Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyuka csak kétthetente...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyuka csak kétthetente engedi a gyereket ahogy a bírónő kiszabta. Hogy tudok elérni több láthatást? Mitt tehetek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Bírósághoz kell fordulnod, és keresetben kérni az újraszabályozást.
2014. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Napfonat ***** válasza:
68%
Én anno heti 2 napra tudtam kiharcolni a láthatást, de anyuka később úgy gondolta, hogy önkényesen megvonja tőlem ezt a kiváltságot. Egy ideig szép szóval próbálkoztam, de mivel hónapokig alkalmazta ezt a lelki terrort, meg kellett fenyegetnem. Ma már heti 3 napot van nálam a gyerek.
2014. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A gyámhatósághoz tartozik az ujraszabájozás.

De meg is adják? Nekem eddig mindenhol azt mondták hogy kért hét meg a szünetek és semmi több.

2014. okt. 15. 10:07
 4/20 A kérdező kommentje:
Mivel fenyegetted? Bíróság vagy gyámhatóság nem fog csak úgy többet adni. Szomorú vagyok.
2014. okt. 15. 10:09
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Bíróság! És miért ne adna többet, ha a gyerek is szeretné??
2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Normális kapcsolatot kellene fenntartani az anyukával, támogatni mindenben a gyereket, és leülni átbeszélni ezt.

Kéthetente találkozni a gyerekünkkel valóban kevés annak, aki valóban szereti a gyerekét, felelősséget érez iránta, nevelni, támogatni szeretné. De ezt értelmes felnőtt emberek/szülők, meg tudják egymás között beszélni, és elfogadják, hogy attól mert ők elváltak, a közös gyereküknek még ugyan úgy szüksége van mindkét szülőjére, annak szeretetére, támogatására.

Ha nem tudjátok megbeszélni, mert annyira rossz a viszony köztetek, akkor lehet kérni közös felügyeleti jogot is. Ezt indítsd el. De elsősorban törekedjetek a békességre az exel, mert ez főleg a gyereketek érdeke, aki mindkettőtöket szeret. (jó esetben)

2014. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősöméknél úgy van, hogy A héten péntektől vasárnapig van apukánál a gyerek, B héten szerda és csütörtök éjjel alszik ott. Az is igaz, hogy közel laknak egymáshoz.
2014. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Napfonat ***** válasza:
28%

Mivel korábban sohasem fenyegetőztem, még a hangomat sem emeltem fel, ezért egy viszonylag enyhébb fenyegetéstől is összeomlott, és így sikerült kicsikarnom a heti 3 napot.

Persze ez csak akkor lehetséges, ha közel laknak egymáshoz a szülők (pl. ugyanabban a városban, vagy szomszédos faluban stb.)

Azzal azonban én is egyetértek, hogy ha csak 1 mód is van rá, akkor törekedni kell a normális kapcsolatra. Próbáld meg vele megbeszélni. Például ajánld fel neki, hogy csak kísérletképpen próbáljátok ki 1-2 hónapig, és aztán üljetek le hármasban, a gyerekkel együtt, és kérdezzétek meg a gyerek véleményét is, hogy neki tetszik-e így.

Ha a nő hajthatatlan, te meg nem tudsz beletörődni, akkor a burkolt fenyegetés marad, ahogy nálam is. Az exem mindig visszakérdezett, hogy én most őt fenyegetem? Mindig azt a választ adtam, hogy nem, csak figyelmeztetem a lehetséges következményekre.

2014. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

bíróság újra szabályozás


am nálunk akkor viszi mikor akarja

ált péntektől hétfő reggelig onnan mennek suliba

2014. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
2 ügyvédet is felhívtam az előbb. Azt mondták márciustól a gyámhatóságra tartozik az ujraszabájozás. Azt mondta mindkettő hogy anyukával legyek jóban mert ha ő tiltakozik akkor a bírói gyakorlat kétthrtente. A gyerek kiscsoportos, meg sem halgatják. Egyébként sose tenném ki a gyereket igazságszakértőnek.
2014. okt. 15. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!