Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a magyarázata annak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a magyarázata annak, hogy a férfiak gyakran az inkorrekt, - őket anyagilag és érzelmileg kihasználó- nőkbe szeretnek bele, majd keresnek egy kedves, korrekt, mély érzésű nőt, akin bosszút állnak és becsapják?

Figyelt kérdés

Kedves Férfiak! (de nők válaszát is várom)

Szerintetek mi a magyarázata annak, hogy a férfiak gyakran az inkorrekt nőkbe szeretnek bele? Azokba, akik nem szeretnek egyáltalán Titeket, semmibe vesznek és csak használnak Benneteket (érzelmileg, anyagilag, stb.) és még véletlen sem jó emberek belül (max. kívül, azaz jól néznek ki). És vajon miért szokott gyakran megtörténni az, hogy az ilyen sértett hiúságú férfiak az inkorrekt nőkkel történő csalódások után keresnek egy korrekt, odaadó, mély érzésű, normális lányt, aki nagyon tud szeretni, majd használják egy darabig (pont addig, amíg a sértett férfiúi hiúság meggyógyul), valójában nem szeretik a lányt, csak támaszkodnak rá, miközben szerelmet hazudnak, majd eldobják? Azaz vajon miért lehet az, hogy a normális nőket csak a bosszú eszközének tekintik? (Azaz az előző csalódás miatt a következő nőn állnak bosszút.) Őket csak szeretni AKARJÁK, ám valójában nem szeretik.

Vajon miért érzi szükségét egy sértett hiúságú férfi annak, hogy ahelyett, hogy egyedül nézne szembe a „gyászmunkával” és egyedül gyógyulna ki az ex-ből (beleértve azt, hogy az egyedüllét alatt a saját felelősségét is belátja az elrontott kapcsolatért, illetve levonja a szükséges konzekvenciákat), ehelyett az elrontott kapcsolata után belekezd egy új viszonyba, anélkül, hogy belül, önmagában lezárta volna a régit? (Tehát új viszonyt kezd, miközben még szereti (vagy legalábbis kötődik) az előző barátnőjéhez.) Miért van erre szükség?

Utolsó kérdésem: Vajon a normális, mély érzésű nők váljanak-e inkább inkorrekt, férfiakat csak használó és nem szerető libákká annak érdekében, hogy szeressék őket? Egy idézet jut eszembe, ahol igen egyszerűen fogalmaznak: „Légy rossz, a jókat úgyis mindig átverik.”….De tényleg ez az út? Tényleg ez az egyetlen út? Váljon minden nő érzéketlen gonosszá és használják a férfiakat?

Nem azt mondom, hogy az úgynevezett korrekt nőket nem terheli felelősség azért, mert használják őket. Ugyanis kettőn áll a vásár: Az egyik fél használ, a másik pedig HAGYJA, hogy használják. (Ugyanis nem veszi észre az intő jeleket, mert vak a szerelemtől.) Illetve nyilvánvalóan nem tiszteli kellőképpen önmagát. Így a normális nők ugyanúgy felelősek, mint az őket használó férfiak. Ez tény. De azért a fenti kérdésemre a válaszaitokra nagyon kíváncsi vagyok.

Szerintetek hogyan lehet ezt az egészet feldolgozni? Azt hittem, életem szerelme az a férfi, de végig hazudott nekem és átvert. Csak arra voltam jó, hogy a sértett hiúságát meggyógyítsam, aztán kidobott, mint egy szemetet. És ezek után még ő haragszik rám és nem ismeri el, mit tett. Mert akkor szembe kéne néznie azzal, hogy ő milyen ember is valójában. Ahhoz pedig gyáva.

Tudom, hogy a kérdésem más kategóriába tartozik, ám a "Szerelem, szex"-hez nem akartam írni, mert ott végigolvastam jó néhány kérdést és választ és nekem elég komolytalannak tűnt.

Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!



2014. okt. 13. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azért is írtam e kategóriába, mert bár házasok nem voltunk, mégis számomra ez az egész olyan, mint egy nagyon csúnya válás.
2014. okt. 13. 19:01
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert veled ilyen történt, még nem igaz másokra is.


Mellesleg nem tudom, mit értesz "korrekt" illetve "nem korrekt" nö alatt, de könnyen lehet, hogy annak semmi köze sincs ahhoz, hogy téged elhagyott a párod, hanem egyéb problémák voltak köztetek.


De a kérdésed feltevéséböl, illetve a következtetéseid alapján nem sorolnálak semmi esetre sem korrekt személyek közé, mert csak összevissza vádaskodsz.

2014. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszod! Elkönyvelsz engem valaminek, pedig semmit sem tudsz rólam. Empatikus, segítőkész, értelmes emberek válaszait várom. Köszönöm előre is!
2014. okt. 13. 19:09
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Erre nincs jó válasz. Sok mindenre nem is lesz az életben. Nem tudjuk, miért bánt valaki egy másikat, aki csak jót tett vele? Miért árulja el valaki azt, aki egyszer megmentette az életét? Miért éri meg egy kereskedőnek átverni az ügyfelet? Miért pofátlanok és mogorvák az étterem dolgozói? Miért fanyalog az eladó? Miért jobb csalással milliárdokat zsebre tenni, mint örülni a fejlesztéseknek, szépülésnek, épülésnek?

Egyszerűen sosem fogok megérteni egy csomó dolgot én sem.

Mikor egyszer valaki elbánt velem, a fő vigaszom az volt, hogy én becsületes voltam végig. Kívánom, hogy találj valakit, aki értékel olyannak, amilyen vagy.

2014. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és fájdalmas a megállapítás, de igaz: egyszerűen így van jól, hogy aki nem téged akar, és nem 100 százalékosan, az tűnjön el az életedből. Fogd fel úgy, hogy nem ő dobott el/ki, hanem az Élet szabadított meg tőle - a Te érdekedben.
2014. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem is megtörtént ez, nem egy kellemes tapasztalat.

Vigasztaltam, kikupáltam, talpra állítottam, aztán dobott.

Van ilyen ember, örülj, hogy már nem vagy vele!

Én is hibás voltam, voltak apró és nagyobb jelek, de becsuktam a szemem.

Örülni fogsz még, hogy szétmentetek, csak most fáj.

2014. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez velem is megtörtént, de az ilyeneket ott kell hagyni. Nem lehet velük mit csinálni, mivel nem hajlandóak szembenézni önmagukkal, ez pedig alap emberi dolog. Veszett ügy az ilyen pasi. Ha látod valakin, hogy nem akar meggyógyulni, csak bosszút állni, azt hagyd a francba.
2014. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Két ökölszabály jut eszembe az írásodról. Az egyik hogy az ember egy szerelem egy gyógyulás egy szerelem egy gyógyulás párkapcsolatot épít.

A másik hogy az alfahímek hogyan szállnak fészekről fészekre. És a nők rájuk vágynak pedig szaporodnak, továbbszállnak, megpihennek, továbbszállnak. És te szt hiszed, majd nálad állapodik meg, de nem, használ. És megy tovább.


Valahol ebből a kettőből kell összegyúrni a választ. Szerintem.

2014. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
a férfiak azt választják akivel jobb a szex
2014. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt látom a tesóméknál is. A felesége egy ostoba, gonosz, primitív, arrogáns, önző nő volt. Szétmentek, talált egy tündéri lányt, aki imádja, de ő meg csak alázza. :( Hiába mondjuk neki mind a családban, hogy becsülje meg!

Sajnos, nem tudom, miért van ez így. Nagyon szomorú. :(

2014. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!