalos szakmája, érettségije és most főiskolán kezdett el tanulni nappalin. 20 éves. Kell még fizetnem a gyerektartást vagy kérhetem a bíróságtól a megszüntetést? Ha kérem, ki fogja fizetni a perköltséget, az anyja? (mivel vonják a fizetésemből, így csak per útján kérhetem)
2014. okt. 3. 12:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

"Általános tévhit, hogy a gyermek 18 éves kora után is tovább kell fizetni a bíróság által meghatározott gyermektartásdíjat, amíg a gyermek továbbtanul. "


szal elmész a bíróságra és kéred a gyt megszüntetését

sajna vissza nem jár neked

de kérd a munkáltatód h szüntesse be a levonást mivel elmúlt 18 éves a gyerek

2014. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha nappalin tanul, akkor rokontartás címén kérheti, hogy fizess.
2014. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
A munkahelyen hiába mondom, hogy ne vonják le a fizetésemből, mivel bírósági határozat alapján vonják és ezért azt csak a bíróság tudja megszüntetni. És én hiába kérem a bíróságot, csak per útján kérhetem és bizonyítnaom kell, hogy a gyerekm már nem jogosult. Ezt már sikerült megtudnom, az ügyvédtől. Csak nem értem, hogy miért van ez így és hogy akkor ki fizeti azt a perköltséget, ami elég durva, ha 15ezer Ft.
2014. okt. 3. 17:06
 14/22 anonim ***** válasza:
Az ingyenes panasznapon is megmondják ezt neked, ingyen és bérmentve..
2014. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Rokontartást fognak megítélni, mivel elmúlt már 18. Magasabb szinten tanul, mint a már meglevő végzettsége, és nappalin tanul, így jár. Ha a második szakmáját szerezné, akkor nem kellene fizetned. Ha most pl.szerez egy BA diplomát, utána elmegy Master képzésre nappalin, még tovább fizetsz. Vagy hivatkozhatsz érdemtelenségre, de azt bizonyitanod kell.

Biztos, hogy így van ( legalábbis így volt 2010ben), mi is bíróságon vvoltunk (én a gyerek vagyok). Viszont nálunk akkor valóban megszüntették, mivel megszereztem a diplomam. Nálunk is bíróságra kellett mennie ehhez az "apámnak", mert vonták tőle. A perköltséget mi fizettük (800 Ft körül volt, 10%ra csökkentették, nem emlékszem milyen indokkal.)

2014. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért pontozták le a válaszomat, mivel kérheti a rokontartást, ha tetszik, ha nem. Utána lehet olvasni.
2014. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%

rokontartást akkor fognak megítélni ha a gyerek kéri

magától a bíróság nem fogja ...


az külön per tárgyát képezi


am meg indítsd el a gyerektartás megszüntetését mert az csak 18 éves korig jár

ott van a linkben

2014. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
10%
az indok az h mivel nagykorú vagy nem a szüleid kötelessége eltartani téged ők csak hozzájárulhatnak !
2014. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

De miért nem akarod támogatni a fiad a tanulásban?

A párom is asztalos, ácsként tudott elhelyezkedni, 29 évesen reggel alig bír kimászni az ágyból, annyira tönkrementek már most a térdei. Hogy mi lesz még tíz év múlva, arról fogalmam sincs.

Biztosan támogatnám a fiam, hogy ennél jobb élete lehessen..

2014. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Rokontartás címén kérheti, hogy fizess, és gondolom nem állnak fenn az érdemtelenségi okok, csak egyszerűen nem akarod már támogatni a fiadat a tanulásban. Ilyennel találkoztam már párszor, ahol a szülő azzal védekezik, hogy de nem is tartották a kapcsolatot, stb., pedig ez senkit sem érdekel, akkor is gyerek a gyerek, függetlenül attól, hogy tartasz-e vele kapcsolatot vagy sem. Ha bírósághoz fordulsz, kérhetsz költségmentességet, amit vagy megadnak, vagy nem, de azt érdemes tudni, hogy a bíró mindig a 'gyerek' érdekeit tartja szem előtt, nem számít, hogy hány éves, tehát ha a fiad még nem tud a rokontartás fogalmáról, a bíró lesz az, aki felvilágosítja és ha csak nem érdemtelen a rokontartásra, meg is fogja ítélni.
2014. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!